Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek milyen időközönként...

Kinek milyen időközönként jött meg szoptatás alatt?

Figyelt kérdés

Nekem volt, hogy már 25 napra,volt 32 napra, de most még 35 nap is lehet belőle... Elég zavarónak találom ezt. Régen tök pontos volt,lehetett rá számítani. Igaz, még kb. 6-7x etetek egy nap.

1 éves a babám


2011. okt. 16. 21:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ez még a szoptatástól-hormonoktól van így. Ha már nem fogsz szoptatni, utána pár hónap alatt helyreáll minden! Ráadásul még sokszor szopizik a babád, amíg van tejed, addig szerintem nem fog pontosan beállni nálad. Türelem, ne idegeskedj miatta!
2011. okt. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Ha elég gyakran szoptatod, akkor még a termékenységet is visszafogja a szoptatás miatti hormonszint-változás.

Ha már legalább 4 órákat kihagysz - és a te babád nyilván elég nagy már ehhez - akkor ez már nem igaz.

Nekem a harmadik gyerekemmel egy éves koráig nem jött meg, olyan sokszor szoptattam. Akkor aludta először végig az éjszakát, másnap meg is jött...:)

De addig rendszertelen lehet, amíg jelentősen le nem csökken a szoptatás.

Nincs hová rohanni, az anyatej évekig megvédi őt bizonyos betegségektől, amihez az immunrendszere még nem elég fejlett, és érzelmileg is nagy biztonságot nyújt neki.

Az ölelés és oxytocin-szint emelkedés együttes bekövetkezése pedig jó alapot ad neki a későbbi intim kapcsolatok tartós élvezetére.

(Akinél ez nem alakul ki, az felnőttként az intimitástól menekülhet, mert rossz élmények kapcsolódnak nála az "érintés"-hez.)

2012. júl. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!