Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnál is alakult így, vagy...

Másnál is alakult így, vagy ez furcsa nálunk?

Figyelt kérdés

2 hét múlva lesz 1 éves a babám. Már csak napi egyszer szopizik. (Ennek örülök, hogy így alakult, mert nem szerettem volna pl 2 évig szoptatni)

Úgy volt, hogy ha nem kínáltam, egy idő után nem kért. Este is cici nélkül alszik már el. Viszont éjszaka mindig felébred, s akkor nagyon igényli a cicit.(nem alszik vissza másként)

Szerintetek is furcsa, hogy már csak éjszaka szoptatok?

Sokan mondják, hogy legelőször arról kellett volna leszoknia..Persze én is jobban örülnék, ha nem így lenne, mert aludni persze jobb. De szerintetek rendben van ez így?

Nincs szivem elvenni tőle éjjel.

(amúgy még fontosnak tartok napi egy szopit, úgyhogy biztosan szoptatnám egyszer még este, ha nem kérné éjjel. Napi egy alkalommal többet viszont nem akarok. Szeretném, ha hamarosan abba is hagyná, mert kistesót szeretnénk, s fél éve nem jön össze.)

Köszi a válaszokat!:)


2011. nov. 9. 20:24
 1/5 xStefix ***** válasza:
Igen, teljesen rendben van. Minden gyerek más, ha neki ez az igénye, akkor ez. Semmi gond vele. (Max. csak akkor lesz gond, ha neked lesz már fárasztó.)
2011. nov. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sztem nem furcsa. Legalábbis nekem nem. Nálunk is így volt. Az éjszakai szopi maradt el utoljára. Én nem bántam, még ha állandóan fáradt voltam is. Kislánykám 14 hónapos volt, mire az éjjeli ciciről is leszokott. HA téged nem zavar, csináld. Nekünk utána elég volt, ha csak éreztettem vele a közelségemet.
2011. nov. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak mert a gyerekorvos szerint azért ébred még mindig éjjel, mert megszokta, hogy cicit kap.


Amúgy engem nem zavar végülis. Persze jó lenne már aludni. De egy éve nem aludtam, meg sem kottyan egy szoptatás.

Akkor várom szépen, hogy hátha egyszer már átalussza az éjszakát...:)

2011. nov. 9. 21:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont így voltunk, éjszaka kelt sokszor, fogzós időszakban akár óránként, és csak cici.... 3-4 dl-t evett meg egy éjszaka. Nálunk sem jött össze a tesó így, úgyhogy maradt a leválasztás 13 hósan, már amúgy is nehezen bírtam az állandó cumizást. Mert nem csak evett, hanem 40 perceket cumizott mire visszaaludt....Ezt kombinálta az óránkénti ébredéssel, ki lehet számolni mi volt a vége...


2-3 nap apa altatta, és már 2. nap nem fogadta el a cicit, pedig én is szerettem volna egy hétig napi 1 szopit, hogy ne kelljen fejni.

3. nap meg is jött, utána meg jött a kistesó. Egy hét múlva átaludt éjszaka, onnan 2 éves koráig már csak 1-2 * kelt néha.

Szerintem amíg egyszer adsz, nem fogja megérteni hogy éjszaka miért nincs, és nem csak 2-3 sírós estétek lesz, hanem elhúzod a szenvedést. Ha úgy jártok mint mi hogy a fiam már 2-3 nap után el sem fogadta, és nem is hiányzott neki, nem volnál szívtelen ha abbahagynád (megmaradt azért az összebújás)

2011. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Kérdező, ha téged nem zavar a dolog, akkor nyugodtan megvárhatod, amíg magától hagyja abba. De azon is gondolkodj el majd valamikor, hogy hogyan fogsz eljárni, ha esetleg még sokáig szeretne éjjel is szopni. (Mindezzel nem lebeszélni akarlak, sőt, csak jelezni, hogy sokan "számolják el" magukat és esnek később kétségbe, mert idővel belefáradnak az elhúzódó éjjeli kelésekbe.- De persze lehet ezt megfontoltan is csinálni, hogy ne kerülj majd ilyen helyzetbe!)

Vagy, ha lassan nem bírod, akkor időben belekezdhetsz a változtatásba is, persze csak fokozatosan.

És igen, az őszinteséghez hozzátartozik, hogy igaz lehet az is, amit a dokid mondott, hogy megszokta a szopást - de, biztos, hogy ez minden szempontból baj, rossz? (A választ neked kell megadnod, magadnak.) Szerintem nem, de ez privi. ;)

2011. nov. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!