Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van valaki, aki szájbarágósan...

Van valaki, aki szájbarágósan el tudná magyarázni, hogy hogy kell kézzel fejni?

Figyelt kérdés
Néztem a neten leírásokat, képeket, de azok alapján nem sikerül, csak megkínoztam a mellemet, de alig jött valami, pedig van tejem (a baba legalábbis nem panaszkodik, szépen hízik).
2009. ápr. 26. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

De ha a baba eszik, akkor miert akarsz kezzel fejni? Szopi utan akarod a maradekot kifejni?

Lehet hogy nincs is mar benne semmi.

Inkabb vegyel nagyon olcson kezi mellszivot, es csinald azzal, ne kinozd magadat!!!!

Egy gep is megerne inkabb, minthogy kinozd magadat.

Bocs, de nem tudom hogyan kell kezzel fejni, nekem se sikerult, pedig 21 honapid szoptattam, es kezivel fejtem. Ha most szulnek, a legjobb gepet megvennem magamnak, hogy leegyszerusitsem, meggyorsitsam a fejest.

Mennyi idos a kisbabad?

2009. ápr. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

En igy csinalom, habar nem neztem sosem sehol hogy hogy is kell, magamtol jottem ra hogy nekem hogy hatekonyabb.

Megfogom a lellem ugy hogy a huvelyk ujjam a mellbimbom folott legyen a negy ujjammal pedig megfogom alulrol a mellem ugy hogy a mell bimbom a mutato es a huvelyk ujjam koze keruljon majd megszoritom es elengedem a mellbimbomat, a masik kezemmel pedig nyomom felulrol a mellemet, tehat osszeszoritom alulrol es felulrol, es kozben masszirozom ahol erzem hogy meg csomos vagy van benne tejcsi. Nekem sem jon mindig egyforman, van olyan hogy legalabb ot percen keresztul kell csinalnom ezt amig beindul a tejleado reflex es akkor jon csak rendesen, mivel nekem igy sokkal kesobbre indul be mintha a baba szopizna, neha mar erzem hogy nem csinalom tovabb ugysem jon semmi de aztan csak elindul. Szerintem te sem csinalod rosszul csak tovabb kell csinald.

Remelem nem voltam tul bonyolult es tudtam segiteni.

Sok sikert!!!

2009. ápr. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, en probaltam kezi es gepi mellszivoval de nagyon kikeszitettek a mellem, kezzel sokkal tobbet le tudok fejni.
2009. ápr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

vettem Aventes kézi pumpás mellszívót, de nem tudom használni - alig jön vele valami, az is visszafelé kifolyik a tölcsérnél és nagyon meggyötri a mellemet


alapjáraton nem akarok fejni, de még pici a babám (3 hetes) és még nem állt be a kereslet-kínálat a mellemben,

a fejés olyankor jó volna, mikor néha becsomósodik a mellem :(

2009. ápr. 26. 21:00
 5/11 A kérdező kommentje:
2. - köszönöm szépen a leírást, megpróbálom így!!
2009. ápr. 26. 21:02
 6/11 A kérdező kommentje:
:))) zseni vagy, működik!! miért nem tudják ezt a szopis oldalakon ilyen egyszerűen leírni??
2009. ápr. 26. 21:07
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha becsomosodik a melled, akkor ahol erzed a csomot, ott maszirozd meg, hogy meginduljon a tej. Amikor megy hozzad a vedono, akkor mondd meg neki, hogy segitsen neked, ne felj, es ne szegyelld magadat elotte!

Lehet hogy egyetlen mozdulat, megmutatja neked, es nagy segitseg lesz szamodra! Mikor megy hozzad?

Mindenkepp kerdezd meg tole, megmutatja neked. Ez is a munkaja neki!

2009. ápr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nagyon orulok hogy segithettem! 2-es :))
2009. ápr. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Hát nekem a védőnő nemhogy nem jött ki de megmutatni sem mutatott semmit. Amit tudok azt a netről néztem le... Szóval megértelek a fejéssel, én sem tudtam használni az Aventes szívót az elején, pedig rengeteg tejem volt, és a felét nem tudta meginni. Utána persze (senki sem mondta előre!) beállt az egyensúly és sosem volt elég a tej... :-( Ha az elején le tudom fejni, akkor maradt volna elég később is, nem fogy el a "felesleg", és nem szenvedek fejéssel majd egy évig.

De megnyugtathatlak, később majd fogod tudni használni az Aventes szívót is, nekem is szoros barátom lett, bár az elején még a forgalmazót is felhívtuk hogy nem működik :-) Kézzel szenvedtem én is, de nekem sajnos úgy sem ment, nagyon lassan és nagyon kevés jött le, a mellemet meg közben szétgyötörtem. Valószínűleg nekem is a megfelelő technika hiányzott! Szóval tök jó hogy sikerült, és további sikereket is kívánok! ;-)

2009. ápr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

kipróbáltam az Aventeset úgy, hogy először kézzel beindítottam a tejet, és azután tettem rá a mellszívót - és így birok fejni azzal is! először csak csepegett, de pár perc után sugárban kezdett spriccelni több csatornából a tej :)

pedig azt hittem én is, hogy a mellszívó a rossz, de ezek szerint csak én voltam eddig béna :))

köszönöm mindenkinek!

2009. ápr. 27. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!