Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek is pótlást kellene...

Szerintetek is pótlást kellene adni a 7 hetes kisfiamnak?

Figyelt kérdés

A védőnő szerint igen, mert gyakran eszik. Néha megmérem kb 80-130 gramm között egy evésre. Általában 10-szer eszik naponta. De tegnap kész őrület volt, óránként evett 30-40 grammot, de nem is igen tudott volna többet kiszívni belőlem. A védőnő azt mondta kevés a tejem, nem lakik jól. Éjszaka alszik ügyesen általában 8-tól éjfélig, aztán 3 óráig, aztán fél 6-kor kel. Csak enni ébred szépen visszaalszik. Nappal viszont nyűgös és állandóan enne. Szerintetek is kevés a tejem? 24 dekát hízott a héten, én úgy gondolom ez nem kevés. Olvastam már a fejlődési ugrásról ilyen idős korban, de óránként enni ilyen keveset? Hát ettől nem lesz több tejem. Tegnap estére már eljutottunk oda, hogy hiába szívta nem jött semmi belőle, csak sírt. Volt lefejve 50 ml tejem, azt odaadtam neki. Ma reggel próbáltam mindkét cicimből etetni, hogy szívja tele magát, de nem fogadta el a másikat, elég volt neki az a 100 gramm, amit az elsőből szívott, de azzal is csak 2 óráig bírta. Bocsi, ha hosszúra sikerült, ha valakinek van valami hasznos tanácsa, szívesen venném. Egyébként 6 kiló már (4 kilóval született).

Előre is köszönöm mindenkinek!


2011. szept. 27. 09:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
dehogy kell! szól ám, ha éhes. (persze, mindig ennének, mert az jó) Szépen fejlődik. NEmcsak a mennyiség számít, biztos jó tápláló a tejed és ő jól hasznosítja!
2011. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nekem is volt, hogy 10x evett naponta. (Úgy, hogy átaludta az éjszakát este 10-reggel 6-ig) Én is azon vacilláltam, hogy kell e neki pótlás. Valamilyen szinten kellett. Abban az időben másból sem álltam ki, mint szoptatásból és fejésből. Hónapokig ezt csináltam. 9 hónapig bírtuk. Szinte teljesen elfogyott. Minden szopi után fejtem (de kipróbáltam azt is, hogy csak egyszer egy nap), és amit lefejtem, az el is fogyott a nap végére. Nagyon nehezen jött a tejem. Úgyhogy én abban sem leltem igazságot, hogy minél többször eszik, annál több tej van. Valaki soha nem fej, és 2 évig is szoptat, valaki fej, és örül, ha kihúzza 6 hónapig.

Tudom milyen érzés, hogy vívódsz magaddal, és nem tudszt dönteni. De neked kell meghoznod a döntést, és bárhogy is alakul utána, ne rágódj azon, hogy mi lett volna, ha másképp döntesz. Úgy van jól, ahogy csinálod.

Sok kitartást!

Lehet, hogy csak átmeneti időszak ez.

2011. szept. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

Megint egy "segítőkész védőnő".


Teljesen normális, ami veletek történik.

De hogy megnyugodj, hívj fel egy szoptatási tanácsadót a www.lll.hu oldalról, készségesen fog segíteni!


Jó szoptatást és gratulálok a babához!


(A mérleget meg tedd el jó messzire!)

2011. szept. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Ne adj tápszert, lehet azért eszik óránként, mert fáj a hasa. Az óránkénti evéssel meg pont hogy rontasz a helyzeten. Már ha ez a baj. Én azt oévastam, hogy a hasfájás nekik olyan, mintha éhes lenne, azért eszik rá, hogy megnyugodjon.

Aztán persze kezdődik elölről .

Nagyon szépen fejlődik a babád, ne adj tápszert.

Próbáld kihúzni az evések közötti időt 2 órára.

Az már nagyon jó.

A fiam 4,5 hós, és ő is vagy nyolcszor eszik egy nap. Ezért nem adok neki tápszert.

2011. szept. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából nem szeretnék tápszert adni neki. Azért olyan rossz ez nekem, mert a nagyobbik gyerekemet is 8 hetes koráig szoptattam, utána kellett mellé tápszer és így szenvedtünk 5 hónapig. Tiszta kínlódás volt, és ezt szeretném most elkerülni (nem vagyok tápszer ellenes, félre ne értse valaki, ha kell odaadom neki is). Csak mindenki mást mond és már nem tudom kiválogatni mi az igazság. Nekem pont annyi tejem van, ami neki elég, nem nagyon tudok lefejni. A múltkor is csak azért sikerült, mert sokat aludt és nagyon feszített és lefejtem belőle. De mindig attól rettegek, hogy nem lesz elég neki. Van aki azt mondja adjak neki, amikor kér, van aki azt mondja 3 óránként, anyum is azt mondja hülyeség ilyen gyakran szoptatni. De létezik, hogy csak ennyit tud kiszívni és kevés neki és ezért éhes ilyen gyakran? De akkor éjszaka hogyan bír ki 3-4 órát evés nélkül?
2011. szept. 27. 12:59
 6/15 anonim ***** válasza:

Persze, létezik, hogy "csak ennyit" tud. Még nagyon pici, a szopizás fárasztó, meg kell erősödnie.

Az, hogy nem tudsz pluszba fejni, nem gond, ettől még van elég tej a babádnak! Több anyát ismerek, aki kizárólagosan szoptatott, és egy cseppet sem tudott soha fejni.

A baba máshogy csinálja, mint a fejőgép, szóval emiatt ne aggódj. Ha kéri, kínáld meg!

De tényleg hívd az egyik szopis tanácsadót, szuperül segítettek nekem is mindig, amikor elakadtam!

(korábbi válaszoló)

2011. szept. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 xStefix ***** válasza:

Kérdező, nyugi! :)

Nézzük sorban: hathetes ugrásban vagytok, ez tutibiztos! Most hirtelen megnő a baba igénye, amit te csak rövidebb-hosszabb idő után fogsz tudni követni a tejeddel. És ilyenkor valóban, ÁTMENETILEG nem elegendő a tej, de nincs vész, mert a tejszaporítás nem olyan bonyolult dolog. Pláne, hogy a legjobb eszköze maga a gyerkőc!

Gondolj bele: eddig teszemazt 2 óránként kellett x ml tejet megtermelned, most 2 óránként mondjuk hirtelen 2x ennyit enne (vagyis már óránként x-et).

Néhány szoptatás után a (korábbi igényekre beállt) tested természetesen "kimerül" és minimálisra csökken a kapacitásod, mert se a melledben tárolt, se az aktuálisan termelődő mennyiség nem lesz már képes fedezni a szükségletet. Ezért van az tipikusan, hogy reggel még elég a tej, de a nap folyamán egyre kevesebb lesz, este pedig vészhelyzet-szerű a szitu.

De persze így sincs világvége, sőt! Ahhoz, hogy újra elég tejed legyen, néhány dolgot mindenképp figyelembe kell venned, mert ezzel tudod a leginkább segíteni a babádat a tejgyártásban:

- igény szerint szoptass, ahányszor csak kéri a baba és ameddig csak szopizni szeretne (ez sok idő és türelem, de megéri!)

- ide kapcsolódik, hogy ha eddig adtál neki játszócumit, ezt most inkább kerüld - minél többet van a melleden, annál jobban stimulál és így gyorsabban nő a tejed

- igyekezz nyugodt maradni és nem aggódni, mert a stressz gátolja a tejtermelésért felelős hormonok munkáját

- ha úgy érzed, nappal is pihenj, aludj egy keveset, ez szintén segíteni fog

- ha szükségét érzed, kicsit emeld meg a folyadékbeviteled

- szintén igény szerinti, hogy fejj is a szoptatás mellett (bár néha nehéz eltalálni, hogy mikor kellene... elvileg enélkül is simán lehet szaporítani)

- a pótlással nagyon óvatosan bánj! Lehetőleg csakis akkor add, amikor a babád már nagyon kínlódik és nem tudod máshogy megnyugtatni! Inkább csak többszöri sikertelen mellretétel után, de semmiképp ne ez legyen az első mentsvár. Jusson eszedbe, hogy minden pótlási alkalommal magatoknak nyújtod el a szaporítás időszakát... (És ezzel nem a tápszer ellen szólok, csak fontos, hogy fokozatokban gondolkozz és amíg csak lehet, tarts ki, mert a tápszer eléggé megnehezíti a dolgokat.)

- ha mégis pótolsz, csakis annyit adj, amennyivel már nem lesz éhes a babád - semmiképp ne lakasd jól, mert azzal megint visszaveted a folyamatot

- és végül, ne üvegből add a pótlást, mert ha érzékeny rá a babád, cumizavaros lehet később, ami megint gátja lehet a szoptatásnak


Ami még fontos: általában 3-4 napot vesz igénybe, mire érezhető a változás, de ha többet stresszelsz (ami ugye nem előnyös), akkor ennél több idő is lehet... Próbálj lazulni és hagyd a természetet dolgozni, akkor biztosan sikerülni fog!

2011. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm Neked is a választ! Igazából az én fiam nem fogadta el kezdettől sem a játszócumit, sem a cumisüveget (játszócumit csak akkor akartam neki adni, mikor már végképp nem tudtam vele mit kezdeni, a cumisüvegből meg vizet kellett volna adni neki a dokinéni tanácsára, mert nagyon sárga volt hetekig, de ő üvöltött, ha a szájába akartam dugni). Lefejt tejet adtam neki tegnap délután, és cumisüvegből, mert úgy ordított, hogy másképp nem tudtam volna, most életében először bevette a szájába és kiszívta belőle. De este már hagytam egy óráig szopizni mindkét ciciből, olyan kis türelmesen szívta, és aludt utána 4 órát, akkor csak elég volt neki.

Ma megmértem háromszor mennyit evett 100-120-120 grammokat és eddig 7-szer. Én mindig hagyom addig cicizni, amíg akar, soha nem veszem el tőle, akkor sem, ha csak cumikázik rajtam. Csak az nem világos, hogy ha óránként szív nagyon keveset, összességében sokkal kevesebb tej fogy, mint amikor ritkábban eszik, többet, akkor így hogyan lesz több a tejem?

2011. szept. 27. 17:22
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy az a baja, hogy kevés a tejed, egyszerűen csak hobbiból akar szopni. Imádja a cicidet.
2011. szept. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát ez is megnyugtató:)))) Csak ki a fene tudja eldönteni, hogy miért csinálja?
2011. szept. 28. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!