Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pár nap múlva 4 hónapos a...

Pár nap múlva 4 hónapos a kisfiam. Kevesebb lett a tejem pár napja. Adhatok neki mást tápszeren kívűl az anyatej mellé?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik nem lakik jól. Lehetséges, hogy a meleg miatt? Pedig iszok szoptatós teát, fejek stb. Ha esetleg elapadna adhatok neki mást tápszeren kívül? Védőnő szerint 6 hóig ne. Pedig nem szivesen adnék neki tápszert. baba teát pár hetes kora óta adok neki (hasfájás miatt)
2010. júl. 14. 12:47
1 2
 1/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
76%
Először is nyugi, lehet, hogy pár nap múlva visszaáll a tejed. Lehet, hogy ebben a bolond melegben, mikor te magad is több folyadékot igényelsz, nem emelted meg a napi folyadékbeviteledet, de számtalan más oka is van egy kis visszaesésnek. Elkezdheted a kóstoltatást, ha másért nem, akkor azért, hogy megnyugodj, hogy kap eleget enni a babád, de arra legyél felkészülve, hogy a fokozatosság miatt 1-2 hétbe is beletelik, mire napi 1 étkezést ki tudsz váltani a kajával, tehát rövid távon, ha nagyon éhezik a babád, sajna csak a tápszer marad... de csak óvatosan, nehogy pont azért ne álljon vissza a tejed, mert átszokik a gyerkőc a tápira. Kitartást, sűrű ciciretételt! Ja, amúgy persze lehet, hogy nem éhes, hanem egyszerűen szomjas a babád, azért kéri sűrűbben a cicit, és nyilván akkor egyszerre kevesebbel is beéri. Pár nap múlva már okosabb leszel.
2010. júl. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mintha én tettem volna fel a kérdést. :( Az én fiam 16-án lesz 4 hónapos. Tegnap este már nagyon ki voltam borulva, egész nap szopizott, egy-egy alkalommal 80-120 ml-t evett, de az esti elalvás előtti evésnél csak 10 ml jött. Szegény ott szenvedett, és vele együtt én is. csináltam neki 120 ml tápszert, megitta és aludt is. Én More milket szedek, gyakran mellre teszem, fejek is pár napja és ami jön, azt odaadom neki. Én is elkezdeném a hozzátáplálást, csak az én babám még ekcémás is és így főleg nem ajánlott 6 hós kora előtt. Bár szerintem is egészségesebb lenne egy kis alma, krumpli, répa, mint a tápszer. Pár napig fejek sokszor, megvárom a meleg idő végét és lehet, hogy ha nem javul a helyzet, elkezdem a hozzátáplálást.
2010. júl. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy adhastz, pl. a gyümölcsöt simán elkezdhetitek. Először alma, aztán őszibarack, utána a többi.

És 4 hónapos kortól már tejpépek is vannak.

2010. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

én is hasonló, de az én babám még csak 3 hónapos...

egyszerűen hiába minden tejserkentő, csak fogy a tejem, nemhogy gyarapodna. egyre többet kell naponta pótolnom... én 4 hósan elkezdem a hozzátáplálást, ha így marad vagy rosszabb lesz a helyzet. e talán még előbb... itt a kert, semmit nem permetezünk, szóval... megpróbánám a helyedben!

de arra számíts, hogy mindenképp kell tápszer, mert sok idő, mire a kóstoltatástól az ember odáig jut, hogy kiváltson egy étkezést.

2010. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szeintem ne adj még neki!

Miből gondolod, hogy nem lakik jól?

Én lányom tavaly iylen melegben 4-5 hósan simán cicizett 2 óránként, mert valószínüleg szomjas vol. Vizet, teát meg nem kért, pedig próbáltam.

Mitől apadna el, nem fog csak úy elapadni:-)))

Védőnődnek teljesen igaz van.

2010. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 4 hós a picurim és kb 3 napja sűrűbben kéretőzik cicire. Szerintem ez inkább szomjúság lehet. Megviseli a meleg, a sűrűbb laktatóbb tejet nem annyira kívánhatja inkább a szomjoltó első részét. Legalábbis szerintem, mert tejcsim van, na meg este teleeszi magát és 10-től 6-ig alszik. Ha éhes lenne nem hiszem, hogy ilyen nyugisan aludna. Ma kezdtem el próbálkozni egy kis vizzel nála. Én még nem akarok hozzátáplálni, tápszert meg főleg nem, de elvileg már 4 hósan el lehetkezdeni, ha szeretnéd. (első fiammal tartottuk a 6 hót, de akkor már nem volt ilyen meleg :) )
2010. júl. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xStefix ***** válasza:

Én először a tejserkentéssel próbálkoznék, ha ez sehogysem segít, akkor pedig tápszeres pótlás.

A hozzátáplálás még a csak tápszeres babák esetében is csak fél éves kortól ajánlott, nem korábban! Akármilyen bio gyümölcsök teremjenek is a kertben. (A baba gyomrának ebben az esetben nem a bio-ság számít, hanem az anyatejen kívüli bármilyen más táplálék, amit ennyi idősen még sokkal rosszabbul emésztenek meg, mint pár hónappal később.)

2010. júl. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért ne apadhatna el és miért ne kaphatna mást???Nem követsz el bűnt ha adsz neki.Én is elkezdtem:barack,alma,répa,krumpli,egy pici dinnye,tejpép,brokkoli és semmi baja nincs 4 hónapos.Magadra halgass ösztönösen az a jó.
2010. júl. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hiába kéri gyakran a cicit, sokszor pár perc után nem jön ki semmi. iszok szoptatós teát kb 1 hónapja, fejek is pár napja meg iszom az alma levet is. ja meg tészta féléket is eszek. több ötletem nincs
2010. júl. 14. 19:09
 10/11 anonim ***** válasza:
4 hósnak brokkoli?????
2010. júl. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!