Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A gyermek születése után...

A gyermek születése után mennyi idővel mondható még normálisnak az, hogy rendesen kialakuljon a szoptatás és elinduljon a tej?

Figyelt kérdés
2009. máj. 25. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha valaki akar szoptatni és nem adja fel,akkor bármikor tud szoptatni. Ha kell óránként cicire kell tenni a babát. Minél több inger éri a mellett,annál jobb. Sok pihenés,nagyon sok folyadék,és evés!!!!
2009. máj. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon tisztelem az előző válaszoló optimizmusát, de ez azért nem ilyen egyszerű. Persze én is halottam már olyat, hogy a nagymama szoptatta a picit mert az anya nem tudta. Állítólag aki egyszer már szoptatott, az a megfelelő ingerléssel bármikor be tudja indítani a tejet.

Ez baromi jól hangzik, csak két bibi van vele. A "már szoptatott" és a "megfelelő inger", szóval a baba.

Hagyjuk a legendákat. Saját tapasztalat:

Első babám úgy született, hogy nem tudott szopizni. Rossz volt a technikája. Rossz helyen volt a nyelve. A csecsemősnővérnek is másfél órájába került, míg rájött mi a baj. Úgy mentünk haza, hogy csak üvegből lehetett etetni, azt is nehézkesen, mert a nyelvét mindíg figyelni kellett és állítgatni. A védőnő azt mondta amikor 2 hetes volt a pici, hogy vagy most térünk át az anyamellből való etetésre, vagy soha. Volt egy kemény napunk, de sikerült. Azt hozzátaszem, hogy kb. 4 hónapos koráig tudtam szoptatni, akkor elválasztotta magát.

Szóval a válaszom a kérdésre két hét. Mert, ha tovább is üvegből eszik, akkor már biztosan nem küzd meg az anyamellel.

2009. máj. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tej "elindulása" 3-7nap közé tehető elvileg. Ha nem tud szopizni a baba akkor fejni kell nehogy begyulladjon a mell. Szopizás esetén az összeszokás és a tej megfelelő termelődése az első 6hét.Ha igény szerint szoptat valaki.

Az én babám sem tudott szopizni,7hétig fejtem és üvegből kapta meg. Megerősödött a pici szája és a 8.héttől szopizik rendesen. Nem lett "cumizavara".

2009. máj. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem majdnem 2 hét volt, addig is szorgalmasan fejtem. Megérte, mert utána 9 hónapig szopott a Manócska. Szóval ne add fel!

2009. máj. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!