Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kivitelezhető ez minden gond...

Kivitelezhető ez minden gond nélkül? (állat és terhesség)

Figyelt kérdés

Van egy hullámos papagájunk, viszont kisbabát szeretnénk. A gond csak az, hogy a papagájt nincs is kinek lepasszolni. Szóval okoz valami problémát majd, akkor is ha a férjem takarítja, és én bármit is csinálok vele utána jól kezet mosok? Mire figyeljek majd még oda, akkor amikor már a pocakomban a pici, ill. mikor már megszületett?

Még nem várunk babát, csak tervezzük, hogy lassan munkálkodunk a családalapításon.

Köszi a segítséget!


2011. okt. 21. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz a papagájnak, ha gyereketek lesz.


Viccet félretéve ne féljetek az állattartástól később sem. A gyerekre is jó hatással lesz lelkileg. Gondoskodás, tolerancia, felelősség kialakulása.

2011. okt. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolónak igaza van.Semmi baj nem lesz.
2011. okt. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk,kutya és macska is van a házban és 2 gyerek..a pici 7 hónapos.Az almot mindig a férjem takarította,amikor terhes voltam.Többször mostam kezet,és két alkalommal kértem a toxoplazmozisra vizsgálatot is a nővértől,hamár egyszer vért vett,vegyen le mégegy fiolával.

De minden rendben volt.

A madarakkal sajna nem tudom mi a helyzet,gondolom ott is a férjednek kéne takarítania a kalitkát.

Véleményem szerint a terhesség/kisbaba miatt nem érdemes megválni az állatainktól.Én nem tettem és büszke vagyok magamra.

2011. okt. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors és megnyugtató válaszokat! :D
2011. okt. 21. 20:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk vannak kutyák, macskák, tengeri malacok, egy nyuszi, halak és teknősök is, de semmi bajom nem lett eddig tőlük, nem is gondoltam volna, hogy lenne.

Az almot és a piszkot nálunk a férjem takarítja, ha megsimogatom valamelyik állatot utána jó alaposan kezet mosok. Eddig semmi probléma nem volt, talán annyit hagyok ki, hogy nem babusgatom annyit az állatokat (nem bújok úgy hozzájuk,stb)

Azért mert jön a baba szegény papagájt ne rakd ki!

2011. okt. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát ezek után nem is fogom, hogy ennyi megnyugtató válasz érkezett :)))

Marad a madár, csak aztán jöjjön majd a baba is.

2011. okt. 22. 11:10
 7/8 Atroposz ***** válasza:
5 Rottweilerem mindegyik egy egyéniség és eszünkbe sincs elajándékozni vagy rosszabb esetben menhelyre vinni.Ugyan úgy ölelem őket mint eddig és felszedem a piszkot utánuk. Semmi bajom nincs, és a gyereket sem fogom félteni mert az udvaruk elvan kerítve stb
2011. okt. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Drávai Renáta ***** válasza:

Sya! :)

Két gyönyörűséges "hószőrme"-hófehér félperzsa,"bundás cicám" van,és eszembe nem jutott volna,hogy megváljunk tőlük!<3 Most csináltattam toxoplazma-tesztet a biztonság kedvéért.(nem kijárósak,ivartalanított kandúrok,de mivel ürülékkel terjed,jobb a biztonság)Almozást a férjem csinálja mindig.Minden után alaposan kezet mosok-ha valahonnan hazaérek,akkor is az első egy alapos,szappanos kézmosás!És minden gyümölcsöt nagyon alaposan megmosok,meleg vízzel!Húsok készítése után is alapos,szappanos kézmosás! :)

A gyermekem egészségénél számomra nincs fontosabb! :)

A cicák maradnak természetesen,de csakis nagy óvatossággal,és "puszistop" van sajna,de kibírom! ;)

2016. jún. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!