Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatni fogok - akkor is...

Szoptatni fogok - akkor is vegyek ilyen dolgokat?

Figyelt kérdés

- cumisüveget

- sterilizálót (a baba hány hónapos koráig kell használni?)

- kézi mellszívót (jobb a kézi fejés?)


Milyen hasznos ötletekkel tudtok Ti, szoptatós mamák ellátni egy 1 hónapon belül szoptatós anyává váló nőt? :-)


2009. máj. 13. 11:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vettem 2 cumisüveget, abból az egyiket bontottam csak ki (kisebbet), de a babám, nem kér sem vizet, sem teát(hasfájás ellenit próbáltam), úgyhogy azt sem használom igazán.

Sterilizálót nem vettem, amit kellet kifőztem ( pl. cumi, üveg)

Amíg az első 6 hétben fejtem, azt kézzel csináltam.

2009. máj. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csak akkor vettem meg ezeket a dolgokat, amikor szükségem lett rá.

Elkezdtem suliba járni és a lefejt tejet a nagymami cumisüvegből adta neki, ezért vettem kézi mellszivót is. Sterilizálni pedig kineveztem egy fehér belsejű edényt, abban fóztem ki a cumit, cumisüveget.

Üdv. még most is szopizó, de már mindent evő - ivó, 14 hónapos nagyláany anyuja

2009. máj. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én vettem mindent amit írtál. Sajnos az első 3hétben szükség volt a cumisüvegre,mert nem tudott szopizni a baba.Amióta szopizik azóta csak akkor veszem elő ha megyünk valahová,de nem nagyon iszik belőle.

Sterilizálót nem vennék mert ki lehet főzni a dolgokat(egy kicsit macerásabb),vagy van már folyadék is.Ha nem kell sokmindent és sokszor fertőtleníteni akkor nem éri meg venni. Mellszívót Avent-et vettem és nagyon jó szolgálatot nyújt,ha kell használni valamiért.

Sok boldogságot a babához!

2009. máj. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is úgy gondoltam hogy szoptatni fogok, de sajnos a 4. napon még mindig nem volt tejem (császár) és inkább saját cumisüvegből etettem a babát a kórházban.Szerintem mindenképp vegyél.Sterilizálót mi nem vettünk, kifőzzük minden este a cumijait meg az üvegeket.Mellszívót én kevésszer használtam, de nagy szükséget tett amikor begyulladt a mellem. Nekem gépi van. Azt mondják sokkal egyszerűbb vele fejni. Minden jót, és könnyű szülést!Szia
2009. máj. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem cumisüvegeket, de igazából 2x használtuk csak az egyiket. Ha megengedheted magadnak, szerintem vegyél elektromos mellszívót. Az Avent-nek van egy csomagja, kis táskában, abban van egy kis, és egy nagy cumisüveg is. Nem sokat használtam ugyan, de az elején bizony kellett fejni, meg párszor később is elő kellett vennem, mikor a baba nem szívta ki rendesen a cicit, és becsomósodott, és hát kézzel nekem nem igazán ment, kézi szívóval meg a csuklóm nem bírta volna. Sterilizálót meg ha eleve szoptatni szeretnél, szerintem ráérsz venni, ha mégis szükséged lenne rá. Ha csak néhány cumisüvegnek kell, akkor elég egy edény is a kifőzéshez. Ha teszel bele egy teáskanál citromsavat (patikában lehet kapni), akkor még szép is lesz.
2009. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Cumisüveget a Felicitas csomagban kaptam, meg anyukám vett egyet. Már 8 hós a babám, az egyik még fel sincs bontva, a másikat egyszer vagy kétszer próbáltuk használni, de nem ivott belőle a babám. Szerintem egyet vegyél a biztonság kedvéért. Sterilizálóm nincs, kifőztem amiket fertőtleníteni kellett. Kézzel nem tudtam fejni, meg azzal bajt is lehet okozni, ha az ember rosszul csinál valamit, én egy cseppet sem tudtam, vettem Avent Isis kézi mellszívót, tökéletesen bevált. Erre érdemes beruházni. Ami szoptatással kapcsolatosan jól jöhet szerintem a szopipárna (már pocakosan és a kórházban is), más nem jut eszembe. Cumit nem használok, a fiam nem cumizik, bár egy van, az is a Felicitas csomagban volt. Kívánom, hogy minél többet tudd szoptatni a babád!


Sok boldogságot neked!

2009. máj. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vettem 2 cumisüveget, egy kicsit meg egy nagyot, és a látogatóktól is kaptunk még 4-et. Egyet használtam, azt is csak arra, hogy a lefejt tejet beleöntöttem, lemértem, kiöntöttem steril zacsiba és irány a fagyasztó. 7,5 hósom most sem fogadja el, ezért pohárból itatom.

Sterilizáló szerintem teljesen felesleges pénzkidobás. Kifőzni olcsóbb.

Mellszívót kézit vettem, de inkább kézzel fejtem, és én is csak 5-6 hétig.

Boldog babázást!!!

2009. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szintén 2 cumisüveg közül a nagyobbat ki sem bontottuk, a mellszívót már a kórházban használni kellett, így behozattam a férjemmel (Medela kézi, kb 5 ezer ft, nekem tökéletesen megfelelt). Mellszívót csak az első napokban használtam, utána beállt szépen, pont annyi termelődött, amennyire szükség volt. Ha nem tervezed, hogy másra hagyod a babát (nekem sajnos kellett a sulim miatt) akkor nem nagyon lesz szükséged cumisüvegre, fejésre.

Az én babám nem fogadta el sem a vizet, sem a teákat, csak a tejet.

Sterilizálót használtam, mert nem tetszett az a fehér porszerű izé, ami visszamaradt a kifőzött dolgokon, viszont a sterilizálót kölcsön kaptam.

Vigyél be melltartóbetétet a kórházba. És ami a legfontosabb, kérj segítséget a szoptatással kapcsolatban! Hozzám senki nem jött oda segíteni, császár után mikor odaadták másnap a babát, el is húztak onnan rögtön én meg nem tudtam mit hogyan kell csinálni, csak néztem szegénykémet ahelyett hogy odadugtam volna a szájába a cicit :( de hát azt sem tudtam hogy kell, és tök hülyén éreztem magam. Na ezt ne hagyd, igenis szólj valakinek, hogy segítsen! A mai napig is bánt, hogy ilyen kuka voltam :(

2009. máj. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondoltam, hogy szoptatni fogok: aztán a kórházban kiderült, hogy annyira befelé fordul a bimbóm, hogy azzal ugyan lehetetlenség. Próbáltam bimbóvédővel is: egy merő szerencsétlenkedés volt az egész. Így szinte mindig csak fejtem, s üvegből kapta a pici.

A bimbóm miatt ráadásul a kézi fejés volt a legeredményesebb (persze, kaptam is tőle ínhüvelygyulladást).

Szóval jó hasznát vettük az előre megvett cumisüvegnek. Amit minden etetés után kifőztem, nem volt sterilizálóm.

Viszont így babamérleg sem kellett, mert mindig tudtam, mennyit evett a pici.


Azért neked több szerencsét!

Ja és vegyél melltartóbetétet is!

2009. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek a hozzászólásokat!

Nagyban lecsökken így a vásárlási lista :-)

2009. máj. 13. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!