Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 hetes babaja kinek milyen...

8 hetes babaja kinek milyen gyakran szopizik?

Figyelt kérdés
Azert kerdem,mert igeny szerint szoptatok,es kb 1 hete mar korabban ebred mint a kovetkezo etetes idopontja.Rogton cicire is teszem.Rakap,kortyol,huzogatja,van hogy beszalad,tiszta kinszenvedes.Mi lehet a baj?Lehet ki kene varnom a 3-4 orat,vagy tul eros lehet a tejleado reflexem azert szalad be es mar nem elvezet az eves?Lehet hogy azt sem csinalom jol,hogy alvaskor viszont mindig acicin nyugodva alszik el kortyolgatva,es igy telik ugye megint a poci.Lehet cumi kene neki alvasra,es varjam ki a 3-4oras etetest?Erdekes ejjel gyonyoruen eszik felalomba.Nincs cici huzogatas,nem szalad be.3350 gr-mal szuletett,most 5200 gr.Szepen gyarapszik,csak ahogy a szopik zajlanak,az nem normalis.Ma mar sirtam is emiatt.Segitsetek.
2009. máj. 24. 11:43
 1/2 anonim ***** válasza:

a lányomat én is igény szerint szoptattam, és

3 hós koráig ő éjjel-nappal fixen másfél óránként evett. azután magától átállt a 3 órás időközökre, és most 8 hónaposan nappal 4 órásokra, éjjel meg már nem kel fel egyszer sem.

én is megfigyeltem, hogy amikor korábban éjjel etettem, ő is sokkal nyugodtabban evett mindig, mint teljesen éber állapotban, általában büfizni sem kellett neki utána, mert olyan lazán és ráérősen evett - nem úgy, mint napközben.

Nem értem, mit értesz azalatt, hogy "beszalad"?


esetleg lehet, hogy felébredés után inkább szomjas, mint éhes, és pár korty után ezért nem kell neki a cici reggelente.

Ha a reflex miatt túlságosan lövell a szopi elején a tej, megpróbálhatod, hogy kicsit kifejsz belőle, és csak ezután adod neki a cicit, mikor már nem ömlik ezerrel a tej.


és csak nyugi, türelem! :)

2009. máj. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem nem vált be az igény szerinti szoptatás... Azt hittem, h majd én megmutatom. Próbálj rendszert vinni a napközbeni szoptatásokba (2,5-3 óránként), mert ha sír, nem mindig éhes, lehet, h csak komfortszopizna cumival. Védőnőmtől hallottam ezt a kifejezést.
2009. máj. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!