Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elakadtam! Váltott mellből...

Elakadtam! Váltott mellből szoptatásról lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


8 hetes a babám és már egy hete tart az a bizonyos fejlődési ugrás.

Eddig vagy mind a két ciciből evett, vagy elég volt neki egy, mikor-hogy alakult.

Nem volt rendszer. Ha elég volt egy akkor örültem, ha nem akkor kapott a másikból is, de nem fejtem.


Most mióta többet enne (kb. 180 ml az amivel elégedett a fiatalúr) :) kevés a tej.

Elkezdtem fejni a szopik után, hogy több legyen a tejcsi, őt is sokszor rakom cicire.

Eleinte ment úgy, hogy egy cicivel jóllakott, de most megint kevés neki :(


Ha váltott mellből etetek akkor ugye a másik cici 5-6-7 órát is "pihen" de nem az a lényeg, hogy minél többet legyen ingerelve, mert úgy lesz több tej? Ha meg lefejem akkor a következő etetésre nem lesz elég így megint 2 ciciből "kell" enni.


Jaj, remélem nem voltam túl zavaros... :)

Hogyan csináljam? Amíg szaporítok addig egyikből egyen, és ha elég neki akkor a másikat fejjem?

Vagy adjam oda mind a kettőt?

De ha jóllakik az egyikkel?

Adjatok légyszi tanácsot,mert már megzavarodok :(


Az első babám nem szopizott :( így nincs tapasztalatom :(



2012. jan. 10. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 3 éves koráig szoptattam, szerencsére sok tejem volt. Nálunk is változó volt. Volt amikor csak az egyikből, volt, amikor mind a kettőből szopizott. Én úgy csináltam, hogy elkezdtem az egyikből etetni és ha befejezte eggyel, akkor a következő szopinál a másikból kapott. Nem fejtem le a másikat. Aztán ha nem volt elég egy, hanem a másikból is szopizott és még maradt a másikban, akkor a következő szopinál ugyanezzel a mellel kezdtem. Na ezt nem tudom, mennyire lehetett követni :DDDD Magyarul, mindig abból kapott tejet, amelyikben több volt. Voltak olyan napok, amikor borzasztó nagy tejtermelésem volt és voltak olyan napok is, amikor alig volt. De egy idő után szépen a baba szükségleteihez idomult, ez néhány hónap alatt beállt.
2012. jan. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jól csinálod,de felesleges mindig fejned. úgy is fog termelődni,ha nem fejed állandóan. a következő szopnál arra a mellre rakd,amit nem szívott le teljesen,és utána rakd a másikra
2012. jan. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Igen, érthető volt :)3 év? Nagyon ügyesek voltatok!


Én is abban reménykedem, hogy lassan beáll a kereslet-kínálat, de szerintem még nagyon messze vagyok tőle!


Attól félek, hogy ha most sikerül növelni a tej mennyiségét és visszaállunk a váltott mellből való szoptatásra akkor ugye az a cici ami "pihen" előbb-utóbb újra kevesebb tejet fog majd termelni, mert ugye 5-6-7 órát nem lesz szopizva :(

2012. jan. 10. 10:25
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Írtam, hogy ugye 3 évig szopizott a babám. Én sosem fejtem, csak akkor, ha már nagyon fájt a mellem a sok tejtől, de ekkor is inkább mellre tettem a babát, hátha ő kiszopizza. Szóval nem baj, ha annyit "áll" a tej a melledben, szerintem felesleges fejni, mert akkorra kiürül a cicid, mire a babát éhes lesz és megenné belőle. Nekem nem okozott ez gondot, simán elvoltunk így. Nem lett kevesebb ettől a tejem.
2012. jan. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne görcsölj azon, hogy hány mellből lakik jól a babád. Én végig 2 mellből szoptattam, utáltam fejni, talán 2-3 olyan hét volt, amikor becsületből napnta két alkalommal fejtem ,aztán hagytam az egészet. 26 hós koráig szopott. Ne méregesd, mennyit szopik egy etetéskor, tényleg csak kikészíted madad, elég hetente egyszer mérni, ha nagyon parás vagy kétszer, de akkor is az előző hétnek ugyanahhoz a napjához viszonyítva. Ha úgy érdez, az egyiket kiette ( egyre ritkábban kortyol, minden harmadik szívásra jut egy kortyolás, akkor kínáld be a másikkal)
2012. jan. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4,5 hónapos a fiam és mind a két mellemből szoptatom egy szopikor 2 óránként. Egyébként a tanácsadó is ezt javasolja, mert nem csak a hígabb tejet kapja.
2012. jan. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Nyugodtan szoptass két mellből, amikor arra van szükség! Sőt, ha úgy látod jobbnak, át is válthatsz az állandó kétmellesre. (Én úgy tapasztalom, hogy akik sokáig szoptatnak, szinte kivétel nélkül így csinálják, mert egy mellel idővel már nem igazán lehet fedezni az igényeket. Hacsak nem nagyon bőtejű valaki..)

Amikor elég egy, akkor elég, akkor legközelebb jöhet a másik. De ha mindkettő kell, akkor mindkettő. (Ez általában az esti szopiknál szokott először előjönni, de lehet napközben is, ha pl. nagyon éhes a pindúr.) Ilyenkor, ha két mellet adsz oda, de a másodikban még marad valamennyi, akkor legközelebb érdemes ezzel kezdeni, hogy folyamatosan ürüljön mindkettő rendesen. (Ez főleg akkor jön jól, ha ügyelned kell rá, hogy a hátsótej is ürüljön, pl. mert gyengécskén szív a baba, vagy kevésbé jól hízik.) Így tulképp "másfél" mellekkel szoptatunk. :)

De van, aki mindig csak azt figyeli, hogy melyikben van több és mindig a teltebbel kezd. Ez is jó lehet.


Kérdező, igazából neked kell rájönni, hogy a jó nektek. Bátran próbálkozz így-úgy, mindegyik verzió jó lehet.

2012. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!