Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másfél hét kihagyás utan...

Másfél hét kihagyás utan szoptathatok meg?

Figyelt kérdés
1 eves babat. Elfogadja vajon?
2011. dec. 2. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Miért kellene még szoptatnod egyévesen? Már nincs szüksége az anyatejre. Akkor sem,ha ma divat sokáig szoptatni.
2011. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Abbahagytuk,mert beteg lettem. De meg szivesen szoptattam volna.Talán csak par hétig. De most ugy ertem,hülyén lett vége, nem tudom lelkileg elengedni..olyan jó volt ez az időszak,osszebujni,stb...
2011. dec. 2. 20:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! 16 hónapos koráig szoptattam a fiam és még 3 hónap múlva is jött tej a mellemből. Azt mondják, hogy 1 éven belül vissza lehet hozni a tejcsit, ha egy évig szoptattál.
2011. dec. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gyorgyi28 ***** válasza:

Miért ne szoptathatnál? Ha mindketten akarjátok, akkor mi lenne akadálya?

Viszont amit gondolj át, ha 1 évesen másfél hét alatt ő most már levált rólad, érdemes összekavarni azzal, hogy visszaadod neki, majd megint elveszed?

Tudom, hogy nehéz megélni anyaként is az elválasztást... nekem 11 hónapos a lányom és nálunk is folyamatban van a dolog, ő saját magát választja el a napokban. Egyik napról a másikra nem fogadja el a cicit csak hajnalban és elalváshoz este.

De ilyenkor már engednünk kell nekik, hogy "felnőjenek". Fontosabb az ő lelke, mint az enyém. Ha neki már nem kell, nem erőltethetem rá magam, mert akkor csak a korábbi jó élményeit rontom el azzal, hogy kényszert csinálok belőle akkor, amikor az anyatejre már effektív nincs szüksége.

Persze, ha a babád igényli még, akkor hajrá, az más szitu.

Szerintem nagyon óvatosan kínáld meg maximum, és ha rácuppan, akkor még nem jött el az elválasztás ideje. Ha viszont hidegen hagyja, semmiképp ne erőltesd.

2011. dec. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fiam már a 2. nap nem fogadta el, igaz 3. nap már meg is jött, nagyon esedékes lehetett az elválasztás :)


Tényleg érdemes meggondolni hogy újrakezded-e, egy éves kor körül veszik állítólag a legkönnyebben a dolgot. De ha szeretnéd sokáig szoptatni, akkor egy próbát megér. Csak ha 1-2 hónap után újra el szeretnéd venni tőle, akkor nem hiszem hogy megéri... Összebújni anélkül is nagyon jól lehet, még a 2-3 évesekkel is :)

2011. dec. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!