Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatós anyukák, mikor...

Szoptatós anyukák, mikor pótoltok tápszerrel? ÉS ilyenkor mennyi tápszert adtok a kicsinek?

Figyelt kérdés
Egy adagot és eszik amennyit eszik, vagy saccoltok, és inkább előbb szopiztattok legközelebb?Miből tudjátok hogy kevés a tej?
2010. jan. 5. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Én igaz nem pótolok csak 1-2 alkalommal kellett. Ha szopi után (mind 2 mellet kiszívta) látod, hogy éhes, akkor adj neki tápszert. Pl megcsinálsz 60ml-t és ha annyi már nem kell akkor kiöntöd. Ha még mindig kér, csinálsz még.
2010. jan. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nekem is eddig 2x kapott pótlást az 5 hetes babám. este kiszívta mind a két cicit, és éhes volt még. ekkor csináltam neki tápszert.

Csak szopi után adj neki pótlást!

2010. jan. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szopi után ,büfi és kiságy ,ott ha rövid idö után sír föl ébred akkor vissza teszem a cicire hogy tornáztassam a cicit ,de érzem hogy már nem sok van benne,fejövel is ellenörzöm.Így ha sír még 50ml tápot kínálok ,és ki is derül hogy még éhes volt vagy sem.Én babám még szokot kérni tápszert.Többször teszem cicire két szoptatás közben ,v. fejegetem a majdnem üres cicit,így ösztönzöm hogy termelödjön.
2010. jan. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Az egyértlemű hoyg csak szopi után. De túl türlemes a lányom, és nem egyből jelzi hoyg éhes csak amikor leraknánk aludni. Hogy jelzi a babátok ha éhes maradt? Vagy csak Ti gondoljátok? Egy csomószor elengedi a cicit és mér kapja is be az ujját. Ez annak a jele?
2010. jan. 5. 08:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam hét hónapos múlt. Az elején volt, hogy kapott tápszert (talán 2*). Ha szopi után sírt, nem volt jó sehogy sem, akkor csináltam egy pici tápszert. Ha éhes volt megette. Amit írtál, hogy elengedi a cicit és bekapja az ujját: az én fiam ezt akkor csinálja ha már jól lakott és aludni akar.

2010. jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Mennyi idős a babád? A kislányom sír ha még éhes. Pedig van hogy bealszik evés közben és mikor leteszem elkezd üvölteni. Ilyenkor már nem veszem ki az ágyból hanem ott kap egy kis anyatejet (cumisüveg) vagy 2szer tápszert. Én úgy nézem meg hogy éhes-e, hogy az ujjamat a szája mellé teszem és oda"kap" akkor még tényleg éhes. Volt hogy sírt, adtam Neki de már csak játszott vele. A kezét is eszi de ezt anélkül is csinálja hogy éhes lenne. Ismerkedik vele. 3 hónapos.

Minden jót kívánok! :)

2010. jan. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a 2szer tápszer: (2szer), mert ennyiszer adtam ezt Neki kb.

Utolsó (első) voltam!

2010. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

adtól függ menyi marad a ciciben ha etetés után megfejed tudnilehet van-e elég maradék.

Nekem pár csöpp volt ,így jött a tápszer. TÁPSZEREZÉS UTÁN FEJEGETTEM több héten át .

ÍGY elsö hét után 10 milli gyült össze egésznap,majd 20,30 milli a harmadikhéten.Utána már nem aludt állandóan a baba hiszen már nagyobb volt így ,ő-t tettem töbszor a cicire. Mindig kelett a tápszer potlás ,de félévig tudtam szoptatni.

2010. jan. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
pár hét után én egy cicit adtam + táp ,igaz addig sokszor tettem A cicire a babát,v. fejöt.SZOVAL FELVÁLTVA SZOPTATTAM ,NEKEM EZ VÁLT BE fél évig.+ táp.
2010. jan. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi. 4,5 hónapos a babám, szerencsére csak este kell pótlás ha kell egyeltalán. Csak érdeklődök ki hogy csinálja.
2010. jan. 5. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!