Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem természetes másoknak...

Miért nem természetes másoknak, hogy nem akarok 2 és fél hónapos kisfiamnak az ég világon semmit adni anyatejen kívül? Vagy én csinálom rosszul?

Figyelt kérdés

Avval nyaggatnak a családban a szülők, hogy miért nem adok neki babavizet meg teát. Miért kellene egy csodálatosan fejlődő ilyen korú babának bármi is anyatejen kívül?

Kisfiam 3480 grammal és 50 centivel született, most 6500 gramm és 60 centi. Igaz még mindig 2 óránként szopizik nappal, és éjjel is kel 2-szer, de ez engem cseppet sem zavar.

Anyósom is kiverte a hétvégén a biztosítékot. Hozott narancsot, mire megköszöntem és elvettem volna, addigra hozzáfűzte hogy ezt a babának hozta, facsarjam ki és itassam meg vele. Köpni nyelni nem tudtam, csak pislogtam mint hal a szatyorban. Azóta anyuék is a teával és vízzel nyaggatnak, hogy biztos szomjas azért cicizik ilyen sűrűn. Meg hogy ők adtak almát meg ilyeneket már 3-4 hónaposan.

Hogy értessem meg a nagyszülőkkel és szülőkkel, hogy nem akarok semmit adni a babámnak 6 hónapos koráig, ha lesz elég tejem?

Szerintem nincs is semmi másra szüksége. Vagy én gondolom rosszul?


2011. dec. 13. 17:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Azért nem természetes nekik, mert amikor mi voltuk picik (25-35 éve), akkor max. 6 hétig volt 'divat' szoptatni, utána már kezdték a hozzátáplálást, adták az almát, barackot, narancs levét, krumplit, stb. Sőt, akkor még a tápszer is majdnem ingyen volt, hisz SZU-ban azt diktálták, hogy ez a jó. :)
2011. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad! A szomját is oltja az anyatej, nem kell mellé iatatni, főleg nem télen. Narancsot 1 éves korig nem is szabad adni, mert allergén. De ezeket biztos tudod :) Nem tehetsz mást, mint újra és újra visszautasítani a javaslataikat határozottan!
2011. dec. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Másik generáció. Akkoriban máshogy csinálták. A szülők mindig "jobban tudják". Ez van. :o)

Épp a minap mondta egy apuka ismerős, hogy az ő szülei még a harmadik gyereknél is ezzel nyaggatták őket, pedig az első kettőz is "csak" anyatejjel táplálták, és jól felnőttek, mégis...


Hogy értesd meg? Sehogy.

Meg kell nekik mondani, hogy köszönöd a tanácsot, de a Te gyereked, és úgy neveled/táplálod, ahogy jónak látod...


Jobb ezt az elején "megharcolni", mert később ugyanez lesz minden más kérdésben...

2011. dec. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 xStefix ***** válasza:
100%

Te gondolod jól, ők pedig fogadják el, hogy te így tervezed/csinálod és kész.

Ha esetleg nyitottak a témára, magyarázd el nekik, hogyan működik az anyatej, milyen az összetétele, szomjoltó is stb. Hátha idővel megértik, hogy ez nem valami divat vagy hóbort, hanem tudományosan is igazolhatóan helyes.

2011. dec. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az én lányom még meg sem született, de anya már ezzel nyaggat. Nem érti meg, hogy sem vizet sem teát nem akarok adni a babának.
2011. dec. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Megpróbálom nem felhergelni magam, de amikor már sokadjára jön elő a téma felszalad a pumpa. Akkor marad a negédes mosolygás, mint anyósra, ahogy elvettem a narancsot és feldolgoztam mit mondott hozzá körítésként. :)Azt mondtam jó. Erre győzködött, hogy ki kell próbálni lehet szeretni fogja. Na persze, az én cicifüggő kisfiam, aki még az íztelen gyógyit is szökőkútként köpi a plafonra. Pff, biztos szeretni fogja...


Megpróbálom tudományosan

2011. dec. 13. 17:54
 7/17 A kérdező kommentje:

Elküldtem véletlen.

Megpróbálom tudományosan megközelíteni a dolgokat. Egyszer Stefix írtad valahol, hogy a tea meg víz lemossák a bélflórát vagy mit. Azt leírnád ide is? Megmutatom az ősöknek. :D

próbálom megértetni, hogy a tej szomjoltó is, nekem meg nem teher a 2 óránként szoptatás, egyszer majd ritkul ez is. Kisfiam nem is éhes mindig ilyenkor, egyszerűen kell neki a közelségem. Nem fogom holmi teával vagy vízzel kiszúrni a szemét.

2011. dec. 13. 17:58
 8/17 anonim ***** válasza:
én babám is ennyi idős, anyu is mondogatja hogy mikor ő született higított tejbegrízen nőtt fel mert még tápszer sem volt, de ő nem szól bele ebbe. különben is minek szenvednék cumisüveg mosogatással meg fertőtlenítéssel egész nap. A cici a legegyszerűbb a világon, sterilen "tárol" és mindig kéznél van. ne foglalkozz másokkal, még 3,5 hónap és kezdheted a hozzátáplálást addig meg hadd mondják, rájuk kell hagyni:)
2011. dec. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 xStefix ***** válasza:

Már le is írtad te is a lényeget. :)

Minden, ami nem anyatej, lemossa azt a védőréteget, amit az anyatej ráépít. És nem mellesleg ami véd a kórokozókkal, allergénekkel szemben. Hogy ez a védőréteg pontosan mi mindenből áll, nem tudom, de biztosan vannak benne bifiduszok (probiotikumok) és ún. szekretoros IgA (egyfajta immunglobulin), amit az anyai szervezet választ ki. Utóbbi a nyálkahártyákat borítja be testszerte és hatékonyan pusztítja az innen támadó antigéneket. (Ezért is szokták gyakran emlegetni, hogy az anyatej különösen jó a felső légúti és emésztőszervi betegségekkel szemben is.)

Konkrétan a tápszerre vonatkozóan olvastam, hogy már egyszeri táp-adag hatásának a viszaállításához is akár 2 hét folyamatos anyatejezés szükséges. Igaz ugyan, hogy a táp ugye fajidegen tehén-fehérjéből áll, ami sokkal durvábban hat a pocakban, mint a "sima" víz vagy a tea, de utóbbiak is ugyanúgy mosogatnak, max. kisebb hatásfokkal. Szóval ha nem muszáj, ezeket se kéne direktben.

Kb. ennyi. :)

2011. dec. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igazából ők se piszkálnak állandóan csak néha megjegyzik. A válaszom úgy is mindig ugyanaz.

Örülök, hogy van elég tejem, és remélem így is lesz továbbra is. Na igen a cici mindig kéznél van. :)

Egyszer akartam babavizet adni neki, de mire megmelegítettem és visszahűtöttem már tízszer elmúlt a csuklása. :)

2011. dec. 13. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!