Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kislányom 5 hónapos. Eddig...

A kislányom 5 hónapos. Eddig anyatejet kapott. Szerintetek meddig csináljam és jól csináltam-e?

Figyelt kérdés
tegnap este azt tapasztaltam,hogy éhes maradt,nem tudott elaludni és rángatta a mellemet.majd többször volt fent,evett -de csak keveset.aludt tovább.(nem szokott éjjel kelni)ma csak cicit kapott.de arra gondoltam,hogy fürdés után megpróbálom lefejni a tejet,így ő most kapott tápszert(még soha:-()és most megnézem,hogy éhes volt-e álmos volt-e vagy a foga miatt sírt?és volt nyűgös?hány percig fejjem a tejet?kézi aventes mellszívó.(még sose használtam)
2010. júl. 1. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A fejéshez tudok hozzászólni, a többit nem értem.

A fejés addig tartson, ameddig jön tej. Mindkét mellből szívd ki. Lehet esetleg olyan, hogy egyik cici fejésénél beindul a másik is, én kispoharat raktam oda anno. Próbáld cicire tenni azért naponta többször, és figyeld, hogy éhes marad-e? (Napi 4-5 pisis pelus azt jelzi, eleget eszik)

2010. júl. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Légyszi, lehetne leírni a kérdést értelmesebben? Egy kukkot se értek belőle azon kívül, hogy hány percig fejj.
2010. júl. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
bocsi...siettem!tegnap este azt tapasztaltam amikor evett,hogy rángatta a mellemet szopi után,ha elvettem még kérte,ha adtam rángatta.nem aludt el...valami volt vele-lehet a foga,vagy kevés volt a tej-.többször felkelt éjszaka,kérte a cicit,keveset evett,majd tovább aludt.vagy nem lakott jól este,vagy csak kellett neki a cici nyugtatólag.ma este arra gondoltam,hogy nem adok(adtam)neki cicit,csak tápszert,hogy megnézzem,hogy mennyi marad a cicimbe ha a baba csak tápszert evett.hogy lássam,hogy elég-e neki?már ő megkapta a tápszert megevett 110ml-az nem olyan sok-és elaludt.azóta alszik.most akarok kezdeni fejni.arra voltam kíváncsi,hogy meddig kell fejni?a lányom kb.csak 3-6 percig szívja ki a tejet.
2010. júl. 1. 21:45
 4/9 xStefix ***** válasza:

Én se nagyon értem... Egyáltalán, miért akarod ennyire tudni, hogy miért kelt fel a babád? Ez még csak egyszeri alkalom volt. Lehet, hogy többet nem is lesz ilyen. Nyugi, nem kell rögtön rémeket látni! Ha tudnád, hányszor lesz még olyan, hogy hetekig ébred össze-vissza és csak addigra jössz rá, mi volt a gond, mire minden rendben lesz megint..! ;)

Lazán. Ha szopit kér, hát adj neki! Ha azért, mert kevés a tejed, akkor így fog magának többet csinálni. Ha azért, mert nyűgös, akkor megnyugszik vele. Mindegy, hogy miért csinálja, ha ez neki jó, nem? Ezek a felkelős időszakok mindig csak átmenetiek szoktak lenni. Ebben az életkorban meg pláne annyi minden történik velük, hogy nem csoda, ha újra elkezdenek kelni!

A fejéshez annyit, hogy a babád mindig egy kevéssel többet szív ki, mint amit te ki tudsz fejni! Úgyhogy ne akard pontosan kiszámolni, ő mennyit szopott volna, mert nem lehet. Ráadásul a tápszer sűrűbb is, mint az anyatej, más mennyiséget esznek egyikből és másikból.

Szerintem ne rontsd el ott a dolgokat, hogy elkezdesz kísérletezgetni és táppal pótolni. (Én megtettem és nagyon nehéz volt visszaállítani!) Nekem úgy tűnik, hogy semmi vészes nem történik veletek, mindössze a babád a következő fejlődési szakaszba lépett, aminek részben ilyen időszakos következményei vannak. ;)

2010. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

értem. próbafejést akarsz, hogy mennyi van a cicidben.


addig kell fejni, amíg már nem jön a tej, hiába masszírozod a melledet fejés közben.

2010. júl. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi,hogy megértettétek:-))utolsó előtti:köszi szépen!!!!
2010. júl. 1. 22:40
 7/9 A kérdező kommentje:
sziasztok!valami csak lehetett,mert reggel 6 ig aludt a lányom.este 7-től!reggelre meg annyi tejem volt,hogy csak úgy tudta kortyolgatni,máskor nem ennyire tudja,hamar kiürül-szerintem.most hogyan csináljam?kihagyva szoptatást?vagy anyatej+táp?vagy csak este táp?vagy este anyatej?
2010. júl. 2. 07:35
 8/9 xStefix ***** válasza:

IGÉNY SZERINT SZOPTATVA!!! Ha gyakran kéri, akkor gyakran, ha ritkán, akkor ritkán. Lányzó, hidd el, hogy a természet tudja a dolgát! Ne nyúlj bele egy jól működő folyamatba, ha még szeretnéd folytatni a szoptatást...

De ha nagyon aggódsz, írj privit és leírom neked, hogy mik azok a normális, természetes(!) változások, amiket tapasztalni fogsz a babádnál, de amikre semmiféle mű megoldással (időhöz kötött szoptatás, tápszeres pótlás, fejés stb.) nem kell reagálni, mert maguktól rendeződni fognak.

Bízz magadban, hidd el, hogy képes vagy jól csinálni. :)

2010. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első hetekben kiderül, hogy a szopti elég-e a babának, vagy szükség van kiegészítésre.

Ha 5 hónapig volt elég tejed, akkor most is van!!! Legfeljebb egy fejlődési ugrás miatt most a babád egy picit többet igényel. Tedd sűrűbben cicre, ez üzenet az agyadnak, hogy termeljen több tejet.


Abból, hogy egy éjszaka nyugtalanul aludt, még nem kell messzemenő következtetéseket levonni. Az én kisfiam 8 hónapos, egyetlen éjszakát sem aludt még át. 6,5 hónapig csak szopizott. Sose gondoltam, hogy tápot kellene adni neki, hogy átaludja az éjszakát.

A legértékesebb tejet éjszaka kapja, én még örültem is, hogy szopizik éjjel.


Szóval, ha nem akarod elválasztani (miért is akarnád még 5 hónaposan), akkor felejtsd el a tápszert, és szoptass sűrűbben. Ha most sikerélményként könyveled el, hogy esti tápszerrel bezzeg átalussza az éjszakát, ez egyenes és gyors út a tejed elapadásához, szopiról való leszoktatáshoz.

2010. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!