Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cesare szulessel szultem 11...

Cesare szulessel szultem 11 napja es nincs tejem vagyis mintha lenne de nagyon keves, egy csepp fel Ora fejes utan. Mi lehet a gond, később indul be a tejem vagy talán ellapadt?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A baba tud szopizni? Fontos lenne, hogy cicin legyen akkor is, ha nincs sok tejed még. Igyál sört és Laktoherb, tejserkentő teát, rengeteget. És persze elegendő vizet. Étkezz bőségesen és táplálóan, hogy tudjon termelődni tej, és tedd cicire a gyereket gyakran.

A szoptatás elindításában a www.szoptatasert.hu oldalon, illetve a www.lll.hu oldalon kaphatsz szakmai tanácsokat, akár személyes segítséget is. Használd ki!

2011. dec. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:
100%

Egyetértek!

Csaszi után gyakran kicsit később indul meg a tej, mert ugye hiányoztak azok a természetes folyamatok, amik a természetes szülésnél megvannak és segítik a korai tejbelövellést.

Ne a fejéssel bíbelődj (elsősorban), hanem a sok-sok szoptatással! Minél többet van a baba a melleden, annál hamarabb megindulhat végre. (És az a pár csepp előtej is kincset ér neki.) És fontos, hogy ne görcsölj rá a tejre, mert az pont akadályozni fogja a sikeres tejleadást.. próbálj laza maradni és elképzelni, hogy egyszercsak megindul a tejed.


És, ha közben esetleg már tápszerrel pótolsz, nagyon figyelj oda, mert könnyenel lehet vele csúszni ilyen pici korban. Lehetőleg ne üvegből add neki és csak minimális mennyiségeket - a hangsúly a szopin legyen, ahogy csak bírod.

És ha egyedül nem megy, keress szakmai segítséget!

2011. dec. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, csak a saját példámat tudom felhozni! Nekem a császárom után 2 nappal már volt előtejem, de én sem tudtam rögtön cicire tenni a babát, mert 2 napig, amíg rajta volt tejem nem volt, amikor meg arra ébredtem reggel, hogy szétszakad a mellem, alig vártam, hogy rátehessem a kicsit, addigra meg besárgult szegénykém és nem engedték szoptatni! Csak itthon tudtam cicire tenni 5 nap után, és minden gond nélkül beindult! Sőt, én akárhány császárossal beszéltem, az mind azt mondta, hogy max 4 nap után volt teje! Remélem nem lesz semmi gond és egyszercsak beindul a tejed, de az a 11 nap szerintem nagyon sok!
2011. dec. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:
100%
Sárgult és nem engedték szoptatni... Ójaj. :(((
2011. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 millaa1 ***** válasza:
probáld meg a More milk tabletátt nekem nagyon bejött. Drága de megéri,én is császáros voltam. mondjuk értem imátkoztak is,hogy legyen tejem. és hála Istennek lett:)))
2011. dec. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 millaa1 ***** válasza:
ha nem megy a szoptattás ,ne add fel, akkor probálj meg fejni, nyugi!! még nincs veszve semmi. igyál alkoholmenntes sört,es maszirozd a melled,melegvizes borogatás . ilyesmik. nincs valaki a közeledbe aki segitene? nekem a cici beduranásnál a növérem segitett kimaszirozni,vagy kérj oxitocint a nögyogyitól. én fejtem 1évig és rengeteg tejem volt föleg more milk től.
2011. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!