Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg kevés, vagy nem elég...

Tényleg kevés, vagy nem elég tápláló a tejem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy a fiam jövő héten lesz 5hónapos, de bizony a mai napig éjjel is 3-4óránként kelünk, cici és alszunk tovább. Tegnap egy pár "tapasztalt" anyuka azt mondta nem laktató a tejem, és kevés is azért ébred még éjszaka is. (szerintem meg megszokásból , de mindegy)

Eddig csak anyatejet kapott, soha nem sírt, hogy éhes maradt volna, 4kilóval született, három hónaposan már 7kiló volt, most 5hónaposan 8kg!

Szóval szerintetek is azért ébred, mert kevés, vagy nem elég zsíros a tejem??!! tiszta lelki furdalásom van, hogy tényleg éheztetem azért nem tud aludni :-(


2011. dec. 23. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyém 4,5 hónapos és ugyanezt csinálja, sőt ő is 4 kilóval született és 3 hónaposan ő is 7 kiló volt:) Akkor nekem sem elég laktató a tejem? Bocsi, hogy érdemben nem válaszolok, csak gondoltam megosztom veled, hogy másnak a hasonló babája is ugyanezt csinálja. Én is gondoltam már, hogy este megetetem tejpéppel, de még nem mertem. Inkább kelünk éjjel kétszer enni, mondjuk szerencsére őt ez nem zavarja, mert utána alszik szépen tovább.
2011. dec. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ameddig a súlya szépen gyarapodik, addig nincs okod a lelkifurdalásra! A tiédnek gyönyörűen alakul a súlya!

Ne foglalkozz a tapasztalt anyukákkal. :)))


Ha mennyiséget eszik éjjel is, akkor nem megszokásból kel, hanem azért mert éhes. De ez nem baj egy 5 hónaposnál.

Sőt! A tejtermelésnek sem tesz jót, ha egész éjjel alszik és nem ürül a tej!

2011. dec. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne viccelj már, a babád már megduplázta a nem kevéske születési súlyát, ha nem lenne megfelelő a tejed, akkor ez hogyan történhetett volna meg? Különben is szép nagy baba lehet (az enyém 7 hónaposan volt 8 kg), akinek az étvágya is nagy. Érthető, ha éjjel is enni kér. Kinek gond ez? Mert ha neked nem, akkor másnak aztán semmi köze hozzá! Csináld csak tovább is úgy, ahogy eddig! :)
2011. dec. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megnyugodtam, de persze gondoltam is, hogy nem éhezik csak egy kezdő anyukát könnyű elbizonytalanítani...

Nekem nem gond, mert eszik és alszik is tovább, szóval ilyen szempontból jó baba nagyon, hiába kelünk nem sírt soha éjszaka, csak evett és aludt tovább. Egyébként este 8körül elaszik és 7kor kelünk, addig háromszor eszik, de szerintem majd ha Ő akarja, akkor úgyis leszokik róla. Nem gondolom, hogy 3évesen is ez lesz :-)


Boldog Karácsonyt mindenkinek!! :-)

2011. dec. 23. 15:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért azt hozzá kell tenni, hogy eljön az az idő, amikor az anyatej, bárhogy is, de nem elég egy gyereknek. Szükséges a hozzátáplálás. Általában 6 hónapos kortól javasolt, de egyébként egy ekkora súlyú és ilyen fejlett babánál ez előbb is bekövetkezhet. Én el tudom képzelni.

És nálunk jó nem 5 hónaposan, hanem 8 hónaposan még mindig kelt a fiam és valóban nem volt elég neki a kaja. Illetve az általam főzőtt kaja, váltottam üvegesre és átaludta az éjszakát attól a perctől.

2011. dec. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen én is arra gondoltam, hogy januárban elkezdem a hozzá táplálást hátha akkor tényleg nem lesz éjszaka evés, de ahogy a fiamat ismerem tuti kelteni fog minimum egyszer :-)

Azért köszönöm neked is, egyébként ha még nem kóstolt semmit, a tejberizspépet lehet neki kínálni délután, vagy előbb a gyümölcsökkel kel kezdeni mindenképpen?!

2011. dec. 23. 20:43
 7/7 alaszka ***** válasza:
Teljesen normális dolog, amit a babád csinál, vagy legalábbis szokványos, az enyém 6 hónapos és most is ébred 2-3 alkalommal, de nem akarlak elkeseríteni, a nagyobbik lányom még 15 hónaposan is felébredt cicizni, ez nem azért van, mert nappal nem lakik jól. Én már hozzátáplálok egy hónapja, de ez semmit se változott, ugyanúgy ébred hiába kap már mást is. Amúgy meg azt mondja az orvos is, hogy a tej laktatóbb a főzeléknél, szóval majd ha már napi 2-3 alkalommal kap mást is, plusz amiben van hús is,meg olyan ami laktatóbb, lehet hogy kevesebbet fog szopizni. Enyém még napi egyszer kap főzit, de utána még kér cicit is pluszban....
2011. dec. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!