Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » El tudom érni, hogy csak...

El tudom érni, hogy csak anyatejet egyen? Hogyan? 7hetes a kislányom.

Figyelt kérdés

Mikor haza jöttünk a kórházból sokat lógott a cicin ha nem adtam oda ordított,igaz akkor még nem volt elég tejem mivel császáros vagyok és sok antibiotikumot kaptam sőt még szteroidot is,és mérlegünk sem volt.

Aztán vissza mentünk a kórházba mikor 2,5hetes volt mert sérve lett és megműtötték ott a három nap alatt mértem minden szopinál és 60 ml-eket szopott az elég jó lett volna igény szerint kapta de a nővérek elkezdték követelni hogy adjak neki tápszert mert nagy súllyal született (3900gr) és mivel 3700gr-ra visszaesett kevés a 60ml.Azóta is kapja pótlásnak mert egyre kevesebb lett a tejem és nem szeretném éheztetni.


2012. jan. 12. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy szoptatási tanácsadót a www.lll.hu oldalról. Ők segítenek a fokozatos átállásban.

Sikerülhet! És klassz, hogy így állsz hozzá!

2012. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak a gyakori és egyre gyakrabb szoptatással tudod elérni, hogy elhagyjátok a cumisüveget. Feltéve, ha a babád is partner ebben. Mert ugye nekik könnyebb a cumisüvegből bevágni, hogy megtömjék a pocakjukat:-) Tehát, ha elég kitartó a babád is és nem sír, ha "üres" mellre rakod őt akár óránként, akkor fel tudod szaporítani a tejedet.

Nekem is kap pótlást a babám sajnos, de Ő már nem is igazán erőlteti meg magát, inkább sír sokszor, mint hogy erőlködjön pár korty tejcsiért:-( Ő már 3 hónapos múlt. Nekem meg nincs türelmem sírni hagyni és újra és újra próbálkozni, ugyanis van egy 2,5 éves bátyja is, aki nem igazán tűri a szoptatást, sokszor Ő vonja el a pici figyelmét:-( Már próbáltam mindennel lekötni a nagyot, de hiába... Én meg nem fogom magam idegesíteni egész nap, szóval nálunk marad a pótlás.

De ha Te és a babád kibírjátok néhány napig a nagyon gyakori szoptatást pótlás nélkül, akkor biztos sikerülni fog, hiszen még a Te babád kicsi, Ő még el tudja felejteni a cumisüveget! Sok türelmet és kitartást kívánok hozzá!!!

2012. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is, nyugalom, ahelyzet nem reménytelen.

Nekem mellgyulladáom volt, igaz csak 1 mellben, de az is épp elég volt. Nem egyformán termelik a cicm a tejet, aze gyik mindig kevesebbett...hát mit gondoltok meliyk gyulladt be? Naná, hogy a többet "tejelő" :S

Ráadásul az a sz.r helyzet állt elő, hogy egy ideig jött a tejcsi a gyulladt mellemből, aztán hiába feszült, hiába tettem 300. alkalomra is rá a babát vagy fejtem, az nem akart megindulni.

Muszáj volt tápot adni, de két dolog volt bennem: 1. ez nem a világvége, a tápi nem méreg, 2. amilyen gyorsan lehetett ki akartam mászni ebből a helyzetből, hogy szoptatni tudjam. Így "rálazultam" a kérdésre, szoptattam a babát, míg nagy mérgesen ki nem köpködte a mellemet, azt a 10 ml is lefejtem belőle, amit csak tudtam, de nagyon eltökélt voltam.

Azután hála az égnek javult a gyulladásom. Érezhetően a babám többet szívott, több tej is jött le. Még 4-5 napig utána tápit kellett adnom, mert a tejcsimennyiség nem állt helyre, de utána szépen rendbejött.


Miért írom le mindezeket?

Mert ne hagyd abba a szopiztatást, a fejést, mert ha fent tudod tartani kis mennyiséggel is az anyatejet, abból még lehet igazi teljes mennyiség. És a tápi miatt ne érezd magadat rosszul, mert azért kis anyatejet is tudsz mellé adni! Utána , ha k9jön a kórházból, rá kell startolni a szoptatásra. Jópár napig ott lesz a tápi is -biztonsági hálónak, de minél többet szoptatsz, annál több tejcsi lesz!:)

2012. jan. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a szpotatási tanácsadót javaslom. Micsoda idióták vannak az egészségügyben! Dühítő!
2012. jan. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xStefix ***** válasza:

Olvasnivaló:

[link]

2012. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én is a La Leche Ligát javaslom, nagyon profik. Szurkolok, biztosan sikerülni fog, ha tényleg akarod!
2012. jan. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat felkeresek egy tanácsadót!
2012. jan. 16. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!