Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor van az első szoptatás?

Mikor van az első szoptatás?

Figyelt kérdés

Amint megszületik ? Vagy később ?

Bocsi a butanak tűnő kérdést :)

Babás vagyok, mar mindennek utána olvastam de ezt nem találtam :)


2011. okt. 3. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mikor kibujt, a hasamra tettek. Mindketten nagyon faradtak voltunk, pihentunk egyutt, o a hasamon. Nem akart szopizni, pedig odatettuk, de nem eroltettuk. Ez ejfelkor volt. Masnap reggel cicizett eloszor.
2011. okt. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez is, mint sok minden, kórházanként változó. Van, ahol rögtön, ahogy kibújt, megkapod és meg is szoptathatod a babát, majd a megfigyelőben is együtt lehettek. Viszont még mindig vannak olyan kórházak, ahol azután, hogy megszületett, rögtön felöltöztetik, megmutatják a babát majd azonnal el is viszik az újszülött osztályra, inkubátor alá, mondván, pihennie kell, meg hogy fázik... Mindkettő saját tapasztalat.
2011. okt. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Engem este császároztak, így nem kaptam meg csak másnap reggel. Kb. aznap kora délután próbálkoztam először asszem de szerintem csak a rá következő nap sikerült mert akkor jött oda segíteni egy csecsemős és akkor éreztem azt a vákumot amit kell. Eléggé fájdalmas az első napokban de ezt csak azért mondom mert senki nem mondja és, hogy ne érjen meglepetés. Mindenkinek rohadtul fáj, sírva szoptattunk mind a 3-an a szobában és közben görcsölsz mert húzódik össze a méhed. De tényleg csak 3-4 nap aztán semmit sem érzel.
2011. okt. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van, hogy amikor megszületik, rád teszik, de nem szoptathatsz. Elviszik, megfürdetik, akkor visszakapod kicsit, de még akkor sem szopizik. Aztán te pihensz, kitolnak, és megkérdezik, mikor hozhatják a babát. És akkor szoptathatsz először.
2011. okt. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
engem megcsászároztak,kitoltak a megfigyelőbe,addigra már apa kezében volt a babám és egyből rakta is rám. 2órát volt rajtam egy pelusban,majd felöltztették,de akkor sem vitték el.még a tolokocsiban is az ölemben volt mikor letoltak szobára :-) az 5 nap alatt egy percre sem vitték el tőlem :-)) egyből ráérzett a szopira,még segítség sem kellett nagyon.
2011. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 alaszka ***** válasza:
Enyém szülés után kb 5 perc múlva. Kórháztól függ, hogy elviszik-e vagy otthagyják-e veled. Velem ott volt két órát a szülőszobán, észre se vettem, hogy varrtak, csak vele voltam elfoglalva. A szülésznő mellém tette egy takaróba, és úgy féloldalasan tudott is szopizni. :)
2011. okt. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia. Én is császáros voltam. Megszületett, behozták megmutatni, majd elvitték az újszülött osztályra. 6 órát kellett feküdnöm, és a férjem utána hozhatta ki megmutatni. Aznap este már folyt a tejem. Este 10 kor hozták ki, asszem akkor próbálkoztam először, de csak másnap sikerült igazán. :)
2011. okt. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Éna kislányom (22 hós) kb a születése után fél órával szoptattam először!Nagyon édes volt!Már volt rajta ruha!Szóval megszületett ellátták majd megkaptam és utána apával elment méreckedni :)Meg a csecsemős nővérkével felöltözni!Utána kaptam meg!


Mostmár bababarát a kórház, azt hiszem nem viszik el tőlem csak mérni, és rögtön szopizhat! :)Majd májusban tudom meg :)


22 hós kislány és 9 hetes pocakbabi anyuja

2011. okt. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szülés után lefürdették, megmérték, felöltöztették majd néhány perce cicire tehettem, utána vitték el inkubátorba, engem meg összevarrtak. 2 óra pihi után ismét velem volt.
2011. okt. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én a szülés után 9 órával kaptam meg először a gyerekemet (de. 11-kor született). Természetes úton született, és fittnek is éreztem magamat, úgyhogy sose tudtam meg, hogy miért nem hozták előbb. Ám nem ekkor szoptattam először, mert meg volt etetve tápszerrel, amit rám is bukott szegény!!!!!!!

Éjszaka újfent nem hozták ki, úgyhogy csak másnap reggel próbálhattam először. Gondolom eddigre már párszor cumiztatták, úgyhogy nagyon ügyetlenül szopott, vagy nem is volt hajlandó. Szóval nehezen indultunk, de végül rendbe jöttek a dolgok.

2011. okt. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!