Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha áttérünk a 4 óránkénti...

Ha áttérünk a 4 óránkénti szopizásra (eddig 3 óránként evett a baba) előfordulhat, hogy csökken a tej mennyisége?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Igen. Kevesebbszer ürül a mell, kevesebb inger is éri, a tej csökkenni fog.

Szoptass igény szerint, akkor annyi tej fog termelődni, amennyire szükség van.

2011. júl. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Miért akarsz áttérni a 4 óránkénti szoptatásra, egyáltalán miért kell számolni az időt. Akkor kell etetni, amikor igényli. Az én kislányom másfél éves koráig szopott, volt úgy hogy fél vagy egy óra telt csak el két etetés között.
2011. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
hogyha áttérsz, és ez így jó a babádnak, akkor nem lesz semmi baja a tejtermelésnek, ui. kereslet kínálat elv érvényesül. tehát ha neki jó a 4 óra, akkor 4 óra múlva fog rendesen szopni, ahogy előtte 3 óra múlva tette, és emiatt mivel rendesen szopik, rendesen is fog termelődni a tej. gondolom nem órával mérnédd a 4 órét, hanem csak úgy kb-re, a babád igényit is figyelve.
2011. júl. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

én 1 hónapos kora óta 4 óránként szoptatom és semmi baja se a tejnek se a babámnak.

5 hónapos most.

az igény szoptatás meg baromság

2011. júl. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


még annyit, hogy nem szerintem baromság az igényszoptatás, hanem több gyermekorvos szerint.

mióta 3 és 4 óránként eszik a babánk elmúlt a hasfájása.

2011. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!