Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Odaadhatom a tejemet?

Odaadhatom a tejemet?

Figyelt kérdés
A családban most született baba, az enyém 5 hónapos. Van lefagyasztott tejem. Odaadhatom neki? Vagy valami vizsgálaton kell előbb átesni? Elvileg nincs semmi bajom, és fel is forralná a másik anyuka a tejet és úgy adná oda a babának.
2011. okt. 25. 13:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Nekem az ég világon semmi problémám nem volt a szoptatással. 34 hónapig szoptattam, ebből 10 hónapig tandemben.

Sokan túlkomplikálják a szoptatás témát.

2011. okt. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
71%
Marpedig igenis fontos megerteni a hasonlosagokat is az allatokkal, nemcsak a kulonbsegeket. Pl. egy ujszulott reflexeit: szoporeflex, kapaszkodasi reflex (kezzel, labbal egyarant!!!), stb. Ezek mind megtalalhatok legkozelebbi rokonainknal, az emberszabasu majmoknal. Nem kene olyan fene nagyra tartani az emberi fajt, lecsupaszitva (technika, tudomany) pontosan olyanok vagyunk, mint barmelyik masik emlosfaj.
2011. okt. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy látom nagy érdeklődés keltett. Ennek örülök. xStefix segített nekem, amikor nem akart beindulni a tejem és tápszerrel kellett pótolnom. Küldött nekem egy összefoglalót a szoptatásról és annak a segítségével ma már csak anyatejes a babám. Holnap lesz 5 hónapos. Ezért külön köszönet neki. Amúgy odaadtam a tejet és a babuci vígan eszi. Az ő védőnőjük is azt mondta, hogy nyugodtan kaphatja. Remélem nem lesz tőle baja és nem fog fájni a pocakja. Az egyém nem volt hasfájós soha szerencsére. Mégegyszer köszönöm a válaszokat, akinek még esetleg van véleménye, szívesen fogadom.
2011. okt. 28. 13:01
 24/26 xStefix ***** válasza:
Én csak az örömömet szeretném kifejezni és gratulálok nektek! :)
2011. okt. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:
Mi a masodik gyerkocnel kaptunk kb. fel evig tejet. Soha semmi baj nem volt, bar a melegitesre tenyleg kell figyelni. Igy uszta meg a kicsi a tapszert. Az elso nem volt ennyire szerencses.
2011. nov. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Szia! Én a legelső válaszadó vagyok... és örülök, hogy odaadtad! Jól tetted!!!! ;-)
2011. nov. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!