Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktasam le a babamat...

Hogyan szoktasam le a babamat a szopirol siras nelkul? Otleteket szeretnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tanacsokat szeretnek kerni hogy 11 honapos fiamat hogyan szoktassam le a szopirol. Mar nem igazan van tejjem es ejjel is tobbszor folkell sokszor 1-2 orat fent van es nem alszik. Amugy nappal nem szopik mar 3 honapja csak rakom bele a babakocsiba es 5 perc alszik is. Most elhataroztam magam, hogy a jovo hetvegetol kezdodoen nem szopizunk. Szeretnek tanacsokat kerni hogy hogyan csinaljam mert nem szeretnem ha sokat sirna. Anyira sajnalom a szivem hasad meg olyankor. Estere jo kiados vacsit szoktam adni foleg amit szeret hogy lakjon jol de ez sem segit. A tapot is most kezdet el enni max 1-2 dl megy le. Otletek??? Mindent szivesen fogadok. Koszi
2011. nov. 8. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:

11 hónaposan még nehéz neki elmagyarázni, hogy "most nem kapsz", de meg lehet próbálni. Megígérni, hogy ha kér, reggel cicizhet egy kicsit. Aztán reggel hátha nem jut eszébe.

Én 14 hónaposan fejeztem be az éjszakai ciciztetéseket, mert terhes lettem a másodikkal és nagyon fájt akkoriban a cicim. Első éjjel amikor mondtam neki, hogy nincs cici, mert anyának fáj, és majd reggel kap, na akkor sírt egy negyed órát, nem is hagyta hogy megölelgessem, csapkodott, hisztizett. Másnap éjjel már csak párszor ébredt fel, odabújt hozzám és aludt tovább. Azóta alszik, ha meg is ébred, simogatással, odabújással visszaalszik.


De ha te magad nem vagy határozott, és egyik nap adsz, másik nap nem, akkor nem mész semmire. Szóval ha eldöntötted, akkor tarts ki, de cserébe sok-sok szeretetet, odabújást, simit adj neki.

2011. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xStefix ***** válasza:

Nyilvánvaló, hogy nem az éhség ébreszti fel, de ez normális ebben a korban. Gyakori ilyenkor a szeparációs szorongás, aminek te vagy a legjobb "gyógyszere". Vagy lehet még fogzás ill. mozgásfejlődés miatt is.

Éjjel, amikor felkel, szoptatod is? Tejed mennyi lehet még?

Szerintem először azt kellene kiderítened, miért ébred fel ilyen sokszor éjjel, mert ha ezt tudnád (kezelni), sokkal könnyebb lenne. Ennek fényében jobban el tudnád dönteni, hogy vége lehet a szoptatásnak vagy inkább még adnád neki egy kicsit. (Mind a szorongásra, mind a fogzásra jó szokott lenne az anyatej ill. csak maga a szoptatás is, ha "szárazon" is elfogadja.)

Ha viszont nem akarsz ezzel foglalkozni és már döntöttél, akkor legyél következetes. Valószínűleg kelleni fog neki valami, amit téged és a szopit pótolja: cumi, üveg, tápszer, alvóscucc stb. Az esti rituálé és a sok simogatás, összebújás is segíthet.

De azzal azért számolj, hogy ha komoly indoka van az ébredésre és te ennek ellenére szándékosan le akarod erről szoktatni, akkor annak valószínűleg sírás lesz a vége, mégha talán nem is olyan sok...

2011. nov. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!