Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hirtelen, drasztikus tejcsökke...

Hirtelen, drasztikus tejcsökkenésre mi a leghatásosabb, leggyorsabban ható készítmény?

Figyelt kérdés

5. napja küszködünk a problémával 3 és fél hós kisfiammal. Eddig egy mellből szoptattam, kb 100-140-eket evett és még tudtam fejni 170 ml két mellből. Most 2 mellből alig tud összeszopizni 140 ml-t, ami sokszor kevés neki, fejni nem tudok van, hogy egy cseppet se, max 10 ml. Estére drasztikus a helyzet, sír, nehezen alszik el, szerintem éhes. Tápszerhez nem szeretnék még nyúlni, mára vettem ki egy adag fagyasztott tejet estére.

Mecsek tea, Urtica nem jött be. Szinte 1-2 óránként cicizünk (éjszaka is, ami baromi fárasztó), sokat iszok, pihenek, rendesen eszek, iszok alkoholmentes sört, próbálok fejni. De semmi változás. Arra gondoltam valami komolyabb készítmény, akár receptre is nem létezik? Mint a tejapasztó amit a kórházban adnak, csak tejszaporítóban.



2012. jan. 18. 13:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálam a sor jott be a korházban. Rengeteg tejem lett tole, de sajnos 6 hetes kora korul hálunk is ugyan az volt a helyzet. Ezért tápszert kellett készítenem. Már elotte sem volt hajlando elfogadni a cicit, így nem volt más választásom. Nemsokára el is ment a tejem. Onnantol hogy tápszert kapott átaludta az éjszakát.
2012. jan. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]

Nekem ez jött be, bár elég húzós ára van.

2012. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hozatok ma a férjemmel maláta sört, meg malátás Maci kávét. Ha az se jön be, akkor kipróbálom ezt a More Milk-et. Jelen pillanatban az ára érdekel a legkevésbé. Köszi a tippeket.
2012. jan. 18. 14:13
 4/10 anonim ***** válasza:

A more milk hatásos. 3. hónap táján bekövetkezik egy növekedési ugrás a baba életében, ezért kell neki a több anyatej. Tehát ne aggódj, nem csökkent le a tej mennyisége, hanem többet tud szopizni, és nem marad benne. Gondolom gyakrabban is kéri, követeli. És mivel az igénye igencsak megugrott, nem elég már neki az, ami van, ezért tűnik neked úgy, h kevesebb lett. Abban igazad van, h növelni kell a tej mennyiségét. Én majdnem itt hibáztam el anno, és csak hajszálon múlt, h tápszert adtam neki. 2-3 napig ki se mozdulj a baba mellől, úgy értem, h folyamatosan, végig szoptasd, ahányszor csak kéri. Ha sír, mert nincs tej, akkor sírj vele, de igyekezz mindent megtenni annak érdekében, h szopizzon, még ha úgy is gondolod, h nem jön a tej. Mert épp ettől termelődik majd több. Közben persze emeldd meg a bevitt folyadékmennyiséget magadnak, és egyél több gyümölcsöt, tejterméket stb (és rengeteg víz, tea, mehet a more milk...) Ajánlom figyelmedbe még a dm-ben vagy patikákban kapható tejszap. teákat, napi több csészével is ihatók. 2-3 nap alatt megváltozik a termelődő tej mennyisége, és már a babád új igényeihez mért tej mennyiség fog termelődni... tehát nem kell ismét félóránkánt mellre tenni )))

De! Ha ez meg is van, figyelj majd a következő ugrásra, ami 6. hónap körül lesz, készülj rá))) Ezzel kapcsolatban olvashatsz többet a www.lll.hu oldalon.

Ha szükséges, kérd llles szopt tanácsadó segítségét (telefono és amilen ingyenes):

[link]


Sok sikert és kiatrtást neketek!


Egy másfél éve szoptató anyuka :)

2012. jan. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, közben elolvastam még egyszer... Hogy-hogy méritek még a szopikat? Mennyire pontos?

Ha pontos is, akkor is a gyakoribb szopi, teák, more milk...

2012. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is a választ. Megfogadom a tanácsokat. A szopikat csak most mértem párszor amióta úgy érzem kevés a tej. Nem szoktam mérni mindig, csak most próba szerűen. Hát keserves számok jöttek ki. :(

Elvileg pontos, már ha nem ficánkol nagyon.

2012. jan. 18. 18:27
 7/10 anonim ***** válasza:
Én pontosan így jártam mint te! 3 hónapos volt a kisfiam mikor nekem is egyik napról a másikra csökkent a tejem. Nagyon észrevehető volt mert elötte rengeteg volt. Pár napra rá elkezdett barnás folyásom lenni, ez volt bő egy hétig, majd megjött a mensim. A mensi 3-4-dik napján nőtt a tejmennyiség. Ez így volt kb1 hétig,elmúlt a mensi, rá egy jó hétre megint barnáztam, a tejem megintcsökkent. Ez másfél hónapigd ment így, mindig mikor barnáztam alig volt tejem. Próbáld ki a kecskerutafű teát. Most 5 hónapos és még csak szopik. És 9 kg.
2012. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Na hogy álltok azóta? Javult a helyzet?
2012. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm érdeklődésed. Igen, úgy tűnik javult. Most újra egy mellből szoptatok, úgy tűnik elég neki és fejni is tudok 80-100 ml-t, mondjuk 2 mellből. Nappal normálisan szopik, ahogy régen. De az éjszakák katasztrófák. Óramű pontossággal megébred 2 óránként, cumival nem alszik vissza, picit szopizik és alszik tovább. Ez irtó fárasztó.

A More Milket kezdtem el szedni pénteken. Mondjuk én ennyi pénzért minimum tejcsorgást vártam volna, de semmi különöset nem tapasztalok sajnos. :(

2012. jan. 23. 15:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Örülök, h javult a helyzet, további kitartást kívánok! Ez sem tart örökké, lesznek könnyebb időszakok is, ne aggódj! Ügyes vagy! Csak így tovább!
2012. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!