Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS Ma egy hetes a babám....

SOS Ma egy hetes a babám. Kirágta az egyik mellbimbómat, ami kisebesedett. Azóta csak a másikból szoptatom, ezt pedig lefejem, de ígyis nagyon kemény. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2012. jan. 31. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
PureLan™ 100 ez egy krém a kisebesedésre amit nem kell lemosni!Ha nagyon kemény a melled maszírozd!Nekem a kórházban volt igy és nem masziroztam (nem tudtam h attol jo lessz) és a védőnő csinálta utána mert tiszta csomós lett!Azt hittem be...rok mire kimasziroztuk belőle!Már a lázam is kezdett felmenni!Vegyél mellbimbóvédőt addig amig varas szerintem!Nekem csak igy volt jo amig varas volt!A krémről bővebben [link]
2012. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megint én :)

De ha van otthon bepanthen vagy sudocrém az is nagyon jó rá de ezeket viszont bő vizzel le kell mosni :)


Sok sikert,és jó babázást neked! :)

2012. jan. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon jó, amit az első (második) írt. Masszírozd, ha pedig nagyon bekeményedik, akkor forró vizes zuhannyal könnyíts előtte egy kicsit, de a masszírozás ne maradjon el. Nagyon durván be tud gyulladni, ne juss el oda.

A sebesedésre van még a Garmastan kence, ez is nagyon jó. De a rákent anyatej is szuper - utána egy kicsit hagyd levegőzni.

2012. jan. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget :)
2012. jan. 31. 16:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyél bimbóvédőt, és szoptasd azzal. Az a lényeg, hogy szopizzon, ha kell bimbóvédővel, és ne üvegből kapja.
2012. jan. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor is nyomkorászd ha betudnál sz.rni a fájdalomtól. Ha elrángatod a melledről a kezed,akkor kérd a párodat,hogy Ő masszírozza egy kicsit. Mi csináltuk így. Nekem tejcsatorna elzáródásom volt. Párom masszírozott,én meg a babánkat szoptattam ezzel egyidőben. Nem győzött nyelni a kisnyuszi.
2012. jan. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ellenőrizd le szerintem, hogy jól illeszkedik-e a baba a cicire. Elvileg ha jól kapja be a mellbimbót (udvart is és a bimbóhoz hozzá sem ér az ínye) akkor nem lehet sebes. Rossz technika tud rögzülni és akkor sokáig szenvedhet vele az ember. (A kisfiamnak négy hónapig sikerült vért szopiznia.)

Másik dolog: pár nap és akkorát nő, hogy ha most nem is fér el a szájában az egész mellbimbó, addigra nem csak belejön, hanem bele is nő. Kitartás, nehogy feladd! :)


A masszírozással egyenértékű egyébként a szoptatás is, a gyulladt mellett a legjobban a baba tudja kiszopizni, csak forgatni kell irányba.

2012. febr. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!