Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumi miatt lehet kevesebb az...

Cumi miatt lehet kevesebb az anyatej?

Figyelt kérdés

8 hetes a kislányom és pár napja nagyon kevés a tejcsi, az utóbbi 1 hétben csak 7 dekát hízott.Okozhatja a cumizás, h nem szopizik rendesen?Nem túl sokat cumizik, de ha sír ettől megnyugszik.

Mit csináljak? Vegyem el tőle a cumit? Nagyon szeretném sokáig szoptatni őt is , a nővérét 15 hóig szoptattam, viszont ő nem is cumizott.

Ha tudtok mondani tejszaporításra ötleteket azt is szívesen veszem, bár már próbáltam egy csomót, de valamiért nem akar több tejcsi lenni, ami furcsa számomra, mert az első babámnál anyatej adó is voltam.


2012. jan. 10. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyértelmű válaszom a cumizásra:IGEN!Cicin nyugtasd meg.Felejtsd el a cumit,cumisüveget,ha nem akarsz kis idő múlva már hozzátáplálni.Kisebbik gyerekem 2 éves mult,és néha cicizik,kortyol,bár már rég nem teszek érte hogy legyen tejem,már rég nincs szüksége rá.Ami segített a tejszaporításban:kecskerutafűből tea-ez lórúgás a mellnek,laktoherb,levesek-minden nap egyél tartalmasat,pl:gulyásleves,rántottleves,zöldség,húsleves...a hüvelyesekkel óvatosan,felfújhatják a picit.Sok ásványvíz!!Legyél nagyon kitartó!Az én fiam 2 -3 óránként szopizott ennyi idősen váltott ciciből,és amikor nyugtatásra volt szüksége,vagy alváshoz,mindig azt a cicit adtam,amiből előzőleg evett.Így tutira hozzájutott a "hátsó zsíros"tejhez,és a másik cici is telítődött a következő etetéshez.Ha van bármi kérdésed,nyugodtan írj,szívesen segítek van tapasztalatom,és tudom milyen lelki problémát okozhat ez a szoptatás mizéria,és ha nem fejlődik eléggé a baba.Nálam az elsőnél volt ez a gond,de így már tudom hogy több pontban én rontottam el.Én is cumit adtam neki,és le is fejtem a tejet,mert úgy láttam hány millit evett,és akkor nyugodtam meg.A digitális mérleg a sírba vitt,mindig mást mutatott.El is rontottam,mert a cici egy idő mulva nem kellett,mert a cumisüvegből könnyebben jött a lefejt tej,előbb megtelt az éhes poci.Tedd cicire minél többször,és dobd ki a cumit!Sok szerencsét!
2012. jan. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:

Igen, okozhatja. Ebből a szempontból én is azt javaslom, amit előttem: tedd mellre, ha sír, attól még jobban meg fog nyugodni. ;)

De, nem lehet, hogy a 6 hetes ugrás miatt tűnik úgy, hogy kevesebb a tejed? (vagy tényleg nem elég most?) Ebből a szempontból is jobb lenne, ha most csak rajtad szopizna, hogy feltornázd a tejed.

És, nem tudom, tudod-e, hogy a mell felpuhulása nem jelent automatikusan kevesebb tejet.

2012. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valószínűleg egyébként csak én aggódom túl a dolgot, ugyanis az éjjel 2x evett, de rögtön aludt is tovább.na most ha nem lenne neki elég , akkor nem aludna tovább. Tudom persze, h a puha mell nem feltétlenül a tej hiányát jelzi, csak aggódom nehogy kevés legyen neki. de most is már dél óta alszik édesen szóval biztos nem éhes. A mérleget holnap viszem vissza, cumit pedig elraktam.
2012. jan. 11. 14:45
 4/5 xStefix ***** válasza:
Helyes. Csak nyugodtan. :)
2012. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nálam is volt para 3-4 hónapos kora között, teljesen bestresszeltem, hogy elfogyott a tejem. Azóta is csak szopizik (5 hónapos múlt).

Az én kislányom nem fogadta el a cumit, helyette rászokott a hüvelykujjacskájára, amit nem is bánok. A cumival az a gond, hogy ha kielégíti a szopizási igényét, akkor valóban előfordulhat, hogy kevésbé fog szopizni...

2012. jan. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!