Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Állandó éhségérzet szoptatás...

Állandó éhségérzet szoptatás közben/után?

Figyelt kérdés
7 hetes a babám, 2-3 óránként szopik nappal, éjjel 4 óránként. Egy szopi kb 20-30 perc, és szinte mindig megéhezem közben vagy utána. Ez normális? Pedig eszek rendesen mindenfélét. Veletek is szokott ilyen lenni?
2011. szept. 28. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Én mindig irtó szomjas voltam szoptatás alatt és után. Normális dolog, főleg az első hetekben, hónapokban. Idővel már nem éreztem ennyire szomjasnak magam. A szervezet szól, hogy több folyadékra/ételre van szüksége, mert szoptatáskor nagyon sok kalóriát égetsz. Teljesen normális, amit érzel.
2011. szept. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az első pár hónapban így volt, főleg a második babámmal. Kell az energia, egyél csak! Inkább arra figyelj, hogy MIT viszel be, és akkor nem lesz ebből baj...

Boldog babázást!

2011. szept. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első hónapokban rettentő éhes voltam és legfőképp az édességre. Híztam is 3 hónap alatt 6 kilót. Második babánál szintén jött a farkaséhség, de most jobban odafigyeltem, hogy mit eszem és legalább nem híztam.
2011. szept. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Normális az éhség,de mérétktelen mennyiségü szénhidrátra nincs szükség,a szoptatás kb +napi 500 kalóriát igényel,ezt pedig nem nehéz túllépni,aminek az lesz a következménye,hogy szépen meghizol.

Szoval ha éhes vagy zöldségek,fehérhusok,sok viz.Édességek,tésztafélék,kenéyr,süti ezekkel óvatosan

2011. szept. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

hát most mosolygok az utolsó válaszoló tanácsán:)

Fiam most 1 éves, az első 6 hétben konkrétan szinte mindentől fájt a hasa, így kenyéren, tésztán, csirkemellen, krumplin éltem...paradicsomot, paprikát sem tudtam enni, mert különben egész éjjel üvöltött, de szó szerint.

Ja és édességfüggő voltam...tudod mondják, hogy a terhesség alatt ha az ember megkíván valamit és nem kapja meg, akkor totál ki tud borulni.Na nekem ilyen nem volt míg pocakos voltam, viszont a szoptatás alatt hihetetlen kívánós lettem!Ha nem ettem csokit, kivoltam....

Egy ideig frusztrált a plusz kilók miatt, de aztán annyi más nyűg volt, hogy nem foglalkoztam vele, ettem:)

Szóval vagyunk ezzel így néhányan, nyugi, majd elmúlik:)

2011. okt. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nem kritikaképp vagy rosszindulatból irtam ,hogy meg fog hizni ha mindig megeszi amit megkiván,hanem tapasztalatból sajnos:D
2011. okt. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

22.20!

Rólam írtál :D


Én a tejkaramellára voltam rákattanva.Mondtam is,ezt nekem találták ki,hisz rá van írva: TEj,MELL...:D

2011. okt. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért általánosítás, hogy mindenki hízik, aki megeszik mindent, amit megkíván.

Én ettem és ettem, pl. napi egy tábla csokit biztosan, azt is este 10-kor leginkább, sok szénhidrátot, gyümölcsöt nem kívántam kicsit sem...

És csak fogytam-fogytam. Amikor 6 hónaposa volt a gyermekem, akkor mindenki azt mondta, milyen szuperül nézek ki, amikor egy éves volt, akkor mindenki azt mondta, hogy túl sovány vagyok, és fel kéne szednem. Ez már két gyerek után így volt, mindig kb. két kilóval kevesebb lettem a végére, így két gyerek után már vagy 5-6 kilóval kevesebb vagyok, mint terhességek előtt. Most várom a harmadikat, szerintem most sem lesz máshogy. Pedig terhesség alatt az első 3-4 hónapban inkább fogyok, aztán a végéig feljön 20 kiló, és mégis...

2011. okt. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jó,akkor nem mindneki hizik meg aki két pofára zabálja az édességet amikor csak megkivánja,de senki számára nem egészséges,egy szoptatós anyukának meg főleg nem.
2011. okt. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én szomjas voltam állandóan. De olyan szinten, hogy éjszaka is megittam 1 liter vizet, oda volt készítve az ágyam mellé. Amellett, hogy napközben is vagy 3 liter folyadékot megittam.
2011. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!