Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most akkor az elkészített...

Most akkor az elkészített tápszert meddig szabad odaadni a babának? SOS!

Figyelt kérdés
Eddig anyatejes volt a lányom, 11hós. Már nagyon kevés a tejem és tápszerrel kell kiegészítenem, ez idegen terület nekem. A tejet fejem és azt szeretném elosztani mert elfogadja cumisüvegből és tenni hozzá tápszert. Az a kérdésem, előre elkészíthetem a tápszert? Mennyivel? Meddig szabad a tápit hütőben tárolni? Szabad újra melegíteni az elkészítésen kívül még egyszer? Vagy "pancsoljak" külön az anyatejjel hogy felmelegítem és utána öntsem hozzá az akkor frissen elkészített tápit? Mert így elég macerás és időigényes de persze a legjobbat akarom a babámnak, nem romlik meg a tápszer a hütőben vagy hogy bánjak azzal?
2012. jan. 9. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát állítólag hűtőben eláll 12 órát, de én sohasem mertem. Úgy csinálom, hogy a vizet előre felforralom és a sterilizált cumisüvegbe töltöm, és a cumival le is zárom. Amikor etetek, akkor már csak a mikrózom a vizet (nem forróra, a legtöbb társzer kiválóan oldódik testhőmérsékletű vízben) belelapátolom a társzert és kész is. Az egyszerűség kedvéért használhatsz babavizet is.
2012. jan. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xStefix ***** válasza:
81%

Ha elfogadja magában is az olvasztott tejet ill. a tápszert, akkor ne add neki keverve, mert nem biztos, hogy az egyrészt finom(abb), másrészt kevésbé egészséges is. Ha kell, akkor egyszer egyik, másszor másik.

A tiéd már elég nagy baba, úgyhogy nem kell annyira aggódni a forralás-újramelegítés miatt. Szerintem nyugodtan tedd félre, ha megmarad valamennyi és még egyszer felmelegítheted. Készíteni sem feltétlenül kell mindig frissen, 1-2 adagot már nyugodtan elkészíthetsz korábban is és tárolhatod a felhasználásig.

Persze azért továbbra is ügyelj a higiéniára és a cuclirészt minden alkalom után mosd el a biztonság kedvéért.

2012. jan. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a reggeli tápszert szoktam előre megcsinálni este, mert reggel nem igazán vagyok képben! :)

Olyan este 10-től reggel 8-ig áll a hűtőben, semmi baja nincs a babámnak.

Mivel babám már csak reggel és este iszik tápit ezért az esti tápszert kapja frissen, mert akkor forralok neki vizet.

Az a lényeg, hogy ha a hűtőbe rakod, akkor valami zárható dologba rakd.Én NUK-os cumisüveget vettem, és ezen olyan a csöpögés gátló, hogy be lehet pattintani a cumi helyére, és így tökéletesen lezárható.Ha neked van mondjuk tejtároló dobozod, akkor abban is tökéletesen el áll legalább 10 órát a hűtőben.

Ja és reggel a hűtőből ki vett tápszert én kb 15 mp-ig melegítem a mikróban.Mert ha túl forróra csinálja az ember, akkor oda az a sok hasznos vitamin! :)

Ja és ne a hűtőajtóra rakd, hanem minél beljebb!!

2012. jan. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lesz baja a gyereknek az előre elkészített tápszertől én mégis mindig frissen csináltam, fél órát hagytam max állni. 19 hónapja, most már csak reggel és este. Macerás, főleg reggel, de hamar belejön az ember! (:
2012. jan. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a kórházban is előre készítik el a tápszert a babáknak, és hűtőben tartják.

Azt jól értem, hogy az anyatejjel akarod összekeverni? Sosem hallottam még ilyet, ezért nem tudom hogy működik, de nekem nem hangzik túl jól. A babám mindig ciciből itta ki a tejet, aztán jött a cumisüveg, nekem így kényelmesebbnek tűnt.

2012. jan. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért akarom öszekeverni mert "tisztán" a tápszert nem fogadja el, keserves sírásba kezd tőle. Ha van benne lefejt tej, akkor meg issza...

Olvastam már itt többször hogy más is csinálja. Lassan elapad a tejem csak amíg átállna a "tiszta" tápszerre addig keverném.

2012. jan. 11. 11:58
 7/8 xStefix ***** válasza:
100%

Nem próbálod meg inkább ízesíteni valamivel? Végülis lassan 1 éves lesz, nem hiszem, hogy a vaníliapor vagy a kakaó (helyett a karob is) megártana neki, ha óvatosan adod. Éshát maradnak a gyümölcsök is, a banános tápot, tejpépet sokan szeretik.

De persze ha nem megy, akkor marad az anyatejes keverés. Ha addig adod, amíg meg nem szokja, az akkor jó szerintem.

2012. jan. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Tejpèpet kap màr ès a hozzàtàplàlàs is megy - ha nyögve nyelôsen is :D
2012. jan. 11. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!