Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Más is járt úgy, hogy a...

Más is járt úgy, hogy a mellszívóval nem jött a tej, de a baba szoqizik és amúgy folyik szóval tej van. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 09:34
 1/10 anonim ***** válasza:
A baba mindig ügyesebb, mint bármilyen készülék. Hacsak nem akarsz feltétlenül lefagyasztani tejet (nem fogja meginni a babó, ha szopihoz van szokva, én is a lefolyóba öntögettem mindet az első babánál, a másodiknál meg egyáltalán nem fejtem) vagy tejtesónak adni, hagyd a fejést, ha igény szerint szoptatsz, úgyis lesz elég tejed, ne fáraszd magad a fejéssel.
2011. dec. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem jól illeszted a bimbóra.

De ha ügyesen szopzik a babád akkor szerintem is felesleges. Beáll a kereslet-kínálat. Felesleges szenvedni a fejéssel.

2011. dec. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem indul be a tejleadóreflex, próbálj meg a babára v. a szoptatásra gondolni a fejés közben. Amúgy felesleges fejni, ha van elég tejed, és nem akarsz lefagyasztani.
2011. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
ha elektromos fejod van akkor ne hagyd hogy beszippantsa a melled hogy az a szivoero fajjon es az "szivja" a tejet, hanem nyomogasd allandoan a azt a gombot ami megszunteti a vakuumot, igy nem faj a mellbimbod es ez hasonlit legjobban a szopomozduthoz amit a baba is csinal a szajaval. nekem igy indul csak be a geppel.
2011. dec. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Már én sem tudok fejni, csak az első hónapban ment.
2011. dec. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Szia!

Szülés utáni első héten a védőnőm és az orvos tanácsára fejtem, máramikor sikerült, mert valamikor egyáltalán nem jött szinte semmi, ekkor bepánikoltam,hogy elmegy a tejem, beszéltem egy szoptatási tanácsadóval amit nagyon jól tettem, mert azóta igény szerint szoptatok és nagyon sok tejem volt, már kevesebb de csak azért mert kevesebbet szopizik a kisfiam. Szóval ne aggódj attólmert nem tudsz fejni lesz tejed, tedd mindig mellre a babád és nem foglalkozz a fejéssel akkor beáll magától a kereslet kínálat elve. (19 hós kisfiú anyukája)

2011. dec. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha a mellszívó megfelelő vákuumot hoz létre jó ritmusban, a tej mégsem jön, a probléma leggyakrabban a tölcsér méretével lehet. Pontosabban azzal a részével - a bimbócsatornával -, amibe behúzza a mellbimbót.

Javaslom olvasd el az alábbi cikket. A Medelának teljes méretsorozata van minden mellszívóhoz.


www.medela.hu -> Tudásbázis -> Fejés -> Szívófej méretválasztás.

2011. dec. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A szoptatás nem csak mechanikai inger, hanem hormonális folyamat. Ha a babád bőre ér a bőrödhöz, oxitocin(is) termelődik, ami serkenti a tejleadást. Ha mindenképp kell fejned, próbáld meg kézzel, illetve mondjuk tégy egy képet magad elé a babádról, szagolj bele a ruhácskájába, nézz rá..., ezek mind segítik hormonálisan a teleadó reflexet.
2011. dec. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok feltétlenül fejni.Csak ma úgy alakult,hogy mivel nem tudtam fejni vinni kellett magammal az egy hetes babámat a munkahelyemre.Kocsiba volt a párommal lett volna aki vigyáz rá de kaja nélkül nem mertem itthon hagyni,de v égig aludt.
2011. dec. 14. 22:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor nincs gond, ha nem kell fejned, ne tedd. Sokan vannak, akik sokáig szoptatják a babájukat de fejni nem tudnak. Afent említett okok miatt:). Nem baj, nyugodj meg, az a lényeg, hogy a baba tud szopizni.
2011. dec. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!