Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes terhesség, UH-on bal...

Tropifrutti kérdése:

19 hetes terhesség, UH-on bal oldali arteria uterinában korai diastolés kimélyülés látható. El tudná ezt nekem magyarázni valaki?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Én sajna nem tudom de a dokid nem mondott semmit?
2011. szept. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Élettani

terhesség során az érrendszer keresztmetszeti növekedése következtében az arteria uterina

diastolés áramlási sebessége folyamatosan fokozódik, ami az áramlási ellenállás, az RI és PI értékek

csökkenését eredményezi. Miután az arteria spiralisok teljes hosszúságában feloldódik a

musculoelasticus réteg, az uterus keringésének rugalmas ellenállása is lecsökken, ami az arteria

uterina sebesség hullámának formai változását, a korai diastolés kimélyülés, a "notch" eltűnését

eredményezi. Ezen változások a trophoblast invázió aktivitásával szinkronban a 24. terhességi hétig

kifejezettebbek, majd terminusig az áramlási ellenállás csökkenése mérsékeltebb. Ha a lepény az

uterus középvonalában tapad, az uteroplacentaris perfúziót mindkét oldali areria uterina teljesen

kifejlődött ágrendszere biztosítja. Ha a placenta a méh oldalsó részén helyezkedik el az arteria

uterinák áramlási ellenállása eltérő.

Remélem érthető a cikk!

Szerintem minden okés...

2011. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló van szerintem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..



Aspirin protectet kell rá szednem, azóta nem nézik. A doki nekem annyit mondott, hogy a méhem keringésével van gond, de a gyógyszer beállítja. Ez nem nagy probléma ha kezelve van. Ne aggódj.


Jó babavárást!


30 hkm

2011. szept. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!