Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy csináljam? Tanácstalan...

Hogy csináljam? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Nemrég szültem és tanácstalan vagyok...nem tudom, hogy jobb: minden szoptatás után kifejni a maradék tejet, vagy ne.

A védőnőm szerint nem kell kifejni a maradékot, csak akkor ha feszíti a mellet és csak annyit, amíg már nem kellemetlen, esetleg fájdalmas ez a feszítés. Így kialakul a kereslet-kínálat, a szervezet csak annyi tejet termel, amennyit a pici megeszik. Nem baj, ha pang a ciciben a tej, nem gyullad be, mert legközelebb úgy is kiszopja a baba.

A nődokim és jó pár idősebb családtagom szerint minden szoptatás után teljesen ki kell fejni a maradék tejet, mert begyullad tőle a mellem.

Szerintetek, melyik az igaz? Hogy csináljam, hogy elkerüljem a mellgyulladást?

Minden választ, jó tanácsot előre is köszönök!


2011. okt. 23. 10:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb kifejni. Egyrészt kellemesebb érzetet ad, másrészt több tej termelődik ami ínségesebb időkben nagyon jól jöhet. Attól, mert nem fejed ki nem feltétlen gyullad be, ha masszírozgatod, főleg ha csak kevés marad benne. Én fejnék és fejtem is, mert így több tejed lesz és talán tovább tudod anyatejjel táplálni a gyereket.
2011. okt. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy estenként fejtem/fejek 100-150 ml-t, már tele is a fagyasztónk ínségesebb időkre, nem igazán van már sok hely neki. Leadni meg azért nem szeretnék, mert nagyon érzékenyek a mellbimbóim (a szoptatás és a fejés is nagyon fájdalmas), így inkább jobbat tennék a mellbimbóimnak, ha nem gyötörném őket még a fejéssel is.

Ha egyáltalán nem fejnék mostantól, szerintetek lassan visszacsökkenne a tejtermelés a babám szükségletéhez igazodva, vagy csak annyi érek el vele, hogy begyullad a mellem? A napi egyszeri fejést csak azért kezdtem el, mert féltem, hogy begyullad ha benne hagyom éjszakára a tejet a cicimben.

2011. okt. 23. 10:32
 3/13 anonim ***** válasza:
szia, szerintem csak az első 1-2 hónapban kell fejni és akkor is csak akkor, ha nem elég a tej. Akkor szopi után kell fejni, hogy minél több termelődjön újra. Ha most elég a tejed a babának, akkor ne fejj. Ha majd fejlődési ugrása lesz, akkor megint kezdj fejni, de csak szopik után.
2011. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A védőnődnek van igaza. Fejni igény szerinti szoptatásnál, jól szopó, egészséges babánál nem kell,ez akkor volt fontos, amikor a 3/4 óránkénti etetést erőltették.

A fejéssel többlettermelésre serkented a szervezetedet, ami könnyen mellgyulladáshoz vezethet. Ha van elég tejed, és nem szeretnéd szaporítani, akkor minden étkezés után "üresre" fejni teljesen felesleges.Persze vannak esetek, amikor szükséges lehet fejni.

[link]

2011. okt. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bocsi nem 3/4, hanem 3-4 óránkénti etetés.
2011. okt. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én is a védőnővel értek egyet. ha fejsz, átvered tulajdonképpen a melled, azt fogja gondolni, több a tejigénye a babának, (ő nem tesz különbséget, hogy szopott a baba, vagy te fejtél), így legközelebb még többet kell kifejned.

soha sem fejtem, soha nem gyulladt be a cicim.

2011. okt. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

ha éjszakára nem fejsz, kb 2 éjszaka lesz olyan, hogy alig várod, hogy végre szopizzon a baba. a 3. éjszaka meg már sima ügy lesz :)

2011. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 xStefix ***** válasza:

Bármikor, amikor érzed, hogy feszíteni kezd a melled, épp csak annyit fejj, hogy megkönnyebbülj, így lassan csökkenni fog a mennyiség. (Ha üresre fejed, akkor fenntartod a mostani állapotot, vagy még rá is teszel.)

Az egyensúly mindig a babád igényéhez fog igazodni: ha ritkábban szopik, akkor úgy, ha gyakrabban, akkor úgy termelődik a tej. Azt azért tudd, hogy a tej visszaapadni általában gyorsabban fog (1-2 nap alatt), mint megnőni (3-4 nap), de ha igény szerint szoptatsz, akkor jó eséllyel tudod majd követni a szükségleteket.

Fejni, pláne rendszeresen csak akkor kell, ha valami alapos okod van rá, alapjáraton nem szükséges.

2011. okt. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat. Már tegnap este nem fejtem és tényleg alig vártam, hogy a babám felébredjen és "segítsen" rajtam :-)
2011. okt. 23. 17:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Én sem fejtem, és a lányomnál is, aki 22 hónapig szopizott, meg a fiamnál, aki 7,5-ja szopizik (igény szerint mind a ketten) nagyon hamar beállt a kereslet-kínálat, pont annyi tejem volt, amennyi kellett. Volt, hogy megpróbáltam a fejést, de sokkal kevesebb jött, mint amennyit szopizni tudtak.

Szerintem is igaza van a védőnődnek, ha nem akarod növelni a mennyiséget, teljesen felesleges fejni.

2011. okt. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!