Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a szoptatás sikeressége...

Ha a szoptatás sikeressége elsősorban azon múlik (csak), hogy milyen gyakran és helyesen tesszük-e mellre a babát, akkor miért van, hogy sok nő mégsem tud szoptatni?

Figyelt kérdés
Állítólag a nők 97%-a anatómiailag alkalmas rá, hogy szoptasson, mégis Magyarországon az anyáknak csak kb. a fele szoptatja a csecsemőjét.
2008. márc. 20. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak ezen múlik! Sorolok pár okot még, ami miatt hamar abbamarad a szoptatás, csak a környezetemből veszem a példákat:

45 kilós anyuka napi 1-2x eszik egy keveset, miközben egész nap futkos. Persze, hamar kevés lett a teje.

3 hetes baba este sír: biztos kevés a tejem, inkább adok neki tápszert, csak nem hagyom éhezni?

Az öklét rágja, biztos éhes, adok neki tápszert.

Már nem feszül a mellem, elment a tejem, adok neki tápszert.

A védőnő azt mondta, 3 óra teljen el két etetés között, így teáztatom cumisüvegből, hogy kibírja.

A gyerekorvos azt mondta, mérjem, mennyit szopik, és amit mértem, nem elég, pótolnom kell tápszerrel (gyerek hízott rendesen anyatejtől is).

Éjszaka nem szoptatok, csak teát adok, mert így hamarabb fogja átaludni az éjszakákat.

A cumitól megnyugszik, igaz, azóta csak 10 percet szopik.

...

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2008. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Több okból is lehet, hogy valaki nem tud (sokáig) szoptatni. Lehet hogy van tej, de az anya egészsége érdekében nem szabad szoptatni, pl. bizonyos szívbetegségek esetén, vagy mert erős gyógyszert kell szednie az anyának és éppen elég volt a terhesség idején abbahagyni, mert komoly problémák lehetnek, ha az anya nem folytatja a gyógyszer szedését. Aztán olyan is van, hogy már beindul a tejelválasztás rendesen, minden rendben van, és egyszer megbetegszik az anya, valami olyan betegséget kap, ami miatt átmenetileg nem szoptathat és hiába fej, elapad a tej (így jártam én). Ilyen betegség pl. egy csúnyább ételmérgezés, vagy ha műteni kell és altatnak. Szóval nem mindenki önzésből mond le a szoptatásról.
2008. márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok anyuka egész egyszerűen nem hiszi el, hogy képes lehet hónapokig ellátni a babáját anyatejjel ezért a legapróbb problémából is arra következtet, hogy biztosan kevés már a teje. És megoldásként csakis a pótlás jut az eszükbe, vagy ha nem, akkor jönnek az okos idősebb rokonok, hogy nem szabad "elkapatni", csak 3-4- óránként szabad szoptatni.

Még mindig nagyon sok régi hiedelem tartja magát, például az, hogy ha túl sűrűn szptatok, nem lesz elég tejem, mert nem telik meg a mellem a következő szoptatásra.

Nemrég egy háromdiplomás anyukától hallottam, hogy őneki azért kevés a teje, mert kicsi a melle.

Pótolni meg persze csak cumisüvegből lehet, mert a pohárból levegőt is nyel és hasfájós lesz.


Nem akartam senkit megítélni, a nagymamák természetesen csak jót akarnak, és a legjobb tudásuk szerint igyekeznek segíteni.

És senki sem lesz rossz anya attól, hogy nem szoptatott!

Az említzett anyuka a legjobb barátnőm, és szeretnék feleolyan jó anya lenni, mint ő.

2008. márc. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!