Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan hagyta el a babátok a...

Hogyan hagyta el a babátok a cicizést és mikor?

Figyelt kérdés

Még csak 6.5 hós, szinte csak szopizik, mindene a cici. Nagyon ragaszkodom én is a szoptatásokhoz, imádom, amikor hozzám bújik, nem tudom mi lesz, ha egyszer abbahagyja.

Tudom hülye vagyok, de hozzátáplálni is félek ezért. Nektek hogyan hagyta abba a babátok a cicizést és milyen volt, hogy egyszer csak nincs többé szükségre a tejcsire? Még egy évig legalább szeretném szoptatni, legalább este, vagy akkorra már 'illik" elhagyni?


2009. máj. 28. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Kisfiam mindig is vegyes (tej+tápi) táplálású volt. 5 hónapos korától táplálom hozzá. Imád enni. Sajna 7 hónaposan elválasztotta magát. Pár napig alig, aztán már egyáltalán nem fogadta el a cicit... :-((
2009. máj. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21 hónaposan, amikor már csak este cicizett.
2009. máj. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sztem az esti másfél évesen még belefér bőven :)


Én babám 8 hósan választotta le magát, szinte egyik napról a másikra. Nagyon óvatosan kezdtük a hozzátáplálást, sőt, sosem adtam neki szilárdat cici helyett, csak szoptatás után vagy 2 szopi között. Én úgy látom hogy jól csináltam.


Sajnos az első mensim és 2 fog kibújása egybeesett és ez túl sok volt neki. Megváltozott a tej íze és a fogzás miatt fájt a szoptatás neki :(

Sokat küzdöttem, hogy ne válassza le magát, de amikor már majdnem a pszihiátrián kötöttem ki, annyira kiborítottt ezzel, akkor feladtam :S Nagyon nehezen tettem túl magam rajta. Nem az anyatej hiánya miatt, mert azóta sem volt beteg és nem egy pár hetes picúrról volt szó, hanem maga a kontakt, az összebújás...


Mai napig úgy issza a tápszert ahogy szopizott régen: felém fordul, hozzámbújik és simogatja közben a kezem vagy az arcom :) Tudom, hogy bután hangzik, de annyira sokminden nem változott, így is fantasztikus az etetés és nem engedem át apának az estit sose :)


Remélem nálatok jobban alakul és addig tutok szopizni, ameddig mindketten szeretnétek!

2009. máj. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kislányom 1,5 éves korában hagyta abba a cicizét egyik pillanatról a másikra. 6 hónapos korától viszont már kapott hozzátáplálást. Az Ő önálló döntése volt az akkor. Egy kicsit megsirattam, hogy megszünt ez a kötelék köztünk, de ideje volt. Ma már 7 éves és csodálatos gyermek. Most várom második babámat és remélem Vele is ilyen nagy összhangban leszünk majd! Ne aggódj a tejcsit sokáig szeretik a babák, ha az jó minöségü!
2009. máj. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!