Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindkét mellből vagy csak az...

Mindkét mellből vagy csak az egyikből szoptassak?

Figyelt kérdés
Lassan 3 hetes a kisbabám, de mivel nagyon kevés volt a tejem (és még most sem túl sok) ezért mindkét mellemből meg szoktam kínálni a kicsit. A védőnő azt mondta, hogy 3 óránként csak az egyik mellből szabadna ennie, mert 6 óra kell, hogy megteljen a cici. Ezt amúgy érzem is, mert ha 3 óránként eszik a picur, akkor alig vannak megtelve a melleim. :( De mit tegyek, ha nekem a kettőből tud viszonylag normális adagot enni a kisfiam? Fejek, hogy több legyen a tej, de eddig még nem nagyon érzem a hatását... Mit javasoltok?
2011. okt. 14. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőd, nem akarom megbántani, de oltári hülyeséget terjeszt.

Úgy csináld ahogy eddig, mindkét mellből szoptasd (mindig más legyen a kezdő mell), a fejés is jó. Ha ezeket betartod, akkor mindent megteszel.

2011. okt. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

enne egyből is, ha dolgozna egy kicsit érte. Valószínű amikor nehezebb,akkor átrakod a másikra. Ez azért baj,mert te hiába fejnél,úgy nem tudod kiüríteni mint ahogy a baba ki tudja szopni. És így a fejéstől nem lesz több.

Próbáld egy mellen hagyni,hadd dolgozzon egy kicsit

2011. okt. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan szoptass mindkettőből,akár gyakrabban is mint 3óránként (ez nem törvényszerű,hogy csak 6óránként telik meg)

Hidd el,hogy ha gyakran teszed mellre, be fog állni a kereslet-kínálat.

Nálunk is volt olyan,hogy kevesebbnek éreztem, többször raktam cicire,volt hogy 'lógott' rajta és olyan is hogy fél óránként-óránként cicizett. Beállt,még mindig van tejci,pedig elmúlt 1éves, és nem volt hasfájós sem :)

2011. okt. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

mindkét gyermekemet két mellről szoptattam, minden rendben volt :)

a kisebbik 26 hónapos koráig így kapta :)

2011. okt. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindig kettőből szoptatok egyszerre. Szerintem mindegy, kinek hogy válik be, hogyan kényelmes. Nekem amúgy pont azt mondta védőnő, hogy mindig mind a kettőből egyen. Az a lényeg, hogy jól lakjon, és anyatejet kapjon. Ezen kívül szerintem semmi nem számít.
2011. okt. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az adott anya-baba pároson múlik, hogy nekik melyik megoldás a jó. TEljesen mindegy, hogy egy, vagy két mellből szoptatod a babádat, a lényeg, hogy megfelelően fejlődjön, kiegyensúlyozott legyen és neked se okozzon gondot mondjuk a túltelítődés. A két mellből való szoptatásnál figyelni kell, hogy az első mellett minél jobban kiürítse a baba,vagyis a hátsó tejből is kapjon eleget, ne csak az elsőtejet szívja ki mindkét ciciből. Bizonyos időszakokban (pl. este, amikor még kevesebb a tej általában) akár 4-6 mellből is lehet szoptatni a babát, ha ő vevő rá, és még éhesnek látszik. Azaz többször váltasz mellet, mindig talál valamennyi tejet, és ez serkenti legjobban a tejtermelést.

Én egyébként általában 1 mellből szoptattam a gyerekeimet, de voltak időszakok/napszakok, amikor igényelte a másodikat is. Nincsenek kőbe vésett szabályok:)

Egyébként az, hogy 6 óra alatt telik meg a mell, jó nagy h@lyeség, hiszen egy idő után a tej nagy része szoptatás alatt termelődik, és nem közte gyűlik össze.

2011. okt. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

sok szempontból jobb is a 2 mellből szoptatás:

kevésbé gyullad be és sűrűbb a tejtermelés.

hátránya viszont, hogy nincs "tartalék"


egész nyugodtan szoptass 2 mellből amikor kéri, hogy beálljon a kereslet-kínálat. csak arra figyelj, hogy a hátsó, zsíros tejet is kiigya. pl. első mellen legyen 15 percet, a másikon 10et és tedd vissza az elsőre még 5re. következő szopinál kezdd a másikkal.


ha úgy érzed, több tejre lenne szüksége, akkor fejj minden szopi után, több nap, mire meglódul a tejtermelés.


én is végig 2 mellből szoptattam, mindig jóllakott a babám. tényleg nem igaz, amit a védőnő mondott.


az hogy kevesebbnek érzed a tejed lehet attól is, hogy a kezdeti nyirokcsomó megduzzadás múlt el. ha a babád jóllakik, hízik, kiegyensúlyozott, akkor ne osorozd magad ezzel!

2011. okt. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 sedacurforte ***** válasza:
Szia! Nekem a védőnőm azt tanácsolta, hogy mindig csak az egyik mellből szoptassak, mert hasfájós lehet a baba, ha az előtejre, és a hátsó tejre ismét ráissza az előtejet. Nem kell megijedni, hogy akár több órán keresztül nem kap elég ingert a mell, így is lesz elég tej benne. A 3 óra pedig nem mindig 3, lehet, hogy csak 2 és fél, vagy éppen kettő. Ha úgy érzed, hogy kevesebb a tejed, szoptass kicsit sűrűbben, igény szerint, és úgy biztosan lesz.Másrészt nem a feszülő mell jelenti a sok tejet, nekem szinte valamikor "lapossak" mégis van benne elég, spriccel. Mondom: szoptass sűrűbben!!!!
2011. okt. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 sedacurforte ***** válasza:
Másrészt, ha mind a 2 mellből szoptatsz, lehet, hogy nem jut el a baba a hátsótejig,( lehet hogy lusta) ami sokkal zsírosabb, táplálóbb, ha a hátsó tej nem ürül, a tej megcsappan.
2011. okt. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért tartsátok szem előtt,hogy nem mindenkinek van annyi teje,hogy egy mellből tudjon szoptatni.Semmi baj,ha két mellből szoptatsz,az a lényeg,hogy a baba jól lakjon.Az meg,hogy 6 óra kell a mell telítődéséhez,hülyeség.Én anyatejleadó vagyok,eleinte 3 óránként szoptattam és 3 óránként fejtem,tehát másfél óránként ürült a mellem,de még így is bőven jóllakott a babám.
2011. okt. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!