Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hete szültem szoptatok és...

4 hete szültem szoptatok és milyen fogamzásgátlót szedhetek ami jó lenne?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Cerazette amit fel szoktak írni ilyenkor, ha mész kontrollra, kérdezz rá a dokinál. Ha minden igaz, ez az egy fajta van, amit szoptatás alatt lehet szedni, és elvileg nem befolyásolja a tejtermelődést.
2011. dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én azt hiszem az asalia is ilyen,vagy valami hasonló a neve,most lusta vagyok rákeresni:D
2011. dec. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azalia amit lehet szedni. Nekem ezt írta fel a doki a 6 hetes kontrollon a múlt héten. Úgyis fel kell íratnod, a dokid majd megmondja!
2011. dec. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Cerazette. Az Azália NEM szedhető szoptatás alatt... Elég sok orvos felírja, csak az a baj, hogy nem kéne...
2011. dec. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó ,a két gyógyszernek ugyanaz a hatóanyaga és a mükődési mechanizmua,csak más a nevük.
2011. dec. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt rosszul tudod. Van különbség köztük, méghozzá a hormon tartalma. Az orvosom nekem nem írta fel (kérésre sem) mert a Cerazette-ből sokkal kevesebb hatóanyag jut át a tejbe, így a babába, mint az Azáliából!
2011. dec. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mit tartalmaz a Cerazette

- A készítmény hatóanyaga: dezogesztrel (75 mikrogramm)


Mit tartalmaz az Azalia filmtabletta?

A készítmény hatóanyaga:

75 mikrogramm dezogesztrel filmtablettánként

2011. dec. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azalia:

Szoptatás

A tabletta nem befolyásolja az anyatej termelődését vagy minőségét. A készítményben lévő hatóanyag kis mennyiségben átjut az anyatejbe. Ennek eredményeképpen testsúlykilogrammonként, naponta 0,01-0,05 mikrogramm átjuthat a csecsemőbe, azonban kockázatra utaló jel nincs.


Cerazette:A Cerazette alkalmazható a szoptatás ideje alatt, sem a tejtermelést, sem az anyatej minőségét nem befolyásolja. A Cerazette hatóanyagának egy kis része azonban átjut az anyatejbe.

2,5 éves korukig figyelték olyan gyermekek egészségi állapotát, akiket Cerazette-et szedő édesanyjuk 7 hónapig táplált anyatejjel. Nem tapasztaltak a gyermekek növekedésére és fejlődésére gyakorolt hatásokat.

2011. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem első gyereknél a Cerazettét írták fel (2008), a másodiknál meg az Azáliát (2010)
2011. dec. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha kell valakinek Azalia, féláron van egy teljes csomag...
2011. dec. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!