Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szabad szoptatás mellett...

Szabad szoptatás mellett kávézni? A kisbabám 5 hónapos és még nem kávéztam, de már nagyon kívánom, viszont így is alig alszik. A kávé nem lenne rá negatív hatással?

Figyelt kérdés
2009. máj. 14. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ittam terhesség alatt is és most is persze nem egy vödörnyit, csak reggelente egy csészényit, tejjel.

A doktorbácsim azt mondta ekkora mennyiséggel nem árthatok.

De enélkül én egész nap kómáznék:)

Most 3,5 hónapos a kisfiam, nagyokat alszik nappal is.

Igyál egyet és tudod, fogd rá a nyuszira:)

2009. máj. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem muszáj kávézni, mert nagyon alacsony a vérnyomásom.

Egyik nap is annyira szédültem, hogy a babát nem tudtam tartani. (90/68 ájulás szélén)

Szóval 10 hónapos a babám és szopizik még,

reggel és délután is iszom egy kis adag tejeskávét.

2009. máj. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap megiszok 1-2 hosszú kávét tejjel, vagy capuccinót (rendes kávából).

A babámon nem vettem észre, hogy emiatt kevsebbet aludna, 10 hetes lesz.

2009. máj. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2009. máj. 14. 09:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Ha nem a vérnyomásod miatt,hanem az íze miatt iszod válaszd a koffeinmenteset,én is azt iszom,3hós a kisfiam,és igencsak szopizik még.

2009. máj. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4. válaszolónak:hát mindkettő miatt. a vérnyomásom igencsak alacsony és az ízét is szeretem. De,nem akarok mindennap inni,csak,ha nagyon szédülök pl.
2009. máj. 14. 10:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Én 3 az 1-bent iszom akár napi kétszer is, de a rendes kávét is megiszom sok-sok tejjel. Szerencsére, nincs semmi baja a 3 hónapos kislányomnak. Eszik, alszik. Persze, mint minden, ez is babafüggő. Valahol azt olvastam, hogy a napi öt kávé mehet át a tejbe..
2009. máj. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz a kicsinek és Neked se, ha akár mindennap kávézol. Persze, nem egy hordónyit kell meginni.

Én mindennap 3 adag tejeskávét iszok meg (jó sok tejjel) és semmilyen változást nem észleltem a gyerekemnél: aludni ugyanúgy tud, nincs felpörögve, nem fáj semmi se. Hozzáteszem, a terhesség alatt is ittam (nekem is alacsony volt nagyon a vérnyomásom).


Szerintem egyébként "egészségesebb" a kávé, mint a kávé-, és cappuccino-porok...nézzétek meg az összetevőket, borzasztó, miket zsúfolnak bele és adják el jól hangzó márkanevek alatt.....

2009. máj. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!