Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Odaadhatom a tejemet?

Odaadhatom a tejemet?

Figyelt kérdés
A családban most született baba, az enyém 5 hónapos. Van lefagyasztott tejem. Odaadhatom neki? Vagy valami vizsgálaton kell előbb átesni? Elvileg nincs semmi bajom, és fel is forralná a másik anyuka a tejet és úgy adná oda a babának.
2011. okt. 25. 13:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Én a sógornőm lefejt tejét adtam most oda a 3 hónaposomnak mivel napok óta szenvedünk küzdünk és hízni se hízik. A sógornőm egészséges nem iszik nem dohányzik nem beteg nem szed gyógyszert, normálisan eszik ugyan mi baja lenne a gyerekemnek tőle?? Inkább tőle fogadom el mint az anyatejleadó központból olyanét akiről azt se tudom kicsoda.Mert a gyógyszereket pl. nem vizsgálják a leadott tejben...
2011. okt. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy az utolsóval teljesen egyet értek. Majd mégegyszer átbeszéljük, aztán majd meglátjuk. Ha lehetne forralni nem is volna gond, mert az elvileg minden bacit kiöl, de az értékes anyagokat is ezek szerint.
2011. okt. 25. 14:07
 13/26 anonim ***** válasza:

add oda mindenképp ! Én a tesóm babájának adtam 4 hónapig (3 hét van a lányaink között) a világ legjobb dolgát követed el ha dzs és adni akarsz ezzel megalapozod az életét annak a másik babának ,és az anyuka is boldog hogy anyatejet kaphat a babája, hidd el csodálatos érzés. HA meg rokon akkor meg pláne! Ha nincs tartós betegséged vizsgálatok sem kellenek a WA-t terhesség alat nézték,vérkép is okés, ha HIV+vagy akkor arról már tudnál szerintem, nincs6van hasmenésed és nincsenek kiütéseid akkor nyugodtan...


amúgy tök "gáz" hogy ennyire támogatják az anyatejadást és a anyatejadókat,ezer vizsgálat amit anyagilag az adónak kell állnia...pfff...szörnyű

2011. okt. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Én is adtam egy barátnőm 1 hónappal idősebb fiának, mert neki elfogyott a teje, nekem meg sok volt és semmi baja nem lett tőle. Nem dohányzom, nem iszom és odafigyeltem mindig, hisz, ha nem lett volna elég a cici, az én gyerekem kapta volna. Szívesen fogadták és imádta a fia. :) Ha megbíztok egymásban akkor én odaadnám a helyedben.
2011. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
70%
Ha tudod magadról, hogy egészséges vagy, miért ne adnád oda? A saját gyermekednek is azt adod, és ő is anyatejjel táplálná a magáét, amiben mindig van egy minimális kockázat, de hát ezt nem lehet kibekkelni! KOrábban is így csinálták, tejtestvérek rengetegen vannak, és nagyon jó ez így! Nekem már kicsit szőrszálhasogatás erre azt mondani, hogy "mi van, ha baja lesz tőle"...fertőzést is elkaphat, könyörgöm, nem buborékban él a baba, előbb utóbb igenis lesznek apróbb nyavalyái..de ezzel csak jót teszel szerintem.
2011. okt. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Régen nem volt ennyi vírus, bacilus,H1N1 és még sorolhatnám.

A vizsgálatokat ez esetben is el kell végeztetni.

2011. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 xStefix ***** válasza:

08:45-tel teljesen egyetértek!

Ha te úgy érzed, egészséges vagy, alaposan odafigyelsz a higiéniára és a fogadó anyuka is egyetért, akkor szerintem nincs akadálya. Ha van rá időd és módod, elvégeztetheted a vizsgálatokat is, de nem biztos, hogy szükség lesz rá.

De hogy megnyugodjatok, tegyetek először kísérletet: ha a másik picinek bármi tünete lesz, még mindig meggondolhatjátok magatokat. És még mielőtt: ez nem tesztnyuszizás, hiszen ha tisztában vagy a saját állapotoddal és körültekintő vagy, akkor minimális az esélye annak, hogy a tejed fertőzöttsége okozná a bajt. Sokkal inkább az lehetne, hogy valami olyat ettél, ami a másik pici gyomrának nem tetszik, stb. És tényleg figyelj arra, hogy minél közelebbi életkorú tejet adj a másik babának, ne mindjárt a "legfrissebbet".

Szerintem is beszélgessetek erről, őszintén és komolyan, aztán majd meglátjátok.

És tök szuper, hogy ilyen segítőkész vagy! ;)

2011. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Regen pontosan ugyanennyi baci, virus volt, mint manapsag, csak akkoriban szepen atveszeltek az emberek, nem rohangaltak minden ellen oltogatni. Ocsemnek is van tejtestvere, es nagyon szepen felnott a masik anyuka tejen, pedig akkoriban nem vizsgalgattak sem a tejet, sem a tejado anyukakat.

Mas emlosfajoknal is gyakori, hogy az utodokat tobb anya taplalja, nincs ebben semmi rossz! Persze mindenkinek szive joga eldonteni, elfogadja-e egy masik anya tejet, csak sokan tulzottan undorodnak olyan dolgoktol, amik amugy termeszetesek lennenek.

2011. okt. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Azért ne hasonlítsuk már magunkat az állatokhoz.......ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
2011. okt. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 xStefix ***** válasza:
73%

Mert mi annyival intelligensebbek vagyunk..? Hát, ahogy nézegetek körbe a világban, néha komolyan megkérdőjelezem ezt...

Én úgy látom, hogy a szoptatás pont az emberi fajnál megy a legnehezebben, ész ide vagy oda. Talán azért, mert túlságosan eltávolodtunk az eredetünktől. Ami nekünk is az állatiban gyökerezik, ugye; biológiai felosztásban mi is az állatok országába tartozunk.

2011. okt. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!