Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tudok valamit tenni azért még...

Tudok valamit tenni azért még a terhesség alatt, hogy tudjak majd szoptatni? (tea, étkezés, kapszula vagy bármi)

Figyelt kérdés

Nem áldott meg nagy keblekkel az élet, és a 7. hónapomat betöltve kb. 3,5 kg van rajtam (vékonyka vagyok).

Előtejem sincs még :(.


2011. dec. 29. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Barátnőm szinte deszka mellű volt,és egy éves korukig szoptatta mindkét lányát.

volt akinek viszont nagy mellei voltak,de kevés a tejmirigye,igy pár hétig tudott csak szoptatni,szoval nem a mellmérettől függ.

sok dől el agyabn is,mert ha valaki azt beszéli be magának hogy nem fog menni,akkor ne is csodálkozzon...

2011. dec. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem beszélem be magamnak, csak szeretnék

mmindent megtenni annak érdekében, hogy tudjak majd szoptatni!

2011. dec. 29. 08:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Szoptatni akkor tudsz, ha nem idegeskedsz azon, hogy sikerül-e. A szoptatás teljesen független a mellek méretétöl, mert a tejmirigyekben termelödik a tej, a mell méretét és formáját meg az ezeket körülvevö zsirszövet adja. Söt sok esetben a nagy mell inkább akadály a szoptatásban, mert egyrészt a tejmirigyeket nyomja a sok zsir, másrészt a babának is nehezebb bekapni a mellbimbót.


Én mind a 4 gyerekemet sokáig szoptattam, az egyetlen, amire figyeltem, hogy elég fehérjét és folyadékot fogyasszak (és kevés szénhidrátot, mert attól csak TE hizol), és nem vot semmi gond vele, pedig 75A-s mellem volt/van.

2011. dec. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A tej nem a cici méretétől függ, mindenkinek ugyan annyi tejmirigye van, csak van akinek több a kötőszövet körülötte, van akinek kevesebb.


Amúgy úgy van, ahogy írták,ne izgulj, ne görcsölj rá, be fog indulni a tejed, ez hormonális dolog és nem attól függ hány kg vagy.Persze plusz kalória elvonás a szoptatás, de ne félj ettől, hiszen nem fogsz koplalni szülés után, enni fogsz rendesen, így meglesz a kalória ami kell a szoptatáshoz.Én a szoptatás alatt sokkal inkább kívánós voltam mint a terhesség alatt:)

Amúgy nincsenek "csodateák,kapszulák",a lényeg szerintem, hogy egyél ami jólesik, és igyál sokat, egyél sok sok levest, és az elején pihizz amennyit tudsz.A házimunka megvár...sajnos:D

Ja és a legfontosabb, hogy ne görcsölj!Vedd természetesnek, hogy be fog indulni a tejed, és így is lesz,hiszen ez az egész nagyrészt agyban dől el.

Sok sikert és könnyű szülést:)

2011. dec. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, tudsz! Semmit nem kell szedned, csak egyszerűen este elalvás előtt képzeld el magad, ahogy szoptatod a babádat. Lásd magad előtt, ahogy nagy kortyokban nyeli a tejet:o) Tudom, hülyén hangzik, de ez az önhipnózis és nálam bevált. 70B a méretem, a Lányom 14 hónapos és naponta még 4-5* szopizik. 6 hós koráig csak anyatejes volt. Nekem sem volt előtejem, a kórházban 3. nap robbant be a tej.

Itt is igaz a mondás, nem a méret a lényeg!

Boldog baba várást!

2011. dec. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyugi. Igaz, hogy 20 kg-ot szedte magamra (sok volt a víz, 7. hónaptól só mentes diétán voltam). Szülés után 2 héttel már belefértem a régi ruháimba. Vékony vagyok. 75 C-ések voltak a cicijeim, szülés után 85 D-és lett. Előtejem csak a 8. hónaptól volt. Szülés után 2 héttel indult meg a tejem. Addig pótlás kellett esténként, mert kevés lett neki. Éjjel-nappal szoptattam amikor csak kérte. A teáktól, bogyóktól fájt a hasam, így az övé is (meg a hasmenés nekem). Így nem ittam, nem ettem semmi homeos bogyót. Plusz meg is szenvedtem a szoptatással, mert ugye a kórházba muszáj volt neki enni adni, így cumizavaros lett. 2 nap kellett mire szopizott rendesen, és nem kellett nappal sem a tápszer. De megérte a sok kínódás, mert 25 hónapos korában vettem tőle el:-)
2011. dec. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szerencsére nem függ össze a szoptatás sikeressége a mellmérettel.


szerintem a szoptatást leginkább segítő tényezők: elszántság, környezet támogatása, és hogy jó helyről kell kérdezni. sajnos szüleink generációja nagyon sok téves dolgot mond és ezzel bizonytalanít el (sok gyerekorvos is).


tudom ajánlani a www.lll.hu honlapot, rengeteg hasznos infót olvashatsz ott. sőt, a alegtöbbet az érné, ha még várandósan el tudnál menni egy szopatási csoportba (Bp.vagy nagyvárosban laksz?), aztán később babával is.


én már bánom, hogy 3 hónapos koráig küzdelem volt a szoptatás, akkor kerestem fel egy ilyen csoportot, a szopi tanácsadó rengeteg apró hibára mutatott rá. utána sikerült megélni, hogy élmény a szoptatás. ha újra ott tartanék, hogy megszületett a babám, nem sajnálnám rá a pénzt és elhívnék házhoz egy szopi tanácsadót. (a házhoz hívás természetesen fizetős, de a csoport ingyenes, önkéntes munkát végeznek).


szóval röviden, jó helyről kell kérdezni.

2011. dec. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zsöff85 ***** válasza:
Olvass sokat utána! www.lll.hu
2018. márc. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!