Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lefejt tej kérdés: hogy is...

Lefejt tej kérdés: hogy is kell tárolni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a lefejt tej hűtőben 24 óráig áll el, utána ki kell dobni. De mi van ha 20 órát van hűtőben, akkor utána még berakhatom a mélyhűtőbe, vagy már nem?

És ha lefejem utána meddig jó hűtés nélkül? 1 óra?

És ha pl. mennem kell el valahova ahol nem tudnám megszoptatni, akkor hogy vigyem a lefejt tejet? Nem romlik meg?


2011. nov. 17. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szobahőmérsékleten 2-3 órát áll el.

Én úgy tudom, hogy hűtőben 2-3 napig jó, mondjuk én 1 napnál soha nem tartottam tovább. Úgyhogy szerintem 20 óra elteltével is nyugodtan beteheted a fagyóba a maradékot. (Ott fél évig is eláll)

Vegyél termoszt és abba vidd a tejet.

Max. egyszer lehet a tejet megmelegíteni, utána ki kell önteni a maradékot.

2011. nov. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És termoszba meddig áll el a tej felmelegítés után?
2011. nov. 17. 10:38
 3/5 anonim ***** válasza:

lehet úgy, hogy hűtőben külön edényben hűtöd a lefejt tejet, amikor mind hideg, akkor összeöntöd és lefagyasztod, max.24 óra telhet el.


úgy mondták, hogy sokáig eláll szobahőmérsékleten is, csak egyre inkább lebomlik, tehát számunkra fura állaga és szaga lesz, de nem romlik meg 3-4 óráig, és a babákat nem szokta zavarni.

ugyanemiatt a lebomlás miatt jobb, ha azonnal fagyasztod a lefejt tejet pl. jégkocka tartóban, később úgyis jól jönnek majd a kis adagok.

2011. nov. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én mindig úgy csináltam, hogy indulás előtt megetettem a picit és a következő evésnél jöhet a termoszban lévő. Tehát olyan 2-3 óra az is. Tovább nem mernél ott sem tárolni.
2011. nov. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
miért csak egyszer szabad melegíteni?
2011. nov. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!