Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam? Szeretnék...

Hogy csináljam? Szeretnék főzeléket csinálni a kislányomnak.5 hós

Figyelt kérdés
Eddig üveges bébiételt ettünk, de mostmár szeretnék én is kaját csinálni kislányomnak. Az a kérdésem, hogy pl. ha paradicsomos krumplit akarok csinálni, akkor mennyi paradicsom, és mennyi krumpli kell hozzá??
2009. jún. 9. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
főzz meg egy kis szem krumplit (mindegy hogy héjában vagy sem), villával törd össze, mert turmixszal egy nagy ragacs lesz, ezután keverd bele a paradicsompürét, az állagát majd látod, hogy hogy jó, más-más a gyerekek ízlése, ha elsőre nem ízlik neki, egy nagyon pici cukorral és sóval sokkal jobbá teheted
2009. jún. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Pl. a paradicsomos burgonyánál én kb. 2 közepes krumplit és 2 parit csinálok, bár én csak 7 hósan adtam először a lányomnak.

[link] itt rengeteg receptet találsz külön életkorra, tápanyagra, kajatípusra lebontva. :) Sok sikert!

2009. jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen receptem van:


100gramm burgonya

1-2 db friss paradicsom

1 kis zellerlevél

1 teáskanál olaj


Meg kell főzni a krumplit, a parit nyersen átpasszírozni. A krumplihoz teszel még hozzá 2 ek vizet, a zellerlevelet és addig forralod, míg besűrűsödik. Utána mehet bele az olaj, és a paradicsom. És kész.


De mondjuk az én babaszakácskönyvem 6-7 hónapos kortól írja.

2009. jún. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Két szem burgonyát megtisztítunk és

felteszünk főni, közben két szem paradicsomot

megmosunk, megszabadítunk a héjától, apróra

vágjuk, majd a burgonyával együtt főzzük. Ha

megpuhult a krumpli, összeturmixoljuk, vagy jó

alaposan összenyomkodjuk villával. Kevés tengeri sóval,

bazsalikommal ízesíthetjük.

Amikor nincs friss paradicsom, hámozott paradicsommal készíthetjük

el, vagy saját befızéső pürével, esetleg 100%-os paradicsomlével.


[link]

ezen a linken le tudod tölteni a babaszakácskönyvet. hátha találsz benne más ötletet, receptet is.

2009. jún. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
5 hónaposnak olajat és fűszereket inkább még ne tegyél bele, majd kicsit később, natúran viszont nyugodtan eheti
2009. jún. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az üveges paradicsomos krumplit imádja, percek alatt beveri. Semmi baja nincs tőle
2009. jún. 9. 11:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Amit én láttam táblázatot a paradicsom 12hónapos kortól adható. Akkor most én is adhatom a 7 hónapos lányomnak? Nem lesz tőle baja?
2009. jún. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a Kecskemétinek a paradicsomlevét használom.Teljesen jó és nem macerás.
2009. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!