Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki úgy döntött, hogy abbahagy...

Aki úgy döntött, hogy abbahagyja a szoptatást, miért tette? És hány hós volt a baba?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem én dönöttem,hanem a gyerekeim.Amikor már ettek rendes ételeket,tejet stb.akkor fokozatosan abbahagyták.
2010. jan. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

14 hós volt, beleuntam és a baba is csak szórakozott már a cicivel. Mivel 2. baba és az első is egy évig szopott, nekem ennyi esett jól. 12 hós korától kapott rendes tehéntejet így nem maradt tejecske nélkül, azt szépen pohárból itta. Sose használt cumisüveget.

Ja és nem mellesleg a tejem mennyisége is már elég kevés volt, mivel egyik este nem szopizott, mert nem volt kedve, másik este csak nyammogott rajta meg vigyorgott...

Szóval ezt ketten fejeztük be.

2010. jan. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Nagyobbik fiam 14 hónapos volt. Már csak estealvás előtt cicizett egy kicsit. Aztán egyik este már nem kért, kapott cicit. Nekem rossz érzés volt, hogy lezárult egy időszakunk.

A kicsi most 1 éves, ő is szopik még. Hogy meddig, azt majd ő eldönti.

2010. jan. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos volt a babám, én választottam el, egészségügyi okokból. 9 hónaposan kezdtem neki tápszert adni szopi helyett, és szépen 1 hónap alatt elhagyta a szopást, jobban ízlett neki a tápszer. Nem viselte meg. Orvosi javaslatra már 6 hónaposan el kellett volna választanom, de akkor még nem akartam.
2010. jan. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 hósan választottam el,és azért mert naponta 5-6x szopizott,ebből 3-4x éjszaka.Minden nap elhagytam 1 szopit,és folyadékot attam helyette /éjszaka/.Nem volt sírás,egy hét alatt elhagyta.Amikor pár nap múlva 1x elkérte az üres cicit akkor fájt a szívem,hogy soha többé nem fogok szoptatni...
2010. jan. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

szia

18 hós volt a babóm amikor elválasztottam, elég nehezen ment, utána is sokszor kérte, pedig csak este és reggel szopizott már

azért választottam el, mert sokszor napközben is kérte, a pólómat húzogatta fel, nem akartam h a játszótéren is ezt csinálja

az elválasztást követően, rögtön teherbe is estem, épp ma mondogattuk neki, h huginak nem lesz foga, és csak szopizni fog, tiltakozott, h csak ő szopizhat

azt hiszem, lesznek még gondjaink

2010. jan. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kevés volt a tejem már az elejétől.Ameddig lehetett adtam neki lefejve,mert nem szopizott,már a kórházban tápot kapott.Aztán itthon próbáltam serkenteni,de mikor már láttam,hogy a játék,séta,törődés stb. rovására megy az állandó kimerültségem,én abbahagytam.Ekkor volt 3 hónapos.
2010. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! 2 éves volt a nagyfiam, amikor is elválasztottam, mert bele akartunk vágni a kistesó projectbe. Őt igény szerinte szoptattam. Szerencsére hamar sikerült is, mert már itt szuszog mellettem a 8 hetes kisöcsi. Kistesó nem tudom, meddig fog szopizni, mert nála már sajnos pótlást kell adni.
2010. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
2 hónaposan. Magamtól. Nem volt kiváltó ok.
2010. jan. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3,5 hónapos volt, már másfél hónapja nagyon kevés tejem volt, és az elejétől gondok voltak, volt talán fél hónap, amíg rendesen tudott szopni, mert az elején meg minden egyes alkalommal fejnem kellett, egyszerűen nem ment neki a dolog. Aztán fél hónapig ment, akkor meg kevés volt már a tejem. 3,5 hónapos korában úgy láttam, nincs értelme tovább vacakolni pár csepp kedvéért, így végülis abbahagytuk. Nem viselte meg, már amúgy is nagyon megszokta a cumisüveget.
2010. jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!