Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan kismama itt rajtam...

Van olyan kismama itt rajtam kívül, aki nem ad tehéntejet és tejterméket a babájának? Természetesen anyatejen kívül.

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
A húgom nem ad a kislányának, mert allergiás rá. Egy éves korában megpróbál(hat) neki újra adni tejtermékeket.
2011. szept. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 13 hónapos,és nem adok neki.Amíg van tejem,addig nem is tervezem.
2011. szept. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mármint tejet.A joghurtot eszi.
2011. szept. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2 éves koráig nem fogok neki adni, ha nem kap, nem lesz semmi baja, fordítva viszont lehetséges. Anyatejem van még, lassan bevezetem a savanyított (natúr joghurt, kefír) tejtermékeket, azt lehet és egészséges is. Most 8 hónapos.
2011. szept. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
két éves a fiam.egy éves koráig anyatejes volt,de kapott tejterméket nyolc hónapos korától.most két évesen kapott először tehéntejet a bölcsiben,de itthon azóta is tejitalt iszik,amióta bölcsis
2011. szept. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fiam most 14 hónapos, szopizik, és én sem adtam neki még tehéntejet, legalábbis így italként. Most kezdtem el adni neki ételekben, pl. krumplipüré, tejbegríz. De másként egyelőre nem tervezem a tehéntejjel való ismerkedést.
2011. szept. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De jó, hogy mások is így gondolják... Már kezdtem azt hinni, hogy egyedül vagyok ezzel a gondolattal."Erőszakkal" elválasztjuk, amikor még lenne anyatej és itatjuk velük egy "másik emlősállat" tejét... Ezt totál nem normális dolognak gondolom. Másrészt olyan furcsa, hogy olyan sok gyerek nem bírja a tejet, vagy a tejcukrot vagy a tejfehérjét...ennek biztosan van valami oka!


Nagyon érdekelne, hogy miért nem adtok tejfélét a babáknak?

2011. szept. 30. 10:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert 2 éves kor alatt nem tudja még megemészteni a szervezete, nem egészséges. Minek adjam, nem is látom értelmét. Jó az anyatej bőven meg a savanyított tejtermékek. Nem késünk le semmiről.
2011. szept. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is röhejnek tartom: Mondják, hogy 3 éves korig min. 500 ml tejalapú italra van szüksége, de ha valaki 1 éves kornál tovább szoptat, azt hülyének nézik. Vegyem inkább a tápszert?

A fiam 19 hónapos, de nem adok neki tejet, mert nem issza meg. A joghurtot viszont szereti, szerintem azzal nincs semmi baj. 1 éves korig nem is kínáltam vele egyébként.

És még szoptatom, de a környezetem totál debilnek tart érte.

2011. szept. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 eszterke4 ***** válasza:
Egyetértek. Első az anyatej, és ha gond van a tehéntejjel (minél később érdemes próbálkozni vele, még a savanyított fajtákkal is), akkor érdemes megpróbálni a kecsketejet, illetve az abból készült termékeket. Az abban lévő fehérje közelebb áll az emberi szervezethez, mint a tehéntejben lévő. Ha minden igaz, a kemény kecskesajtban kb. 1 hónapos érlelés után már nincs laktóz, mi azt fogjuk most kipróbálni szép óvatosan, mert a tejfehérje allergiánk elmúlt, de a tejcukor alergiánk még megvan.
2012. máj. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!