Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még valaki, akinek tejköve...

Van még valaki, akinek tejkövek (rögök) képződnek a mellében? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kisbabám, s már kb 2 hónapja ezzel küzdök, minden nap kis rögöket kell eltávolítanom a mellbimbóm felületén levő nyílásokból, mert zárják el a csatornákat, és csomósodik be a mellem. Van úgy, hogy egymás után 4 kő is távozik. Minden szoptatás után át kell tanulmányozzam a mellbimbóimat, hogy vannak-e benne rögök, aztán fejek, közben állandóan figyelem, mégis sokszor felgyűl a tej. A baba nem tudja kiszívni ezeket a rögöket, így ha én szedem ki fejés közben, az az érzésem, hogy emiatt kevesebb tejet kap, amúgyis többre lenne szüksége.

Másnak is van ilyen? Mit lehet tenni?


2009. máj. 29. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pont ezt akartam kérdezni. Nekem is vannak ilyen kis kristályos valamik a mellemben. Nekem nemrég kezdett előtejem lenni, de már nagyon zavar, mert állandóan tisztogatni kell. Szóval én is érdeklődve várom a válaszokat :)
2009. máj. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, jól értem-e a válaszodból, hogy még terhes vagy, és jön az előtej, de ha így van, neked valószínű rászárad és azért kell tisztogatnod.

Nekem kis hófehér, kemény pöttyök jelennek meg a kivezető nyílásokban. Volt, hogy miután egy ilyet sikerült kipiszkálnom, több, mint egy percig spontán folyt onnan sugárban a tej, anélkül, hogy hozzáérjek, mintha kihúztam volna egy dugót.


Még mindig várok választ, ha tud valaki, írjon. :(

2009. máj. 29. 19:25
 3/9 A kérdező kommentje:

Újból kérdezném, hogy valaki találkozott-e tejkővel?


A kisbabám most már 4 és fél hónapos, azóta is sokat küzdök a tejkövekkel.

Apró pici, hófehér, kemény kis rögök, olyanok, mint egy nagyobb homokszem. Miután a baba szopizott, utána áttanulmányozom a mellbimbómat, fejek, állandóan figyelem a nyílásokat, mert ott jelennek meg, s akkor elzárják az utat. A baba nem tudja ezeket kiszívni, s a tej sem jut hozzá abból a csatornából. Úgy szedem ki, hogy az ujjam hegyével széthúzom a mellbimbón a bőrt és addig piszkálom, amíg kipattan belőle. Akkor megindul a tej. De van úgy, hogy egymás után többet is kiszedek ugyanabból a nyílásból. Minden nap van legalább 1-2, de akár 12 is. Már ismerem az összes nyílás helyét, s amikor fejésnél valamelyikből nem jön a tej, akkor már kutatom is, hogy van-e ott kő. Általában hamar megjelennek a nyílásban, de sokszor van úgy, hogy napokig várnom kell, persze, addig gyűl a tej abban a csatornában, ami nagyon fájdalmas.

Itt van egy link, ahol valaki ezt részletesebben leírta, az én helyzetem szinte szószerint ugyanaz: [link] Amúgy eléggé ritka dolog lehet, mert környezetemben egyáltalán, neten is alig találok valamit ezzel kapcsolatban. Orvostól segítséget nem kaptam, igaz, nem soknál jártam, de az a 2-3, akiket kérdeztem, nem is hallottak ilyesmiről.


Nagyjából már megtanultam együttélni ezzel a "rendellenességgel". Állandóan figyelem, hogy van-e kő, erőltetem magamba a folyadékot, vigyázok az étrendemre, egy ideig lecitint is szedtem (sajnos, nem volt hatása). Azt már feladtam, hogy ez elmúlna, de a szoptatást nem adom fel.


Szóval csupán az érdekelne, ha valaki tud erről többet.

2009. júl. 16. 09:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem találkoztam még ezzel , csak próbálok "együttgondolkodni". Az nem lenne jó megoldás, ha előtte fejnéd? Amíg alszik a pici baba. Szopi után is bent marad 20-30 ml a mellben, amit jó amúgy is kiüríteni.Lehet, hogy az keményedik be. A csomókkal meg nem tudsz nagyon mit kezdeni , kézi fejéssel szét kell morzsolgatni őket; a baba tényleg nem tud megbirkózni vele.

2009. júl. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ahogy elolvastam a kérdésed,megnéztem én is mellbimbómat. Nekem is van 2 fehér kis valami az egyik bimbómon. próbáltam piszkálni de nem jön ki. lehet nekem is tejkő?neked könnyen kijön?nem fáj? utána miután kijön?nekem nem csomósodik a mellem.
2009. júl. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az "együttgondolkodónak" :), hogy segíteni próbál.

Azért szoktam mindig szopi után fejni, mert amíg tele van a mellem tejjel, összevissza folyik a tej a többi nyílásból, és nem lehet látni semmit. Másrészt, a szopizás segít, hogy kinnebb kerüljenek a kövek, beékelődnek a nyílásba, így láthatóvá válnak.


Az utolsó válaszolónak: eléggé fájdalmas kiszedni a köveket. Van olyan, amit napokig piszkálgatok, sokszor annyira elgyötröm a mellbimbómat, hogy már ég. Meg van olyan is, ami egyszerűen fejés közben kipattan, s nagyot csobban a pohárban, amibe gyűjtöm a tejet. (Csak kézzel fejek.) Az is fájdalmas, amikor csak gyűl a tej egy-egy csatornában, s már nagyon feszít. A lelki oldala sem mellékes, ilyenkor szakad meg a szívem, hogy ott a tej és nem tudom odaadni a babámnak (csak ha később kifejtem), s még lassan apadhat is a tejem a sok pangástól.

2009. júl. 19. 08:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet későn küldöm, de most találtam rá.

[link]

Remélem vmit segít.

2009. aug. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, fennebb említettem, hogy ez szinte szószerint az én helyzetemet írja le. A kövek képződését megakadályozni nem lehet, csak annyit tehetek, hogy nem adom fel a szoptatást.
2009. aug. 5. 09:04
 9/9 anonim válasza:
Sziasztok! Régi poszt, de érdekelne, van még valaki aki ezzel küzd? 3 és fél hónapos a kisbabám, és lassan 2 hónapja küzdök a tejkövekkel… 2-3 naponta mindig elzáródik egy csatorna, ami rettenetesen fáj, feszít, és van, hogy csak napokkal később sikerül kiszedni a követ…. Nem szeretném emiatt abbahagyni a szoptatást, de kezd nagyon felőrölni a rendszeres fájdalom… :( Olvastam, hogy a tejtermékek elhagyása segíthet, most ezt próbálom. Van valaki, akinek vannak bevált praktikái a megelőzésre?
2022. dec. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!