Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Odaadhatom a tejemet?

Odaadhatom a tejemet?

Figyelt kérdés
A családban most született baba, az enyém 5 hónapos. Van lefagyasztott tejem. Odaadhatom neki? Vagy valami vizsgálaton kell előbb átesni? Elvileg nincs semmi bajom, és fel is forralná a másik anyuka a tejet és úgy adná oda a babának.
2011. okt. 25. 13:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Ha ismerős és megbízik benned, akkor egész nyugodtan odaadhatod! (Én is adtam a barátnőmnek 3 hónapon keresztül.) Viszont soha eszedbe se jusson felforralni, mert elvész belőle egy csomó fontos anyag!!! Melegíteni is csak fokozatosan (a tejes edényt egy másik, meleg - nem tűzforró - vízzel telibe rakva) szabad!
2011. okt. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Én nem adnám neki. Tudod, sose lehet tudni...

Nehogy valami baja legyen a babának tőle.

Ahhoz, hogy valaki hivatalos tejleadó legyen rengeteg vizsgálaton át kell esnie.



Hogyan lehet valaki tejadó anya?



Anyatejadásra jelentkezni a körzeti védőnő segítségével vagy közvetlenül az Anyatejgyűjtő Állomáson lehet.


Telefon: 349-85-74, telefon/fax: 329-32-44, e-mail: anyatej@heimpalkorhaz.hu


Az első anyatejadást meg kell előznie néhány vizsgálatnak, amely az anyatejet megkapó csecsemők érdekében elengedhetetlen.



A 284/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet - a térítési díj ellenében igénybe vehető egyes egészségügyi szolgáltatások térítési díjáról- 2. § 10 bekezdése értelmében



Az anyatejet adományozó nők térítésmentesen vehetik igénybe az anyatej adományozás feltételeként, külön jogszabályban meghatározott, járványügyi érdekből kötelezően végzendő szűrővizsgálatokat.



Ezek a következők: tüdőszűrés, HIV-, Wa-, székletvizsgálat és a bőr megtekintése. Ez így első olvasásra elég soknak tűnik, de ha a védőnője segítségét kéri, akkor:


A védőnő:

1. segít megkeresni a Wa (Wassermann vizsgálat) eredményét



- ezt a vizsgálatot a várandósság alatt általában az első vérvételkor elvégzik,

a vizsgálatot többféleképpen és jelölhetik, ezek a következők lehetnek:

WA vagy VDRL vagy LUES vagy RPR vagy TPHA vagy CARDOLIP vagy PORTNOY.

az eredménye: nem számszerű, hanem – negatív vagy pozitív



- a leletet be kell küldeni az Anyatejgyűjtő Állomásra,


- 1 éven belüli negatív eredmény fogadható el,



2. megtekint a bőrét (probléma esetén a vizsgálatot szakorvos végzi el)


- 1 hónapon belüli eredmény szükséges



Ahová Önnek kell elmennie:


1. a tüdőszűrő vizsgálatra, ha nincs 1 éven belüli negatív lelete


- ez a vizsgálat az Ön szempontjából is hasznos, hiszen általában a várandósság miatt az éppen

aktuális szűrővizsgálat elmaradt ( az anyatej termelődésére és a saját gyermekére nézve


semmilyen káros hatása nincs a vizsgálatnak)


- a vizsgálat az állandó lakhely szerinti Tüdőszűrő Állomáson végeztethető el,


- TAJ kártya és személyi igazolvány szükséges hozzá,


- a vizsgálatról leletet kell kérni,



2. a vérvizsgálatra - HIV ellenanyag szűrő vizsgálat, - ha nincs Önnek várandóság ideje alatt elvégzett negatív lelete


- a vizsgálat gyorsan lebonyolítható a Heim Pál Gyermekkórházban, ahol soron kívül leveszik a

vért, (ezt a gyors lehetőséget azonban csak azon édesanyák vehetik igénybe, akik a

budapesti Anyatejgyűjtő Állomáson adják le az anyatejet),


- cím: Budapest VIII. ker. Üllői u. 86. A. ép. fsz. Triage pult (a Nagyvárad tér felől az

első bejárattal szemben),


- vérvétel ideje: hétfőtől-csütörtökig 8-1730 között, pénteken 8-10 között, ebben az esetben a

vérvételt követő héten megkezdődhet az anyatejadás,


- vérvételkor először az A. ép. fsz-én a Triage pultnál kell jelentkezni, ahol megtörténik a

számítógépes adat felvétel,


- a leletet az Anyatejgyűjtő Állomás kapja meg,


- a vizsgálat előtt lehet enni és inni, a vizsgálathoz nem kell beutaló, csupán a TAJ kártya

és személyi igazolvány,


- ha nem találták meg a Wa vizsgálat eredményét, akkor a Heim Pál Kórházban levett vérből ez


a vizsgálat is elvégeztethető akár utólag is,



3. a széklet vizsgálathoz, - háziorvosától BEUTALÓT vagy vizsgálatkérő lapot és SZÉKLETTARTÁLYT kell kérnie.


- nagyon fontos, hogy a beutalón a BEKÜLDŐKÓDNAK, ORVOSI PECSÉTSZÁMNAK, és


NAPLÓSZÁMNAK szerelnie kell


- a vizsgálati anyagot az Anyatejgyűjtő Állomás munkatársa a vizsgálati helyre elszállítja (ebben


az esetben a leletet az Anyatejgyűjtő Állomás kapja meg,


- 1 hónapon belüli negatív lelet szükséges,



Csak érvényes, negatív leletek birtokában kezdődhet el a folyamatos anyatejadás.


Vissza a lap tetejére>>>>



--------------------------------------------------------------------------------


Egyéb feltételek:

Anyatejet csak az-az édesanya adhat, aki nem szed, használ, olyan gyógyszert, amelynek a hatóanyaga átkerül az anyatejbe. Ha az anyatejadás idején olyan gyógyszerszedése válik szükségessé, amelynek a hatóanyaga átkerül az anyatejbe, akkor az anyatejadást a gyógyszerszedés idejére fel kell függeszteni.


Anyatejet csak az-az édesanya adhat, aki káros szenvedélytől mentes, ( aki nem dohányzik, nem fogyaszt alkoholt, nem fogyaszt kábítószert).

2011. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Én is kaptam tejet másik anyukától. Forralni tényleg nem szabad. Én mikróban engedtem fel, de lassan, és nem lehet 37 foknál melegebb, mert kimennek belőle a hasznos tápanyagok.
2011. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Amúgy felelőtlenségnek tartom a mai világban.

Nekem is rengeteg tejem volt, annyi,. hogy komolyan mondom meggazdagodtam volna belőle, ha leadom, de nem tettem inkább, mert ez a rengeteg vizsgálat....

2011. okt. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Szerintem adhatod nyugodtan, csak először a régebbieket add, mert az felel meg az ő korának.Ugyanis a te tejed, már érettebb.
2011. okt. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
Persze:( bíztassátok csak a hülyeségre. Gratulálok!
2011. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Mi a hülyeség, hogy adja oda?

Ha családtag, semmi akadálya! Mi baja lenne tőle a babának? Jézusom!!!! :))))

2011. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Én mondom, hogy Jézusom. Nem tök mindegy, hogy családtag???

Attól még egy másik gyerek...a higiéniai előírásokat akkor is be kell tartani.

2011. okt. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Na most aztán tényleg nem tudom, hogy mit csináljak! :-))
2011. okt. 25. 13:29
 10/26 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy csak jót akarsz, de ne adj isten ártanál valamit, akkor mi lenne?

Az a legtisztább, ha elvégezteted a vizsgálatokat.

2011. okt. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!