Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Felek hust fozni a kislanyomna...

Felek hust fozni a kislanyomnak! Hogy csinaljam?

Figyelt kérdés
megcsinalok neki barmit de hust nem merek,egyszeruen nem tudom hogy csinaljam mivel izesitsem,mihez tegyem.es ami marad azzal mit kellene csinaljak? segitsetek mert tudom hogy szuksege van husra is a kicsi lanykamnak.az a baj hogy legalabb egy het mire bele tudok konyorogni egy uj fajta etelt,akkor csak hiaba foznem meg neki a husos etelt? 7 hos a kislanyom.
2009. máj. 6. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Eleinte csirke vagy pulyka mellel kezdd. Alaposan mosd meg és szedj le róla minden zsiradékot, bőrt. Aztán tedd egy lábaskába, önts hozzá annyi vizet, hogy ellepje és főzd addig, míg jó puha lesz (ez a hús nagyságától is függ). Ha közben esetleg elpárologna a főzővíz, mindig pótold, hogy le ne süljön a husi! Ha már puha, daráld le vagy robotgéppel, botmixerrel pépesítsd, a főzővízzel lehet hígítani, úgy könnyebb pépessé tenni. Egyszeri evésre kb. 1 jégkockányi (1 teáskanálnyi) mennyiséget adj a főzelékhez! Az elkészült húspürét egyszerűen le lehet fagyasztani jégkockatartóban, ha megfagyott, a kész kockákat egy dobozban vagy akár zacskóban is tárolhatod. Innen tudod majd minden etetéskor a főzelékhez elővenni. Eleinte a fehér húsok bevezetését ajánlják (csirke, pulyka, ha van, galamb, nyúl) később a borjú, marha és a sovány sertéshús is mehet. A májat is ugyanígy tudod elkészíteni és fagyasztani. Azt hetente 1x adhatod. Fontos, hogy az epétől alaposan meg kell tisztítani. Sok sikert és minden jót!
2009. máj. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam jobban szereti a főziket mióta husi (csirke) is van benne, lehet, hogy a te babádnak is izlik majd.

Én szinte minden zöldséghez szoktam neki adni, a megfőzőtt zöldségekkel együtt turmixolom neki a főtt husit.

Pl. répa-krumpli-husi

cukkini-krumpli - husi

karfiol-répa-krumpli-husi

brokkoli-krumpli-husi, stb.

2009. máj. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom nektek nagyon kedvesek vagytok !!!sokat segitettetek !!!nagyon orulok!! minden jot es jo egeszseget az egesz csaladnak!!! de meg ket kerdesem lenne az igy megfozott husit hany napig lehet tarolni a fagyasztoban? es ha ki veszek egy eveshez valot azt eloszor olvasszam ki kulon es csak utanna tegyem a fozelekbe? o remelem nem haragusztok hogy ijen tokkel utott vagyok :))
2009. máj. 7. 13:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a fagyasztóban legfeljebb 6 hónapig lehet tárolni a húst (-20 fokon), de gondolom, biztosan hamarabb el fog fogyni :))) Szerintem, úgy is jó, ha előre kiolvasztod a husit (kicsit megmelegíted, mielőtt a főzelékhez teszed, de akár a főzés végén bele is keverheted a főzelékbe, hogy ott olvadjon ki. A végén együtt össze tudod turmixolni.
2009. máj. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom szepen !! hat ki probaltuk de nem akart enni belole meg egy kiskanallal sem :(( de meg probalkozunk :)) . udv
2009. máj. 11. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!