Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás abbahagyása után...

A szoptatás abbahagyása után hogyan változott meg a melled? Elsősorban arra gondolok, hogy "visszaalakul-e" a mellbimbó az eredeti méretére! Mennyi idő elteltével alakult ki a végleges forma és méret?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A véglegest még nem tudom, mert most a harmadikat vérom, és azt mondják egy év is, mire kialakul a végleges, nekem meg 5 hónap volt a maximum a teherbeesés és a szoptatás vége között.

Amit biztosan tudok, hogy a bimbó nem alakul vissza, a mell pedig igen, mégpedig először kisebb és lógósabb lesz (már akinek lógós, mert előtte nagy melle volt nagyon), aztán ahogy visszaépül a zsírszövet, újra teltebbé válik. Ez az általánosítható eset, de egyéni eltérések lehetnek és vannak is. Attól is függ, amúgy mennyi zsír van az anyukán.

Ha valakin van "felesleg", akkor esélyes, hogy a zsírból a mellébe is jobban visszaépül, aki nagyon sovány (mint én is), annak a zsír inkább máshová halmozódik.


Nekem abban az 5 hónapban még az eredetinél is kisebb lett a mellem, úgy néztem ki, mint egy serdülő, két szúnyogcsípéssel, a régi 70A melltartóimat nem tudtam felvenni, mert kiestem belőlük. :o(

Most újra szép nagyok, már félidős vagyok, de hogy utána mi lesz?


Amúgy nekem a bimbóudvarom semmit nem nőtt szoptatás alatt, a bimbó viszont nagyobb lett valamivel, és az úgy is maradt, "lógós" lett.

2011. dec. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem 75C-ről nőtt a terhesség végére ill., szoptatás alatt 75E-re, a bimbó környéke nagyon sötétbarna és nagy lett. Sajnos csak 3,5 hónapig tudtam szoptatni, de utána néhány hét alatt pontosan ugyanakkorára ment vissza, mint amilyen előtte volt. Azóta eltelt több mint fél év, és most már a bimbó is kisebb lett és világosodott, de azért nem ugyanolyan , mint előtte. Szerencsére nem lett lógós a mellem, talán mert nem volt sosem túl nagy, de azért szerintem valahogy kicsit puhább lett, nem olyan feszes, mint a terhesség előtt.
2011. dec. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem a két gyerek között év van az első 8 hónapig cicizett, akkor megereszkedett a mellem és a mellbimbóm is megnőtt. Az év alatt így is maradt, úgyhogy én már voltam is plasztikai sebész konzin. Megbeszéltük hogy a második gyerek miután abbahagyta szopit azután fél évvel már lehet műteni.a jó hír hogy a második után az állapot nem romlott tovább.
2011. dec. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
pont a lényeg maradt ki év van köztük
2011. dec. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5
2011. dec. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És a plasztikai sebész meg tudja oldani a "mellbimbó problémát" is?
2011. dec. 17. 21:53
 7/9 anonim ***** válasza:
igen lehet kisebbíteni bár igaz hogy nekem fel is lesz varrva és nem tudom hogy anélkül is lehet e.én erre nem is gondoltam ő mondta hogy akkor kisebbre vesszük a mellbimbót is.
2011. dec. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:

A bimbóról spec. én se tudok, de egyébként a mellmérettel úgy van, ahogy az első írta.

Nem tudom, a sebészek önmagában csak ezt tudják-e kisebbíteni, de annyit érdemes tudni, hogy bármilyen kisebbítő műtét kockázatos lehet a későbbi szoptatásra nézve (ha még szóba kerül). A felvarrás nem gond, de ha zsírszövetet vesznek ki, az kevésbé jó, mert a mirigyállományt is "megszabhatják", ha épp. (Erre nagyon oda kell figyelni.)

Ha a bimbónál is analóg módon működik, akkor szerintem a itt is megeshet, hogy ha kisebbítik, akkor pl. elvágnak néhány idegszálat is, ami esetleg ronthatja az ingerátvitelt, tehát kevésbé lesz érzékeny a mell a szívásra.

De pontosat nem tudok, szerintem erre szakembernél kell rákérdezni.

2011. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a mellbimbóm szinte semmit sem változott... Pedig a 2 baba között - amíg terhes voltam - nem szoptattam.

Mondjuk nekem szoptatás alatt a hatalmas mellem is csak 75 B-s :) (amúgy 70-75 A)

2011. dec. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!