Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen gyakran kell fejnem?

Milyen gyakran kell fejnem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 4 napja szültem, most kezd beindulni a tejem, napról napra pár cseppel több! Viszont annyira fáj és feszít az egész, hogy majd megőrülök! Állítólag így az elején, amíg nem indul meg, mindenkinek ennyire fáj! Reggel még segítettek is megfejni, de úgyanúgy fájt utánna! Ilyenkor milyen gyakran kell fejni? Nem merek hozzáérni sem, mert megőrülök a fájdalomtól! Normális ez?
2011. okt. 22. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
ha azért fáj mert kemény úgy meg van duzzadva a tejtől fejd le mindenképp mert begyulladhat, de ne teljesen csak annyit míg ellazul a melled. Nem szabad túl sokszor és teljesen lefejni mert attól még több termelődik, persze csak akkor ha van elég tejed. Nekem rengeteg van, a babám 1 hónapos, napközben már egész jó de éjjel fel kell kelnem fejni mert még folyik is ha nem csinálom. A babó meg csak egyszer kel éjjel. aztán reggel még egyszer fejek ezt általában lefagyasztom és nappal meg elrendezi a kisfiam:) Ha viszont kevésnek érzed akkor fejj többször attól megindulhat a tejtermelődés.
2011. okt. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha csomókat is érzel benne,akkor azt ki kell masszirozni.és tudom,hogy nagyon fáj,de egy kicsit próbálj fejni,hogy ne feszüljön annyira. nekem is angyon fájt az első héten,aludni is alig tudtam. napról napra jobb lett,de az első hónapba azért fájt még a szoptatás (de nem annyira mint az elején) Kitartás!! nem lesz mindig ennyire rossz!
2011. okt. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja,és ha ennyire fáj akkor hideg vízzel borogasd-főleg hogy ha melegnek is érzed!
2011. okt. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szoptatás, fejés előtt a melegvizes borogatás segít megindulni a tejnek. Utána hidegvizes borogatás - de ezzel csak nagyon óvatosan, mert el is apaszthatja a tejet.

Kitartás, hamarosan beáll a kereslet-kínálat.

2011. okt. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, azóta szívott le egy kevesett a kislány belőle, de még maradt fájó pont, ezért megyek is fejni! Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 22. 21:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Jujj totál átérezlek.

Nekem is volt ilyen fájós időszakom, de nem az elején. Nem feltétlen fáj nagyon ennyire eleinte. Lehet érezni mikor belövell, olyankor feszít, de ez elmúlik.

Ha lázas is vagy, vagy piros a melled, akkor orvoshoz kell vele menj, lehet gyógyszert is kell szedj, úgy begyulladtál.

Nekem is egyszer volt, hogy csak bedugult, de azt hittem belehalok. Nem hogy fejni, de hozzáérni is őrült fájdalom volt. Viszont muszály volt, nekiestem, és kifejtem géppel, és majd besz.rtam közben, viszont egyszercsak mintha kihúzták volna a dugót elkezdett ömleni, és kijött az összes.

Ilyenkor amit én csináltam ez vált be legjobban, egy hűtőtasakot felmelegítettem azzal borogattam, (nem hül ki, mint egy ruha, nem kell cserélgetni rajta lehet hagyni darabig)és utána fejtem.

Nappal én 3 óránként fejtem, biztos akartam, hogy beinduljon, legyen sok, lett is fagyasztottunk, kidobtunk a végén. Éjjel is kétszer minimum fejtem.

Nekem bevált bár melós volt nagyon, de én annyira akartam anyatejet adni, hogy nekem megérte az idő, a nem alvás stb.

Én a 3. héten kezdtem a fejést, addig csak kinlódtunk a gyerekkel. Szóval megszerettem, mert mindig tudtam mikor mennyit evett. Második gyerekünknél első héten próbáltuk a cicizést, ő sem szívott erősen, és átálltam a gépi fejésre.

De a táp is megteszi, azért van, ne idegeld magad.

2011. okt. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!