Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás és terhesség, nem...

Szoptatás és terhesség, nem lesz ebből gond?

Figyelt kérdés
Terhes lettem, a nagy még aktív szopis. A doki biztos azt javasolja majd, hogy válasszam el, de én még legalább 3-4 hónapig szeretném szoptatni. Mit tudtok a témáról?
2011. dec. 21. 10:15
1 2
 1/13 xStefix ***** válasza:

Nézz körül itt a fórumon a kulcsszavakkal, mert számos kérdésben tették fel ugyanezt.

A terhesség és a szoptatás működik együtt is, ha nincs kizáró ok.

2011. dec. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
szia én úgy tudom sürgősen abba kell hagyni mert a szoptatásnak abortív hatása lehet (dr. Hamvas Ferencnél olvastam, orvostudakozo.hu-n megtalálod)
2011. dec. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Itt rengeteg anyukától olvastam, hogy nyugodtan lehet szoptatni, ő is szoptatott a szülés napjáig, stb.

Az én orvosom határozottan ellenezte - hogy ez most azért volt, mert nem volt minden oké az első terhességemmel vagy mert egyébként is ez a véleménye, passz. Nekem nem volt ilyen jellegű problémám, mert a szopó babám előbb tudta, hogy terhes vagyok, mint én, egyszerűen leválasztotta magát.


Két barátnőm is szoptatott.

1. Neki azt mondta a dokija, védőnője, hogy mivel nem volt semmi gond sem az első terhességével sem ezzel, így amíg nem görcsöl, vérzik, addig lehet szoptatni. Görcs és vérzés nélkül a 12. uh-n nem volt már szívhang. Művi befejezést kellett alkalmazni, a kórházban közölték vele, hogy valószínűleg a szoptatás miatt és nem ő volt az egyetlen.

2. Szoptatás és rendszertelen ciklus mellett olyan erősen vérzett, hogy kórházba ment, ahol közölték vele, hogy épp vetél.


Egyik esetben sem mondták ezer%-ra, hogy a szoptatás volt a felelős, de azt sem, hogy nem. Én inkább a elválasztás mellett voksolnék, biztos, ami biztos alapon.

2011. dec. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 xStefix ***** válasza:
63%

Ez most csúnya dolog, de amelyik babának el kell mennie, az el fog menni szerintem, akár szoptat valaki, akár nem. Még azzal a kitétellel is, hogy van-e a szoptatással szembeszóló eü. probléma.

Persze ettől függetlenül én is azt mondom, jobb csökkenteni a kockázatot. Kérdező, ha úgy érzed, jogos az aggodalom, kérdezz meg erről egy szaktanácsadót. Ők pontosan fel tudják mérni (már amennyire lehetséges), hogy mennyire kell óvatosnak lenned.

2011. dec. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

6 hónapos volt a nagy, mikor foganhatott a picur, akivel most 31 hetes vagyok. Akkor csak szopizott és azon voltam, hogy minél tovább, terhesség alatt is szoptatom, aztán majd együtt a picivel. Ebben a lányom is nagyon benne volt. Egy idő után azonban elkezdtem érezni, hogy valahogy kellemetlen a pocimnak a szoptatás után, aztán kifejezetten fájt már, végül kínszenvedés volt minden szoptatás, utána csak hevertem és imádkoztam, hogy ne legyen baja a picinek.

Nagyon nehezen ment a leállás a szoptatásról, de éreztem, hogy muszáj. 11 hónapos volt a lányom, mire minden szopit ki tudtunk váltani. Egy megváltás volt...

Ez csak egy tapasztalat, mindenki más, de engem felháborít ez a vélemény, hogy amelyik magzat el akar menni az el is fog. Azért ennyit megtehetek, hogy megpróbáljam megvédeni az életét, ha már megfogant.

Szerintem te is érezni fogod, hogy mi a helyzet, de a biztonság kedvéért, azért add a kiegészítést is a szopi mellé, ha úgy alakulna a dolog.

Jó egészséget!

2011. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 xStefix ***** válasza:
Jó, hogy csak egy mondatot emeltél ki...
2011. dec. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én szemszer azt gondolom, hogy egy görcsös, vérzéssel járó fenyegető vetélés esetén tuti, hogy le kell állni a szopival. De hogy egy sima missed ab-t (amikor minden tünet nélkül leáll a magzat szíve) nem hinném hogy okoz. Ilyenem már egyébként volt. Akkor nem szoptattam, még az első gyerek előtt volt. De persze nem hagy nyugodni a dolog. Na mindegy, majd csak eltelik valahogy ez az első 3 hónap!
2011. dec. 21. 18:02
 8/13 xStefix ***** válasza:
Figyeld magad és kiderül. Ha bármi gyanús lesz, járj utána, hogy megnyugodj.
2011. dec. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Itt a gyakorin olvastam, valahol, hogy egy anyukának segítettek a szoptatási tanácsadók, igy a terhessége alatt végig szoptatta a nagyot, majd a szülés után a nagyot is meg a kicsit is! (kicsi korkülönbség volt a gyerekek közt)

Szerintem hivd fel őket, ők tudnak biztosat mondani!

www.lll.hu - itt vannak akik telefonon is válaszolnak.

2011. dec. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 20 hós volt a nagy,mikor terhes lettem!Még napi 3* szopizott!A 16. hétig nagyon rosszul voltam...Így a reggeli szopik gyorsan eltntek... Denem bánta!


Az első terhességem alatt 4.héttől veszélyeztetett voltam!De ennek ellenére sem mondta a doki, hogy hagyjuk,abba!Nyilván ha görcsölgettemvolna szopik közben akkor már lenne,de semmipanaszom nem volt!Figyeld magad,ha bármi fájdalom jelentkezik szoptatás alatt a hasadban,akkor tényleg javasolt a leszoktatás,de ha nincs ellentünet akkor nyugodtan szoptathatsz!

Nekem is a kórházban egy doki,kiakadt,hogy hiogy merek terhesség alatt szoptatni,erre én megkérdeztemtőle,hogy el vagyok e tiltva a sextől!Mondta,hogy természetesen nem!Én meg közöltem,hogy orgazmu alatt is oxitocin termelődik akkoraz nem baj?????(mert ugye szopiközbenb is)

Aztán sarkon fordultam ésb eljöttem!(van fogadott dokim,csak mikor beutalóért be kell ugranom,akkor atlálkozhatok idegen dokikkal...)


20 hetes vagyok a nagyom már 2 éves de 2* szopik!Most más miattvoltam kórházban,(a vesémen fekszik a pocakbabám,és tgulat 1 hete görcs...)De ahogy hazajöttem tegnap,egyből cici kellett...Ez nekem is megkönnyebülés volt!


Szóval ha nincs panaszod szopi közben akkor csak így tovább!


2 éveskislány és 20 hetes pocakcsajszi anyuja

2011. dec. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!