Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudnám serkenteni a...

Hogyan tudnám serkenteni a tejtermelést, illetve, hogy ne apadjon el? 5 hetes a babám, jól szopik, de ennek ellenére egyre kevesebb. Nem tudok beletörődni, hogy ennyi és vége.

Figyelt kérdés

Lactoherb nem jött be, most more milk-et szedem, kezdetben úgy nézett ki, hogy megdobta, de már úgy tűnik ez sem használ, maláta sört is iszom.

A probléma még, hogy pár órát ha alszom éjszakánként, nappal meg lehetetlen, hogy pihenjek. Lehetséges, hogy ez okozza az elégtelen tejtermelést?


2009. máj. 7. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Nagyon fontos a pihenés és a megfelelő evés, ivás. Nekem pár napja volt kevesebb a tejem, amikor nem ettem rendesen.

A barátnőmnek a görögszénamag vált be, teát kell belőle főzni és meginni napi 3 litert.

Itt megrendelheted netről is: [link]

2009. máj. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Sok levest egyél, igyál gyümölcsleveket, gyümölcsteákat. A folyadék a lényeg
2009. máj. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
És ha belefér az idődbe, fejjél szoptatás után.
2009. máj. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen lehetséges.Minél többet pihizel,(nem muszáj aludni csak dőlj le) és eszel-iszol annál jobb lesz. A More Milk kapszulával óvatos legyél mert egy idő után apasztja a tejet.Általában kúra szerűen alkalmazzák ugyanúgy mint a homeopátiás cuccokat.Ha úgy látod hogy beindul a tejtermelés akkor abba kell hagyni.Van Mecsek és Naturland tea,azt is érdemes kipróbálni. Szernitem viszont a gyakoribb szoptatás vagy az etetések utáni fejés ami növeli a tejcit.Lehet hogy a babádnál most van a fejlődési ugrás és azért nem elég neki.Ne ijedj meg mert csak ártasz vele! Pár napot várni kell mire reagál a szervezet a többlet igényre! Kitartás és írj majd hogyan alakult.

2009. máj. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Én is a fejlődési ugrásra tippelnék. 6 hetesen, 3 hónaposan, és 6 hónaposan jelentkezik. Sűrűn tedd mellre a babát, és így elvileg pár napon belül alkalmazkodik a szervezeted.

Az én babám most lesz 3 hónapos, és az enyém is sűrűbben kér enni. Nekem az alkoholmentes sör szokott segíteni.

2009. máj. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
homeopátiás szerek nagyon jók erre pl:urtica urens
2009. máj. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha mar a hoemos cuccoknal tartunk, nekem a Ricinus Communis 5CH jott be. 5 napig szedtem, utana lealltam vele, mert olyan sok tejem lett. Az Urtica Urens-el mindez addig tartott,amig szedtem.

En sem pihenek napkozben, bar en 3,5-4 orat tudok pihenni ejszaka a ket szopi kozott.

Sajnos a faradtsag sokat elvesz a tejtermelestol.

2009. máj. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Minél gyakrabban próbáld mellre tenni és minden szopi után fejd le a maradékot teljesen. Ezzel úgymond leadod a "rendelést". A melled érezni fogja, hogy igény van a több tejcsire.
2009. máj. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!