Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit jelent az, hogy mennyi...

Mit jelent az, hogy mennyi idős korig szopik egy gyerek?

Figyelt kérdés
Úgy egyáltalán mennyi ideig szopizik akár egyszer is naponta? A fiam 11 hós és még napi 4x szopzik kb ( ejje, reggel, este és néha napközben is egyszer)....a környezetem szerint ez sok és nem vagyok normális, hogy hagyom, mert ennyi idős korban max este kéne egy nyugtatós szopiztatás....szerintetek? hogy kell ezt csinálni? honnan tudom, hogy hányszor egyen tejet egy nap? mikortol és hogyan jó leszoktatni?
2009. máj. 2. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem hallgass a szívedre, az anyai ösztöneidre és a babád jelzésére. Ha már eszik mást is napközben, szerintem semmi gond nincs ezzel, bár 1 év után már sokan furcsállják, ha egy anya szoptatja a babáját. Ha ez neked nem gond, nem kell majd hamarosan visszamenned dolgozni, hogy akkor esetleg probléma legyen, akkor ne foglalkozz mással. Engem anyukám 13 hónapig szoptatott, igaz akkor már csak este és csak az egyik melléből tudott. Én úgy tudom 1 éves korig a fő táplálék az anyatej, utána meg amíg van, amíg az anya és a baba úgy érzi, hogy nekik ez megfelel.


Boldog babázást!

2009. máj. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
szia!Az én fiam is 11 hós és szintén egy cicibajnok!Én már örülnék ha "csak"4x szopizni egy nap.Az én fiam szinte minden evés után szopizik,ha nem akkor fél óra múlva már jön és kéri!Nekem is többen megjegyezték már,hogy ekkora gyereket minek szoptatok?Én mindig visszakérdezek,hogy akkor mit adjak neki?Tejet,tápszert,mert az jobb?És az anyatejet öntsem ki?Ezek után többet nem kérdezik,de a szűkebb környezetem támogatja a hosszú ideig való szoptatást!Ne foglalkozz velük!Sokan azt mondják,hogy a baba majd jelzi ha már nem kell neki a cici,és elválasztja magát.Szerintem akkor adjál neki tejejt ha igényli!És örülj neki és légy büszke,hogy a te manód még szopizik!
2009. máj. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Az én fiam is 11 hónapos,de a szopin kívül nem is akar elfogadni mást.Akkor gondolhatod,hogy én milyen megjegyzéseket kapok?!Szerintem úgysem tudunk ellene tenni.Majd fokozatosan le fognak szokni.Szerintem ne szégyelld ez miatt magad,bár sokan ezt úgysem értik meg.tapasztaltam.
2009. máj. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
mi is 11 hósak vagyunk...napi 3x szopizik még a fiam. Teljesen egyetértek az elöttem szólókkal. Szoptass ameddig csak lehet, ameddig tudsz és neked nem nyűg. A gyermekednek ez a legjobb. Én nem adok más hülye véleményére. Hidd el sokan mit nem adnának azért ha ennyi ideig szoptathatnák a babáikat.
2009. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Szerintem senkivel ne foglalkozz, mert te tudod, hogy mi a legjobb a picidnek. Az én kisfiam 23 hós koráig naponta 5x szopizott, sőt 9 hós koráig kizárólagosan anyatejes baba volt. Sajnos a tejfehérje allergiát igy sem tudtuk kivédeni. Szerencsére azóta kinőtte. A cicizést novemberben közös megegyezéssel beszüntettük, de persze ő azt nem tudja, hogy azért, mert kistesó projectbe fogtunk apával :) Azóta kistesó beköltözött a pocakomba :D Szeretném őt is sokáig szoptatni, persze lehetőség szerint.
2009. máj. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
66%
Mintha csak magamról olvasnék. Az én babám is 13 hónapos, és még mindig napi 4-szer szoptatom. Ő kéri, én már szeretném elhagyni. Én is sok kritikát kapok, de a védőnő és a gyerekorvos is azt mondta, hogy szoptassam minél tovább. A régi nézet szerint ez már csak lelki táplálék, és lelkileg deviáns a gyerek, ha szoptatod 2 éves korban is. A védőnőm viszont azt mondta, hogy tele van antitesttel, ami jó a gyereknek, mert még mindig csúszik-mászik, mindent a szájába vesz, mennyi bacival találkozik? Ez ellen nagyon jó az anyatej, úgyhogy én örülök, hogy szopik még.
2009. máj. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!