Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszerrel pótoló anyukák!...

Tápszerrel pótoló anyukák! Hogyan jött, hogy pótolni kell? És mikor?

Figyelt kérdés

3,5 hónapos kislányom 15 dkg-ot hízott szűk 2 hét alatt. Míg eddig átaludta az éjszakát, most többször ébred. A védőnő szerint még várjak, hátha beáll a hét végére, hisz ez már a 2. hét, ha a tejet csinálja magának, ezen a héten kellene lennie eredménynek. Ha nem, akkor jövő héttől vegyek ki a fagyasztóból, adhatok pótlást napközben. Viszont napközben egy-egy szopi után elégedett. Az elalvás előttivel van gond, ugyanis bealszik rajta, és nem tudom, eszik-e eleget éjszaka előtt.

Az viszont biztos, hogy mostanában több mindent be kell vessek, hogy ismét halljam a kicsimet nagyokat, sokat kortyolni. Homeós bogyó, tea, este rengeteg fejés... Több mindent már nem tudok tenni. Tegnap este tápszert adtunk, míg a ciciket lefejtem. Megevett 130 ml-t. A kortyolást hallgatva, tejből este nem eszik meg ennyit szerintem.

Kinek hogyan jött el az a pillanat, amikor eldőlt, tápszert ad? És hogyan? Megkínáltad szopi után, és evett, amennyit kért? (Már visszaadtam a mérleget.)


2011. dec. 14. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogyan szoptatod a babádat? Azt tudnod kell, hogy az éjszakai szopi létfontosságú a szoptatás sikerében, ha a szopik közötti szünet rendszeresen 6- 8 óra, az legtöbbször a tejmennyiség drasztikus csökkenését jelenti.
2011. dec. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak tegnap este kapott tápszert, hogy lássam, mennyit eszik, azon elalszik-e, és mennyi a tejem, ha lefejem.

Nappal tartja a 2-2,5-3 órát, éjjel kibírta eddig kb. 9-től reggel 5-ig,6-ig is. Most felébred 1-2 óra körül... Próbáltam nappal sűrűbben mellre tenni, volt, hogy 10-szer evett, mint újszülött korában, de nem változott a helyzet.

2011. dec. 14. 21:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy elég tejed legyen, ne csökkenjen, muszáj éjjel is szoptatni, vagy felkelni és lefejni a tejet. Legalább egyszer.

Az én lányom 2 hetes volt, amikor eldőlt, hogy kap tápszert. Ez úgy alakult, hogy 2 hetesen még fogyott, sehol nem voltunk a születési súlyától... Napközben minden etetésnél amikor lemértem evés előtt kisebb súlyt mértem, mint az előzőnél. Próbáltam én is mindent bevetni mert már az elején érezhető volt, hogy nem elég a tej, de nem lett eredményes... A második végigüvöltött éjszaka után próbaképp vett egy doboz tápszert a férjem, hátha az a baj, hogy éhes. 2 hetesen megevett 120ml a kisasszony és 6 órát aludt. Ekkor én összeomlottam, hogy nem tudok szoptatni, mert "selejtes" vagyok... De azért folyamatosan próbálkoztam mindenfélével, hogy legyen még tejem. Most 11 hónapos és még mindig szoptatom. Reggel és este igényli, igaz nincs sok tejem, de legalább valami van.

2011. dec. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

És mégvalami:

Igen, szoptatás után kapta mindig a tápszert, hogy ne apadjon el az a kevés, ami van.

Annyit evett mindig, amennyit akart. Nem erőltettem bele sosem, de nem is vettem el tőle, hogy ne egyen annyit.

Okosak ők, tudják mennyi kell nekik, a felesleget meg úgyis visszabukja. :)

2011. dec. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam sajnos a kezdetektől kellett tápszert adni. 4440 g-mal született. Az első pár napot végigüvöltötte, a kórházból is alig engedtek ki bennünket, ott is javasolták a tápszert. Próbálkoztam homeós bogyóval, Laktoherbbel, alkoholmentes sörrel, népi praktikákkal, de 20 ml-nél nem volt több. Próbáltam hetekig szoptatni is, de hogy én voltam -e ügyetlen, vagy ő türelmetlen, 3 hét után már csak fejtem, gyűjtögettem, hogy legalább 1 etetésnyi összegyűljön naponta. Sírt a cicimen, tenyérrel ütögette. Hiába tettem rá sűrűn, jó technikával, Ő is ügyesen szopott volna, ha lett volna mit, egyszerűen ennyi van/volt és kész. Anya sem tudott, nagymamám se. Össze is vesztem velük szülés előtt, mikor azt mondták, tárazzak be azért 1 dob. tápszert, hátha nem lesz tej. Megsértődtem, hogy olyan nincs, lesz tej, én akarom. Nem lett. Ezek után azt mondom, igenis számítanak a gének. Kislányom tápszeres baba, szépen fejlődik, nem hasfájós, átalussza az éjszakát, kiegyensúlyozott, és gyönyörű, formás. Az vigasztal, hogy a tápban is megvan minden, ami szükséges a fejlődéséhez, és a rengeteg szeretetet, törődés ugyanúgy megkapja. Azért hiányzik a szoptatás élménye, de mostmár nem misztifikálom túl a dolgot. Nem cserélnék egy szopatni tudó mamával, akinek naphosszat sír a babája a tejtől. Én is ezen nőttem fel, semmi baja az emésztésemnek, nincs ételallergiám, mindent bír a gyomrom, nem vagyok beteges.
2011. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok. Ez érdekes, amit írsz. Végülis nálunk is ez van a családban. Sem anyukám, sem a nagymamám nem tudott kizárólagosan szoptatni...

Viszont az az érdekes, hogy a nővérem mindkét gyerekét tudta "csak" szoptatni fél éves koráig. A nagyobbik két és fél volt, amikor elválasztotta, persze már rég nem a tej volt az elsődleges tápláléka. A kicsi most 7 hónapos, már eszeget ezt-azt, de még mindig rengeteg teje van.


Szóval nem tudom mi van a genetikával. Nálam működik, nővéremnél nem.... :)

2011. dec. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom... Viszont a fentiekből most kiderült számomra, hogy egyelőre még nem kell emiatt izgulnom, mert a kicsim minden etetésnél elégedett, szerencsére ma éjjel már megint csak 1-szer evett 4 körül, aztán együtt ébredtünk 8-kor. Csak most ez a kis súlynövekedés furcsa kicsit...
2011. dec. 15. 14:02
 8/8 xStefix ***** válasza:

Ne aggódj, minden rendben!

Ne csak nappal szoptass gyakrabban (ha kell), hanem éjjel is, ahányszor csak kéri! Pontosan így van, ez fogja leginkább segíteni, hogy újra beálljon a tejed. Ne arra törekedj, hogy éjjel sokat/végig aludjon, mindig, mert világosan látszik, hogy most arra van szükség, hogy éjjel is kapjon tejet (saját maga és/vagy a tejed mennyisége miatt). Hidd el, hogy ezzel jársz jobban, mintha tápszerhez nyúlnál (idő előtt)...

A hízás pedig nagyon nem mérvadó, ezt tudd! Én már 2,5 éve itt vagyok a fórumon, de szerintem 10-ből 8 anyukát félrevezet ez az állandó megfelelési kényszer, ami a babák súlya körül megy. :( Fontos lenne tisztában lenni vele, hogy a gyarapodás csak EGYETLEN tényezője, mutatója a fejlődésnek! És idővel nem is ez lesz a legfontosabb, sőt, egyre kevésbé mérvadó. Nagyon sok oka van, amiért idővel lassul vagy akár meg is áll a hízás, azon túl is, hogy ez normális így. Csúnya is lenne, ha végig ugyanolyan tempóban híznának a kicsik..! :) Szóval óva intelek attól, hgy csakis emiatt pótlást adj, pláne, ha a babád egyébként elégedett. Kizártnak tartom, hogy tényleg szükség lenne rá (még jódarabig) azok alapján, ami leírtál.

2011. dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!