Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány hónapos kórtól "illene"...

Hány hónapos kórtól "illene" áttérnie a babának 4 óránkénti, napi max.5x-i evésre?

Figyelt kérdés
11 hetes a lányom, kezdetektől csak szoptatok, szépen fejlődik, eddig havonta kb. 1-1 kg-t hízott. Kb. 5 hetes korától igény szerint szoptatom, nem kínzom, hogy betartsam a 3 órákat... Egyenlőre még átlagban 3 óránként eszik, napi 6x, de van, hogy már 2 óra múlva kér újra. Ha tud aludni két etetés között, akkor több időt is kibír, olyan 4-4és fél órát is, ellenkező esetben korábban megéhezik. Jaa, és sokszor bealszik, ellustul az evés közben, akkor felkeltem büfiztetéssel, de elég nyammogva folytatja tovább. Mérlegünk már nincs, kölcsönöztük a védőnőtől, mivel rendesen hízik, nem akartam már méricskélni. Szóval a kérdésem az, hogy majd magától beáll a kevesebb étkezésre, de ehhez gondolom egy-egy evéstél többet kellene ennie...,vagy nekem kell befolyásolnom, esetleg azzal, hogy nem adok neki, csak 3 óránként, hátha akkor megtanulja, hogy többet kell egyszerre ennie, mert nem kaphat minden percben??? (Ez utóbbi mondjuk elég "poroszos-módszer")
2011. okt. 7. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Ugyanezen gondolkodtam én is.

Az én kislányom 6 hetes, ő is szépen gyarapodik, 1,2 kg egy hónap alatt. Van, hogy ő is megéhezik 2 óra múlva, de olyankor tudom, hogy nem evett eleget előtte.

Tudom, hogy sokak szerint felesleges, de én mérem minden étkezését. Ugyanis van, hogy bealszik kaja közben, holott még csak épp pl. 50-60 grammot szopizott, és aludna mondjuk félórát, aztán éhes lenne megint.

Ha viszont ezt mérlegen látom, akkor várok picit, ébresztgetem, büfi, stb., és folytatjuk a kajálást addig, amíg valóban jóllakik. Így a kb. 3 óránkénti etetés nagyjából biztosítva van. Én a helyedben nézném, mennyit eszik. Kb. 3 hónaposan mi is visszaadjuk a mérleget (most ingyen van itt), de mivel belül úgy érzem, muszáj tudnom, mennyit eszik, én utána kölcsönzök máshonnan.

Éjjel hogy vagytok? Nálunk szerencsére úgy alakul, hogy alszik kb. 10-től reggel 4-ig, van, hogy fél ötig. De ehhez is kell, hogy este eleget egyen.

2011. okt. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is igény szerint szoptattam, mivel kevesebb volt a tejem rászokott a 1,5-2 óránkénti evésre. Amikor elkezdtünk hozzátáplálni akkor ált át az ötszöri étkezésre(reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi), 6 hónapos volt. Azt hittem soha nem lesz napirendünk, de szerencsére zökkenőmentes volt a váltás.
2011. okt. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

09:12


A további kérdésre válaszolva, én nem tudtam befolyásolni az étkezések mennyiségét, én igazodtam az ő igényéhez. Ha nem adtam neki csak 3 óra múlva sírás volt, de többet nem evett ettől. Igény szerint szoptattam tovább és (ahogy nekem is anno mások írták) a hozzátáplálás tényleg megoldotta az étkezéseket.

2011. okt. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Alinaaa ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


És tényleg igaz. Eddig szerencsém volt a 3 órával, 3 hónap után átállt 1,5-2 órás evésre, habár néha kibír 3 órát is:)

De az éjjelt már kezdjük átaludni:)

2011. okt. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szóval nálunk úgy van, hogy délelőtt, ahogy sok mindenkinek bőségesen van tejem. Türelmesen szoptatok, sokszor több, mint 1 óráig is, mert van, hogy ha nem is alszik be, de sokat nézelődik, egy-egy slukkot szív, aztán lekapja a ciciről a fejét (ez igen fájdalmas tud lenni soxor, mert olyan mintha gumit rángatna)... ezt olyan "játszás félének" gondolom, mert ha nagyon éhes, akkor szünet nélkül nagyokat nyel. Szóval addig várok, amíg látom, hogy ha odateszem a cicit, akkor már elkapja a fejét, vagy be sem kapja. Na és ezek után még sokszor szokott bőségesen maradni, van, hogy 60-80ml-t is lefejek utána. Ezek után, ha délelőtt nem alszik, akkor van, hogy hamarabb megéhezik, én meg sajnálom a lefejt tejemet, de állítólag azzal is serkentem a tejtermelést... Szóval a lényeg, hogy amíg ilyen szépen hízik, nem gondolnám, hogy hozzá kéne táplálnom, ha más megoldás nincs, akkor maradok az ő igényei mellett, gondolom ez a természetes amúgy is.

Estére változó, van hogy elég sok, van hogy kevesebb a tejem, de valószínűleg tartalmas, mert az első hét utántól átaludta az éjszakát.

Szóval akkor nincs más megoldás a hozzátápláláson kívül?

2011. okt. 7. 10:32
 6/8 anonim ***** válasza:
most 15 hós, még mindig 3 óránként eszik. az éjjeli evést 1 évesen hagyta el.
2011. okt. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen gyerekfüggő, hogy milyen időközönként szeretnek enni a babák.

Pl. a nagylányom kezdetektől kb 3 óránként igényelte (ennél csak gyakrabban evett, ritkábban elvétve) 6 hónaposan kezdtem meg a hozzátáplálást, szépen el is fogadta, de azt is kérte max 3 óránként.

A középső (fiú) nagyon hamar ráállt a 4 óránkénti evésre, kb. 2 hónapos korától. Később sem volt nagyevő.

A kislányom viszont teljesen összevissza szopizott, volt, hogy 1,5-2 óra múlva kérte, volt, hogy 4 órát is kihagyott.

Én nem törekedtem a szigorú napirend bevezetésére, kialakult azért valamiféle rend, ami időről időre borult:)

Ja, és én nem méricskéltem az egyes evéseket. 3 hónapig béreltünk mérleget mindannyiszor az elején, de csak hetente 1x mértem őket, utána pedig havonta a védőnőnél. Csak nagyon ritkán mértem, hogy egyszerre mennyit szopiztak.

2011. okt. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

Kérdező, szerintem bízd rá a dolgot! Én azt javaslom, hogy ne egy szigorú, mindig x óránkénti rendet akarj kialakítani, hanem figyeld meg, hogy az ő szopási igénye hogyan változik a nap folyamán. Hamar látni fogod, hogy mikor vannak a kisebb ill. a nagyobb szünetek (ami egyébként teljesen normális!), és akkor ezt a napi "hullámzást" próbáld nála lefixálni. (Már amíg még ez működik, mert idővel, ahogy feljebb is írták, minden rendszer fel szokott borulni.:) Így ugyan nem lesz pöccre 3 vagy 4 óránkénti a szoptatás, de nem is ez a fontos - viszont tudni fogod, hogy a nap melyik részében mennyi idő múlva várható a következő szoptatás és így te is jobban fogsz tudni tervezni.

Ha "túl kevés" idő telik el két szoptatás között, és még inkább, ha csak keveset szopik, főleg az elsőtejet, akkor iszik a babád, ilyenkor hamarabb várható a következő szopi is.

2011. okt. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!